Darbo partija, kurios deleguotas viceministras Aidas Gedvilas buvo išstumtas iš Susisiekimo ministerijos, pageidauja išplėsti viceministrų galias. Pasak V. Muntiano, dabartiniame viceministro pareigų apibrėžime trūksta konkretumo.
Darbo partijos ir Seimo vicepirmininkas Viktoras Muntianas teigia, kad Susisiekimo ministerijos darbuotojams ir vadovui neįtikusiam partijos prezidiumo nariui A. Gedvilui partija nesieks išreikalauti turėto posto, nors jis ir paaukojo dėl to Seimo nario mandatą, rašo dienraštis "Respublika".
"Bloga jo padėtis. Laikėsi deklaruotų principų - atsisakė mandato, liko nemalonioje situacijoje. Bet jis gana teisingai supranta savo situaciją ir nedaro jokio spaudimo. Nepatinka jiems - bus kitas žmogus. Jokios problemos čia nėra! Mes viską išsiaiškinome. Kilę nesutarimai man yra visiškai suprantami. Jis bandė atlikti tai, dėl ko jį partija delegavo, bet įstatymas to neleido, todėl sulaukė tam tikro nepasitenkinimo. Jo atvejis atskleidė svarbesnę problemą", - sakė V. Muntianas.
Anot jo, Darbo partija reikalauja, jog jų bendražygiai atsiskaitytų už Vyriausybės programos vykdymą priskirtoje srityje, bet dabartiniame viceministro pareigų apibrėžime trūksta konkretumo. "Pagal priskirtas funkcijas viceministrai negali prisiimti tos atsakomybės. Vyriausybės įstatymas numato, kad viceministro funkcijos yra labai ribotos", - sakė V. Muntianas ir pridūrė, kad politinės tarybos jau buvo paprašyta peržiūrėti tas funkcijas.
Pasak politiko, koalicija iš keturių partijų didina reikalavimus. "Anksčiau būdavo paprasčiau - tos pačios partijos ministras ir viceministras, todėl jokių problemų nekildavo. Dabar mes esame taip pasiskirstę, kad jei ministras vieno partnerio, tai kitiems atitenka viceministras. Tiek vienam, tiek kitam reikia atsiskaityti partijai. Viceministrams to neleidžia funkcijos", - kalbėjo jis bei teigė gavęs patikinimą iš visų septynių Darbo partijos viceministrų, kad atsakomybę prisiimti sudėtinga.
Tuo tarpu susisiekimo ministras Petras Čėsna atsargiai vertina Darbo partijos iniciatyvą. "Reikia vadovautis įstatymu, kuris numato viceministro funkcijas. Absoliučiai nėra jokio apsunkinimo viceministrams. Kai dirbau Ūkio ministerijoje su skirtingų partijų deleguotais viceministrais, vėliau sekretoriais, išlikusiais nuo konservatorių, liberalų laikų, sugebėjome dirbti darniai. Kolektyvas nekėlė jokių problemų", - sakė ministras.
Tačiau P. Čėsna neblokuoja Darbo partijos ketinimo, o jei politinė taryba nutars keisti viceministrų funkcijas, neketina priešintis, žada paisyti įstatymo. Socialliberalų frakcijos seniūnas Vaclovas Karbauskis sako, kad Darbo partijos idėja apima ne tik viceministrus, bet ir kitus politinio pasitikėjimo pareigūnus. Jis mano, kad verta apsvarstyti šį klausimą, gal iš tiesų būtų geriau aiškiai įvardyti atsakomybės klausimą.
Tačiau jis neatmeta ir to, kad Darbo partijos nariai nori sustiprinti savo galias Vyriausybėje, kurią formuojant nusileido ir socialdemokratų bei socialliberalų aljansui atidavė 7 ministrų portfelius, sau pasilikę tik 5.
"Natūralu - nauja partija tikėjosi viceministrams duoti partinius pavedimus. Kai tam kliudo įstatymas, jie nori jį keisti", - sakė V. Karbauskis. Vis tik jis neigia, kad patirties dirbant valdžioje turintys socialdemokratų ir Naujosios sąjungos ministrai suvaržo Darbo partijos narius.
"Valstiečių" lyderė žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė taip pat sako nesišiaušianti prieš klausimo svarstymą, o sprendimą priimsianti per diskusiją, nes kol kas nėra nei "už", nei "prieš". Vis tik ji mano, kad koalicijos lipdyme ir postų dalybose padaryta klaida - vienos ministerijos ministro ir viceministro postų pasidalijimas tarp skirtingų partijų. "Galbūt pasitaiko tokių viceministrų, kurie jaučiasi svarbesni už patį ministrą. To neturi būti", - mano K. Prunskienė.