Dosniausias prezidento finansinis rėmėjas Jurijus Borisovas prašo teismo sušvelninti jam skirto namų arešto sąlygas ir leisti jam lankytis bendrovės "Avia Baltika" būstinėje Karmėlavoje.
Pirmadienį Vilniaus 2-osios apylinkės teismo kanceliarijai buvo įteiktas teismo pirmininkui Algimantui Valantinui adresuotas Rusijos piliečio J. Borisovo skundas.
Verslininkas prašo sušvelninti namų arešto sąlygas - nuo 7 iki 19 valandos leisti nebūti Vilniuje ir išvykti į jo vadovaujamos bendrovės "Avia Baltika" būstinę Kauno rajone, Karmėlavoje. Taip pat prašoma savaitgaliais suteikti galimybę išvykti į vilą Trakų rajone.
"Viršininkas turi būti darbo vietoje", - BNS sakė sraigtasparnių bendrovės vadovas J. Borisovas.
Jis teigė, kad kol kas pavaldiniai su darbu susidoroja ir vieni, prireikus, atvyksta pas jį į butą Vilniuje, kur teismo sprendimu jis privalo būti visą parą.
J. Borisovas neprašo teismo panaikinti jam skirtos kardomosios priemonės - namų arešto.
"Mes suprantame, kad pasielgėme neatsakingai", - BNS sakė J. Borisovo advokatas Adomas Liutvinskas.
Vilniaus 2-osios apylinkės teismo pirmininkas J. Borisovo skundą turi išnagrinėti per 5 dienas.
Praėjusią savaitę tapo žinoma, kad verslininkas su prezidentu Rolandu Paksu, su kuriuo jam prokuratūra yra uždraudusi bendrauti ir neieškoti kontaktų, žaidė tenisą, vėliau buvo susitikęs Prezidentūroje.
Išaiškėjus šiems faktams, dėl grasinimų prezidentui bylą tirianti Generalinė prokuratūra paprašė teismo skirti namų areštą įtariamajam J. Borisovui, kadangi šis nepaisė draudimo bendrauti su R. Paksu. Prieš susitikdamas su prezidentu, J. Borisovas turėjo atsiklausti prokurorų.
Prokuratūros prašymą išnagrinėjęs teisėjas nusprendė sugriežtinti kardomąją priemonę - skirti namų areštą, siekiant užtikrinti įtariamojo dalyvavimą procese bei užkirsti kelią naujos nusikalstamoms veikoms.
Iki tol J. Borisovui buvo skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
"Kadangi prezidentas atsiribojo, atsižegnojo nuo Borisovo, nebėra priežasties susitikinėti, todėl šios sąlygos jis nepažeis", - sakė advokatas A. Liutvinskas.
Praėjusį trečiadienį prezidentas J. Borisovą buvo pasikvietęs į Prezidentūrą ir viešai pareiškė ketinąs jį skirti savo patarėju. Netrukus šį sprendimą šalies vadovas atšaukė ir atsiribojo nuo savo rėmėjo.
Dėl kaltinimų šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius duotą priesaiką Seimas yra pradėjęs apkaltos prezidentui procesą. Prezidentas, be kita ko, yra kaltinamas tuo, kad suteikdamas J. Borisovui Lietuvos pilietybę, veikė ne valstybės, o savo rėmėjo J. Borisovo naudai. Oficialiai skelbiama, kad J. Borisovas R. Pakso rinkimų kampanijai skyrė 1,2 mln. litų.
Po Konstitucinio Teismo nutarimo, kad R. Pakso sprendimas suteikti J. Borisovui Lietuvos pilietybę prieštarauja Konstitucijai, jis jos neteko šių metų pradžioje. Dabar J. Borisovas bylinėjasi dėl teisės gyventi Lietuvoje, nes Valstybės saugumo departamentas pasiūlė paskelbti jį nepageidaujamu.
Prokuratūra pernai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Valstybės saugumo departamento surinktą medžiagą, esą J. Borisovas per kitus asmenis ir tiesiogiai bandė daryti įtaką prezidentui, kad skirtų jį patarėju, o priešingu atveju grasino paskelbsiąs jam nepalankią informaciją.
BNS