• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Triukšmą keliančius, blogai prižiūrinčius augintinius ir savivaliaujančius kaimynus, bilietėlių neduodančius maršrutinių taksi vairuotojus bei už taksi paslaugas nesusimokančius keleivius, savo teritorijos netvarkančių bendrovių vadovus baudžia savivaldybės Administracinė komisija. Nuobaudų būna įvairių – nuo įspėjimo iki kelių šimtų litų. Nors komisijos sprendimai užginčijami itin retai, tačiau jos nariai kartais susilaukia netgi grasinimų.

REKLAMA
REKLAMA

Skundė dėl apatinių

Klaipėdos miesto tarybos suformuotai ir patvirtintai komisijai jau antrą kadenciją vadovauja uostamiesčio mero pavaduotoja Audra Daujotienė. Bylas ji nagrinėja kartu su kitais komisijos nariais – įvairių sričių specialistais.

REKLAMA

Administracinės komisijos atsakingoji sekretorė Larisa Kolinko pasakojo, kad pastaruoju metu jiems vis dažniau tenka nagrinėti bylas dėl triukšmo. Dėl jo labiausiai nesutaria skirtingų kartų atstovai: pensininkai ir jaunimas. Pirmieji pyksta, kad jaunimo muzika trukdo ilsėtis, o apskųstieji nesupranta, kas nedirbantiems pensininkams trukdo ilgiau pamiegoti rytais.

REKLAMA
REKLAMA

„Jau trečią kartą sprendžiame ginčus tarp vienos pensininkės ir kartu su ja bendra virtuve besidalijančios jaunos šeimos. Senutei vis užkliūna, kad jaunoji šeima garsiai leidžia muziką, triukšmingai švenčia gimtadienius, neva netinkamai auklėja savus vaikus. Kartą senajai užkliuvo tai, kad jaunasis kaimynas į bendrą tualetą ėjo apsirengęs vienomis trumpikėmis, o mums teko nagrinėti ir šitokį jos skundą. Jaunai šeimai jau taip nusibodo viskuo nepatenkinta kaimynė, kad šie netgi pradėjo ieškotis naujo buto“, - sakė L. Kolinko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsakingoji sekretorė minėjo, kad dėl triukšmo dažnai skundų gauna ir iš vieno Manto gatvės namo gyventojų. Šiame name yra butas, kurį tėvai išnuomoja gimtadienius švenčiantiems vaikams. Po kelis šimtus litų už parą jie užmoka tam, kad besilinksminančios atžalos netrikdytų kitų ramybės, tačiau taip saugodami savo kaimynus nuo triukšmo tėvai nesusimąsto, kad trikdo kito namo gyventojų ramybę.

REKLAMA

Pelnosi iš nelaimės

Triukšmas – ne vienintelė tarp kaimynų kylančių konfliktų priežastis. Dažnai kaimynai riejasi ir dėl meilės gyvūnams. „Kaskart keliaudama į darbą pro vieną Rumpiškės gatvės namą matydavau, kad čia skraido daugybė balandžių. Stebėdavausi, kaip žmonės gali gyventi, kai aplink laksto tiek paukščių. Kai vėliau gavome kaimynų skundą, kad viena moteris lesina balandžius, kurie teršia kitų balkonus, iš karto supratau, kad skundėsi būtent to Rumpiškės gatvės namo gyventojai. Nors iš pradžių apskųstoji senutė žadėjo nesiliauti lesinti balandžių, tačiau jau kuris laikas eidama pro šį namą paukščių nebematau. Vadinasi, žmogų paveikė komisijos sudrausminimas“, - padarė išvadą L. Kolinko.

REKLAMA

Administracinė komisija gavo skundų ir dėl to, kad kažkas miesto centre augina paršelius, bet dažniausia nesutarimų tarp kaimynų priežastimi tampa šunys. Komisija nuolat aiškinasi, kokiomis aplinkybėmis šuo įkando žmogui arba kitam šuniui. Dažniausiai dėl to būna kalti šunų šeimininkai, leidžiantys augintiniams lakstyti be pavadėlio. Maždaug prieš porą metų komisija svarstė, kaip nubausti katino, apkandžiojusio moterį, šeimininkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl besikandžiojančių gyvūnų nuobaudos iš tiesų būna didelės, jas šeimininkai dažniausiai klusniai sumoka. Kartais būna ir taip, kad auka, kuriai įkando šuo, bando iš to pasipelnyti. Sukandžiotasis žada šeimininko neapskųsti, jeigu šis už tai sumokės tam tikrą sumą pinigų. Kai šeimininkas sumoka, sukandžiotasis jį vis tiek apskundžia policijai, siekdamas išpešti dvigubos naudos“, - pastebėjo A. Daujotienė.

REKLAMA

Būna kuriozų

Kaimynai neretai skundžiasi dėl kitų savivaliavimo. Kartą kieme apsistumdė kaimynų vaikai. Kai mergaitė pasiskundė savo mamai, kad ją pastūmė kaimynų berniukas, ši neklaužadą nusivedė į savo namus ir, uždariusi vonioje, pradėjo auklėti. Po to vaikas pradėjo paniškai bijoti mergaitės mamos, rėkti naktimis. Dėl to berniuko tėvai parašė skundą.

REKLAMA

Kaimynai pyksta ir ant tokių, kurie savavališkai atsitveria dalį koridoriaus. „Paprastai linkę savivaliauti kaimynai, netgi gavę iš mūsų komisijos įspėjimą, toliau daro savo. Maža to, dar ir mus iškoneveikia, kai už savivaliavimą skiriame baudas“, - dėstė L. Kolinko.

Pašnekovė prisiminė, kad komisijai teko nagrinėti ir absurdiškas bylas: „Kartą policininkas pakrūmėje aptiko gamtinius reikalus atlikinėjantį vyriškį. Šis mandagiai pareigūno atsiprašė ir paprašė leisti pabaigti tuštintis, nes nebegali liautis. Taip ir pasiaiškinime parašė“, - juokėsi prisiminusi atsakingoji sekretorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vargas dėl keleivių

Pastaruoju metu beveik visi maršrutinių taksi vairuotojai pradėjo uoliai dalinti bilietėlius. Greičiausiai drausmingesni jie tapo po to, kai Administracinė komisija ne vienam vairuotojui skyrė 250 – 500 litų baudas už vengimą duoti bilietus. „Kartą buvo pagautas vairuotojas, kuris vežė aštuonis keleivius ir nė vienam nedavė bilieto. Pasiaiškinime vairuotojas parašė, kad kai jį pagavo, buvo šešta valanda ryto, pati darbo pradžia, ir jis tiesiog pamiršo, kad reikia keleiviams duoti bilietus“, - sakė L. Kolinko.

REKLAMA

Nemažai protokolų Administracinė komisija gauna ir dėl nesąžiningų keleivių, vengiančių mokėti už taksi paslaugas. Tai, kad taksistai neretai susiduria su mokėti vengiančiais keleiviais, patvirtino ir taksi bendrovės „Vijuvis“ direktorius bei savininkas Vidmantas Narvilas. Jis sakė, kad neretai keleiviai pabėga. Tam, kad išvengtų tokių „nemokių“ klientų, taksi firmos netgi sudarinėja „juoduosius sąrašus“ ir vengia kitą kartą pas tokius važiuoti. „Daugiau už pavienius keleivius problemų mums kelia už paslaugas nesumokančios firmos. Jos sudaro su mumis sutartį, kad vežiosime jų darbuotojus darbo reikalais, o vėliau už tai neatsiskaito. Kai kreipiesi į teismą, paaiškėja, kad jų apskritai nebėra. Paprastai nuo tokių firmų kenčia ne tik taksi bendrovės, bet ir kitas paslaugas teikiančios įstaigos, pavyzdžiui, picerijos“, - atviravo V. Narvilas.

REKLAMA

Komisijai grasina

Klaipėdoje vis dar yra nemažai apleistų statybviečių, nesutvarkytų teritorijų. Nuobaudas dėl šios netvarkos taip pat skiria Administracinė komisija. Jos būna įvairaus dydžio – nuo įspėjimo iki 500 ar net 700 litų. „Kol kas dažniausiai nagrinėjame buitinius nusiskundimus, o norėtųsi, kad daugiau bylų būtų dėl teritorijos nesusitvarkančių įmonių. Bet patys neturime įgaliojimų surašyti protokolų. Tai turi atlikti kiti pareigūnai: policininkai, savivaldybės Miesto tvarkymo, Žemėtvarkos ir teritorijų plėtros bei kiti skyriai. Mūsų funkcija – tik skirti nuobaudas“, - sakė A. Daujotienė.

REKLAMA
REKLAMA

Abi pašnekovės sakė, kad pasitaiko žmonių, nepatenkintų komisijos sprendimais. Komisija kartais susilaukia net grasinimų. Tačiau jos sprendimai apskundžiami itin retai.

A. Daujotienė tikino, kad komisija, skirdama pažeidėjui nuobaudą, stengiasi, kiek įmanoma, atsižvelgti ir į žmogaus materialinę padėtį. Neretai pažeidėją tik įspėja, ir tai, pasak valdininkės, taip pat yra veiksminga auklėjimo priemonė.

Giedrė BALČIŪTĖ

“Klaipėda” (http://www.klaipeda.daily.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų