Rinkimų į Seimą išvakarėse Naujosios sąjungos lyderis, aplinkos ministras Artūras Paulauskas tvirtino, jog tikisi rinkėjų palankumo. 6-ąjį numerį ištraukusios partijos lyderis A.Paulauskas teigė, jog suformavo profesionalią komandą, kuri iš karto be pereinamojo laikotarpio galėtų efektyviai dirbti Vyriausybėje.
- Jūs buvote Seimo pirmininkas, laikinasis Prezidentas, esate aplinkos ministras. Jeigu susiklostytų palankios aplinkybės, po rinkimų neatsisakote užimti ir premjero posto. Ar turite savo galimą ministrų kabinetą?
-Partijoje esame sukūrę komitetus, kurių vadovai buvo kaip šešėliniai ministrai, jie privalėjo domėtis jiems priskirta sritimi, teikti pasiūlymus, įstatymų pataisas, pareiškimų projektus, rašyti savo srities rinkimų programos dalį. Manau, kad mūsų komitetų vadovai be didelio pasirengimo galėtų pradėti iš karto dirbti, perimti ministerijas ir sėkmingai joms vadovauti.
Sutikdamas rinkimų metu būti įvardytas kaip galimas premjeras, teiravausi daugelio komitetų vadovų, kai kurių partijos kolegų, ar jie sutiktų dirbti vienoje komandoje ir gavau jų pritarimą.
- Gal galite išvardinti Jūsų kandidatų į ministrus pavardes?
- Aplinkos ministru galėtų būti dabartinis viceministras Raimundas Paliukas, Finansų ministru - buvęs Seimo narys Gintautas Šivickas arba socialinių moklų daktaras Romualdas Patalavičius. Kultūros ministro portfelį siūlytume žurnalistui Henrikui Vaitiekūnui, Susisiekimo ministro- Seimo nariui Vaclovui Karbauskiui, Sveikatos - Kauno medicinos universiteto profesoriui, habilituotam daktarui - Dainiui Pavalkiui. Švietimo ir mokslo ministro postą norime patikėti dabartiniam ministrui Algirdui Monkevičiui arba Seimo nariui Valerijui Simulikui. Seimo narė Nijolė Steiblienė galėtų vadovauti Teisingumo ministerijai, Ūkio ministerijai - partijos atsakingasis sekretorius Vaidas Pliusnis arba Seimo narys Vaclovas Karbauskis. Vidaus reikalų ministru galėtų būti Alvydas Sadeckas arba buvęs Teisingumo ministras Vytautas Markevičius.
Į Užsienio reikalų ministro kėdę galėtų pretenduoti Seimo nariai Antanas Valionis ir Vaclavas Stankevičius bei NS užsienio reikalų komiteto pirmininkas Marius Ulozas. Žemės ūkio ministerijai galėtų vadovauti parlamentaras Alvydas Ramanauskas arba buvęs Seimo narys Gintautas Kniukšta. Socialinės apsaugos ir darbo ministre teiktume Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės kandidatūrą, buvęs Krašto apsaugos viceministras Gintautas Šivickas galėtų eiti Krašto apsaugos ministro pareigas.
- Naujosios sąjungos rinkimų į Seimą numeris yra 6. Kokie būtų bent 6 pirmieji Jūsų darbai, jeigu po rinkimų būsite valdančiojoje koalicijoje?
- Sieksime, kad šeimos turėtų geresnes sąlygas auginti vaikus, kad jaunimas gautų kokybišką išsilavinimą, kad žmogus būtų sveikas ir turėtų saugų gyvenimą. Ketiname sudaryti palankesnes sąlygas kurti verslą. Atėję į valdžią renovuosime senus daugiabučius ir 60 proc. sumažinsime išlaidas šildymui, pakeisime kenksmingus žmogui asbestinio šiferio stogus. Pasisakydami už efektyvų valstybės valdymą, pareikalausime valstybės tarnautojų atsakomybės ir atskaitomybės, įdiegsime „vieno langelio“ principą visose valstybės ir savivaldybių institucijose.
- Ką norėtumėte pasakyti tiems jūsų Fabijoniškių rinkimų apygardos ir visos Lietuvos rinkėjams, kurie gal būt dar neapsisprendė, kam atiduoti savo balsą?
- Naujoji sąjunga - tai partija, kuri vykdo savo įsipareigojimus. Atliktas tyrimas parodė, kad mes įgyvendinome 70 proc. savo pažadų. Tai leidžia mums ramiai stovėti prieš rinkėją, nes būdami nedidelė frakcija sugebėjome, remiant kitoms partijoms, įgyvendinti tiek daug pažadų.
Taip pat norėčiau pasakyti, kad mūsų komanda yra profesionali ir be pereinamojo laikotarpio iš karto galėtų įsijungti į darbą. Mūsų patirtis, profesionalumas, nusiteikimas ir galimybės įgyvendinti savo programą yra tikrai didžiulės ir rinkėjams tai turi kelti pasitikėjimą.
Sieksime sukurti visas galimybes kiekvienam žmogui Lietuvoje gyventi ir dirbti europietiškai. Manome, kad 70-80 proc. gyventojų turi būti viduriniojo sluoksnio atstovai. Darydami bet kokį veiksmą, visada pasitikrinsime, ar tai tikrai yra viduriniam sluoksniui palankus įstatymas ar šitas veiksmas nesumažins to sluoksnio.
Jau dabar pradėjome galvoti, kaip tuo kriziniu laikotarpiu reikėtų įveikti ekonomikos lėtėjimą, infliaciją. Turime labai aiškią programą, nors gal ne vadinčiau jos antikrizine, kaip reikėtų veikti jau šiuo metu.
- Sakote, kad jūsų partija įgyvendina didžiąją dalį duotų pažadų. Studentams žadėjote, kad be akamedinių skolų besimokantieji studentai nemokės už mokslą. Kodėl šis siūlymas užstrigo?
- Esu tikras, kad jau kitą savaitę šis klausimas bus išspręstas. Naujosios sąjungos deleguotas švietimo ir mokslo ministras A.Monkevičius Vyriausybėje išsiderėjo, kad visi pažangiai besimokantys studentai nemokėtų už mokslą. Tačiau socialliberalo teikta įstatymo pataisa užstrigo Seime, ją užblokavo konservatoriai. Seimo nariai paprašė pertraukos, svarstant šį klausimą. Akivaizdu, jog tai yra bandymas prieš rinkimus pakenkti mūsų ministrui. Tačiau esame beveik tikri, kad Seimas jau kitą savaitę pritars A.Monkevičiaus pasiūlymui, kad visi be skolų besimokantys studentai nemokėtų už mokslą.
- Ar manote, kad Lietuvos gyventojai gali būti ramūs ir nesibaiminti, kad pasikartos mūsų šalį prieš kelerius metus palietusi bankų krizė? Ar Lietuvos bankams negresia bankrotas?
- Manau, kad ne. Šiandien mūsų bankinė sistema yra daug stipresnė, ji yra tikrai stabilesnė. Mes jau pasimokėme iš buvusių klaidų, daugelis mūsų bankų susiję su Skandinavijos bankais, kurie Europoje vis tiek išlieka vieni tvirčiausių. Todėl šiandien svarbiausia nepasiduoti panikai.
- Kaip siūlote Lietuvai apsisaugoti nuo per pasaulį nuvilnijusios bankų krizės?
- Visų pirma nesukelti panikos, bet tam neužtenka vien kalbų. Turi būti ir konkretūs veiksmai. Žmonės turi žinoti, jog valstybė garantuoja jiems indėlių saugumą. Jeigu kas nors atsitiks, valstybė jiems indėlius kompensuos kitaip sakant garantuos.
Todėl gyventojai, turintys indėlių bankuose, neturėtų panikuoti ir bijoti.
Taip pat manau, kad reikėtų peržiūrėti visas finansavimo programas, spręsti , kurios yra neatidėliotinos, o kurių gal reikia atsisakyti ar nukelti ateičiai.
Taip pat reikėtų neleisti, kad atsirastų dar didesnė praraja tarp skurdžių ir pasiturinčių. Ir šituo kriziniu laikotarpiu turime neatsisakyti valstybės reguliavimo ir kontrolės mechanizmų.
- Esate gimęs po Liūto ženklu, valdovo ženklu. Tačiau rinkimų išvakarėse, ar tikrai tvirtai jaučiatės, ar ramiai laukiate rinkimų dienos ir rezultatų?Ar tikite partijos sėkme?
- Tikrai esu ramus ir tikiu partijos sėkme. Manau, kad per visą kadenciją ir per pačią rinkimų kampaniją tikrai daug nuveikėme. Žinoma, daug kas priklausys ir nuo to, kiek ateis rinkėjų.
- Esate sakęs, kad rinkimų dieną rinkėjas yra ponas. Gal tarsite tam ponui ar poniai rinkėjui paskutinį priešrinkiminį žodį?
- Visu pirma prašau, kad jis ateitų. Antra, kad jis padarytų sprendimą apmąstęs. Norėtųsi, kad Naujoji sąjunga būtų jo svarstymo ir vertinimo objektas. Jeigu norės rinkėjas, manau, nesunkiai pamatys mūsų partijos privalumus ir atiduos už mus balsą.
Tikiu, kad rinkėjai už mūsų partiją balsuos, nes mes garbingai visą laiką jiems atstovavome.
- Dėkoju už pokalbį.
Kalbėjosi Jadvyga Bieliavska