Hanoveryje prasidėjo savaitę truksianti didžiausia pasaulyje informacinių technologijų ir telekomunikacijų mugė, kurioje ITT kompanijos kartu su naujais produktais, sprendimais ir paslaugomis pristatys ir savąja rytdienos pasaulio viziją.
Aukštųjų technologijų mugė “CeBIT” šiandien švenčia 18-ąjį gimtadienį. Per šį laiką ji sugebėjo sukaupti ne tik įspūdingą dalyvių ir lankytojų statistiką, bet ir tapti svarbiu IT ir telekomunikacijų pramonės įvykiu, kuriame sudaromi svarbūs susitarimai, priimami nemažą poveikį rinkai turintys sprendimai. Savo ruožtu situacija pasaulinėje rinkoje turi įtakos ir pačiai parodai: palyginti su praėjusiais metais, šiemet “CeBIT” dalyvaujančių kompanijų skaičius sumažėjo 20 proc. - iki maždaug 6500. Gerokai daugiau nei pusę dalyvių sudaro Vokietijos kompanijos. Apžvalgininkų manymu, sumažėjęs “CeBIT” dalyvių skaičius atspindi nelengvą situaciją, susiklosčiusią viso pasaulio ITT sektoriuje. Dėl sumažėjusios paklausos rinkoje ir gresiančio karo su Iraku sklandančias netikrumo nuotaikas savo kalboje minėjo “CeBIT” atidaręs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis, pabrėžęs, kad net kalbos apie galimą karą temdo pasaulio ekonomikos perspektyvas. “Globalios ekonomikos sąlygomis tai atsilieps ir čia atstovaujamam sektoriui”, - sakė šalies vadovas.
Panagrinėjus šių metų “CeBIT” užsiregistravusių dalyvių statistiką matyti, kad sumažėjo ne tik parodoje dalyvaujančių JAV bendrovių (iki 247 iš 320 dalyvavusių pernai), bet ir Vokietijos įmonių (jų šiemet parodoje 643 mažiau). Nemaža dalis ankstesnių mugės dalyvių bankrutavo, kitos įmonės buvo priverstos likti namuose taupydamos lėšas. Tačiau kad ir ne po daug, bet didėja Hanoveryje prisistatančių Lietuvos (šiemet - 9, pernai - 8), Latvijos (šiemet - 4, pernai - 2), Estijos (šiemet - 2, pernai - nė vienos), Lenkijos (26, pernai - 21) ir kitų Rytų bei Centrinės Europos šalių IT kompanijų. Tai liudija, kad IT rinka čia pakankamai sparčiai auga, o joje veikiančios kompanijos siekia ne tik prisistatyti, bet ir turi ką įdomaus pasiūlyti Europos rinkai.
Taupymas - viena pagrindinių temų šiemetiniame “CeBIT”. Keletas kompanijų siūlo verslui skirtus sprendimus, leisiančius mažinti sąnaudas. Antai “Hewlett-Packard” pristatys keletą naujų paslaugų, leidžiančių kompanijoms mažinti spausdinimo išlaidas ir rinktis optimaliausius taupymo būdus. Su bendrąja taupymo tema susiję ir pristatomi atvirojo kodo programinės įrangos bei šiemet dar toliau pažengę interneto telefonijos sprendimai.
Suprantama, nebus apsieita be daugybės vartotojams skirtų naujų produktų ir paslaugų: antai “Nokia” į “CeBIT” atsivežė savo naująjį 3G tinklams skirtą telefoną 6650, kuris, kompanijos manymu, turėtų tapti geriausiai parduodamu naujos kartos telefonu Europoje (jo kaina neturėtų viršyti 440 JAV dolerių). Kompanija AMD pristatys 12 naujų įvairiems nešiojamųjų kompiuterių tipams skirtų mobiliųjų procesorių. Amerikiečiai iš “Research in Mototion” atvežė į Hanoverį du naujus Europos rinkai skirtus “Blackberry” 6210 ir 6220 bevielio ryšio įrenginius. Ir tai tik maža dalis parodos išvakarėse paskelbtų naujienų. IT naujovių malūnas “CeBit” paviljonuose pajudėjo ir ima suktis vis greičiau: kone kas valandą ateina žinios apie parodoje pristatomus produktus ir sprendimus, kurie, kaip tvirtina mugės organizatorių pasirinktas renginio šūkis, padės pajusti rytdienos dvasią.