Į Valstybės dienos proga Prezidentūroje surengtą priėmimą šalies vadovas sukvietė daugiau nei tūkstantį svarbiausių valstybės asmenų, tačiau tarp jų nepateko policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius.
V.Grigaravičius geriau patylės
Savaitgalį švęsti vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 750-ųjų metinių Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas pasikvietė per tūkstantį svečių, tarp jų Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės atstovų, departamentų vadovų, tačiau nebuvo policijos generalinio komisaro V.Grigaravičiaus. Kai kurie jo pavaldiniai pateko į "laimingųjų" sąrašą.
V.Grigaravičius "Vakaro žinioms" patvirtino, jog į šventę nebuvo kviestas, ir sakė žinąs, kad kai kurie jo pavaduotojai buvo pakviesti į iškilmes. Tačiau policijos vadovas sakė nenorįs dėstyti savo nuomonės, dėl kokių priežasčių jis ignoruojamas. Komisaras teigė, jog dabar konfliktų su prezidentu nėra.
Visų juk nepakviesi!
Prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas "Vakaro žinioms" teigė, jog į šventę kviesti "garbūs, Lietuvai nusipelnę visuomenės veikėjai, atitikę protokolo reikalavimus".
Pasak jo, iškilmėse dalyvavo tik tie V.Grigaravičiaus pavaduotojai, kuriems buvo įteikti valstybės apdovanojimai. V.Grigaravičiaus nepakvietimas, anot prezidento atstovo, "visai nesusijęs su buvusiu konfliktu dėl atstatydinimo".
R.Gorbačiovas teigė, jog ir taip į šventę buvo pakviesta per tūkstantį žmonių, kai kurie jų nedalyvavo. Jeigu būtų buvę kviesti visi nusipelniusieji, svečių būtų buvę kelis kartus daugiau.
"Garbūs - subjektyvi sąvoka. Natūralu, kad ne visi jie pateko į sąrašą", - dėstė R.Gorbačiovas ir pridūrė, jog svečius siūlė atitinkamos srities prezidento patarėjai.
Atrinko R.Paksas
Tačiau prezidento patarėjas teisės ir teisėtvarkos klausimais Visvaldas Račkauskas atrėžė, jog nekvietė nė vieno svečio, ir pasiūlė pasiteirauti R.Gorbačiovo, kodėl į svečių sąrašą nepateko V.Grigaravičius.
Ne ką daugiau pasakė ir prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Remigijus Ačas. Pasak jo, kvietimus pasirašė R.Paksas ir jo žmona, tad jie ir sprendė, kurie žmonės Lietuvoje verčiausi pagarbos.
V.Šustauskas - "garbus"
Tuo tarpu per priėmimą Prezidentūros kieme sukiojosi ne tik pagrindinis prezidento R.Pakso finansinis rėmėjas Jurijus Borisovas su žmona, bet ir skandalais pagarsėję parlamentarai Kazys Bobelis bei Vytautas Šustauskas. Šie skandalingi politikai pokylyje nemažai laiko praleido kartu.
K.Bobelis labiausiai išgarsėjo, Amerikoje Lietuvos Seimą išvadinęs "buku", o V.Šustauską išgarsino pasivoliojimai ant šaligatvio. Pastarasis neseniai buvo apkaltintas ryšiais su Kauno nusikalstamo pasaulio atstovais. Į pokylį nepakviestas V.Grigaravičius yra sakęs, jog Kauno nusikaltėliai jau seniai siekia jį pašalinti iš pareigų.
Pats V.Šustauskas neneigia bendraująs su nusikaltėliais ir tvirtina, jog jie jam suteikia vertingos informacijos. V.Šustausko ryšius su Kauno nusikaltėliais tyrė net Valstybės saugumo departamentas. Saugumas surinktą medžiagą perdavė Generalinei prokuratūrai.
Pernelyg sureikšminama
Pasak R.Gorbačiovo, pastaruoju metu į Valstybės saugumo departamento akiratį patekęs V.Šustauskas buvo pakviestas kaip parlamentinės partijos - Lietuvos laisvės sąjungos atstovas.
Anot R.Gorbačiovo, į iškilmes kviesta visų Seimo komitetų ir parlamentinių partijų atstovus, o Prezidentūros žmonės nemėgino teisti nė vieno jų.
Prezidento atstovo nuomone, žiniasklaida "pernelyg sureikšmina, kas buvo kviesti, kas nebuvo". Prezidento tikslas esą buvo pakviesti kuo įvairesnių, įdomesnių, daugeliui visuomenės sluoksnių atstovaujančių žmonių.
Būtina pasmerkti
Tuo tarpu Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, taip pat dalyvavęs pokylyje, apie V.Šustauską mano kitaip.
Anot jo, visuomenė ir žiniasklaida turėtų pasmerkti padorumo neturinčius politikus.
"Formaliai jie nepažeidžia įstatymų, bet jeigu jie tarpininkauja, bando daryti įtaką teisėsaugos institucijoms, čia susikerta viešieji ir privatūs interesai", - paklaustas, kaip vertina ryšiais su nusikaltėliais įtariamus parlamentarus, atsakė A.Paulauskas.
A.Paulauskas sakė, kad kai tik prokuratūra baigs tyrimą, bus nuspręsta, ar V.Šustauskas padarė įstatymo pažeidimų.
A.Paulauskas nėra įsitikinęs, jog V.Šustauską pavyks nubausti pagal kokį nors įstatymą, tačiau jis mano, jog tuos politikus, kurie neatsiriboja nuo įtartinų ryšių, turėtų pasmerkti visuomenė.
Užuomina komisarui
Redakcijos šaltinių teigimu, tokia nepagarba yra aiškus ženklas V.Grigaravičiui, jog jis turi pats pasitraukti iš pareigų, nes kitaip bus atstatydintas.
Policijos vadovas į prezidento nemalonę pateko po garsiojo sekimo skandalo, kai buvo apkaltintas inicijavęs duomenų apie valstybės vadovus, tarp jų - ir prezidentą R.Paksą, rinkimą.
Prezidentas R.Paksas bei premjeras A.Brazauskas spaudė V.Grigaravičių atsistatydinti, tačiau šis atrėmė kaltinimus. Atsistatydinti buvo priverstas V.Grigaravičių apkaltinęs vidaus reikalų ministras Juozas Bernatonis.
Tačiau po šio skandalo Prezidentūra ne kartą užsiminė, jog jos netenkina V.Grigaravičiaus darbas. Manoma, jog prezidento aplinka ras kabliukų ir V.Grigaravičius posto neteks iki rudens.
"VL Vakaro žinios"