Vilniaus apygardos prokuratūra baigė tirti ir antradienį teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl Seimo pirmininko Artūro Paulausko apšmeižimo per žiniasklaidą. Dėl šio nusikaltimo įtarimai pateikti prezidento patarėjui jaunimo, socialinio aktyvumo ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Gintarui Šurkui.
Dėl šio nusikaltimo įtarimai pateikti prezidento patarėjui jaunimo, socialinio aktyvumo ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Gintarui Šurkui. Už apšmeižimą per visuomenės informavimo priemones Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.
Gruodžio pabaigoje G. Šurkus interviu Lietuvos televizijos laidai "Savaitė" teigė, kad neva organizuotas sąmokslas prieš prezidentą Rolandą Paksą, renkami pinigai paveikti žiniasklaidai, organizuotas štabas. Seimo pirmininkas A. Paulauskas buvo nurodytas kaip šių procesų dalyvis.
Antradienį kasetė su reportažu ir kita bylos medžiaga buvo perduota bylą nagrinėsiančiam Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismui. Įtariamajam jokia kardomoji priemonė nepaskirta, prokurorams manant, kad tai yra netikslinga.
"Aš pakartojau įvairiais pavyzdžiais ir faktais, kad visų pirma neįžeidžiau Seimo pirmininko nei garbės, nei orumo, todėl, kad netinkamais ar žeminančiais žodžiais apie jį neatsiliepiau, o tai, ką aš pasakiau, yra mano nuomonė, kurią turėti ir reikšti įteisina Konstitucija", - po apklausų yra sakęs G. Šurkus.
Jis taip pat yra teigęs, kad praėjus tam tikram laikui po pareiškimo, patarėjo nuomone, sąmokslo eiga patvirtina jo žodžius. "Jei tiesos skelbimas yra grėsmė valstybei ir visuomenei, tai mane stebina", - sakė G. Šurkus.
Prokurorui G. Šurkus teigė išvardijęs 19 punktų, kuriuo įrodo iš anksto suplanuoto sąmokslo teoriją.
Apie prieš prezidentą rengiamą sąmokslą R. Paksas kalbėjo pačią pirmąją skandalo dieną, interviu tiesioginiame nacionalinės televizijos eteryje.
R. Paksas per nacionalinę televiziją pareiškė, kad slaptos Valstybės saugumo pažymos (VSD) pateiktos pažymos paviešinimas, nepateikus jos prezidentui, "gali būti įvardyta kaip sąmokslas".
Susitikimuose su visuomene R. Paksas dažnai vartojo sąmokslo sąvoką, kaip sąmokslininkus nurodydamas korumpuotas revanšo siekiančias politines jėgas.
Apie sąmokslą buvo prabilusi kartu su prezidentu po Lietuvos miestu važinėjusi Vilniaus universiteto profesorė Aušra Marija Pavilionienė, įvardijusi "sąmokslo prieš prezidentą" organizatorius.
Rokiškyje vykusiame R.Pakso susitikime su gyventojais A. M. Pavilionienė teigė, kad "suokalbio" iniciatoriai yra Vilniaus meras, Liberalų ir centro sąjungos vadovas Artūras Zuokas, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus ir jo buvęs patarėjas Raimundas Mieželis, smegenys - Valstybės saugumo departamente dirbantis Linas Petronis, o vykdytojai - Seimo nariai Aloyzas Sakalas bei Alvydas Sadeckas. "Suokalbio stogu" A. M. Pavilionienė pavadino Konstitucinį Teismą.
BNS