Siekiant sėkmės – per ugnį ir vandenį
Ž. Diawara šypsosi prisiminusi, kad vos pradėjus verslą atrodo, jog užkariausi pasaulį. „Iš pradžių viskas atrodo piešta rožinėmis spalvomis. Vėliau paaiškėja, kad vis dėlto savame versle reikia labai daug darbo. Trigubai daugiau darbo negu samdomame darbe. Verslas tampa jau nebe darbu, o gyvenimo būdu. Kas, iš kitos pusės, žinoma, labai žavi ir įkvepia.“
Net praėjus beveik penkeriems metams išlaikyti sėkmingą verslą neatrodo paprasčiau. Kūrybinga moteris teigia, kad kiekvienas verslas turi savo specifiką, bet kūrybiniame versle tu visada turi būti žingsniu priekyje. „Tu turi nesustoti, ieškoti, galvoti, bandyti eksperimentuoti. Apie savo verslą svajojantis žmogus turi įvertinti tai, kad kiekvieną dieną versle bus susiduriama su nestandartinėmis situacijomis, kurios reikalauja nestandartinių sprendimų.“
Du pagrindiniai sėkmingo verslo komponentai
Ž. Diawara siekdama padidinti savo verslo sėkmę, į pagalbą pasitelkia du pagrindinius dalykus: kūrybiškumą ir inovacijas. Anot verslininkės, technologinių inovacijų panaudojimas kūrybinių industrijų srityje yra vienas esminių dalykų. „Anksčiau mes dirbome lokalioje erdvėje, o dabar vienu mygtuko paspaudymu galime pasiekti visą pasaulį. Anksčiau turėdavome tokią informaciją, kokią mums kažkas pateikdavo, o dabar žmogus pats ją gali atsirinkti, ieškoti tikslingai ir taip tobulėti daug greičiau negu anksčiau.“
Verslininkės nuomone, žmogiškasis ir technologijų indėlis šiuolaikiniame versle pasiskirsto po 50 proc. Todėl geras verslininkas turi mokėti laviruoti tarp jų abiejų. Kuo geriau technologijas įvaldysi, suprasi ir perprasi, tuo labiau palengvinsi savo darbą, sukursi didesnį rezultatą per trumpesnį laiką. „Šią savaitę vienai pirmųjų Lietuvoje teko išbandyti „Samsung“ telefoną „Galaxy Note 4“. Tai privertė susimąstyti, kad visai neseniai mes telefoną suvokėme kaip skambinimo įrenginį. Tačiau kuo toliau, tuo labiau suvokimas apie šį produktą keičiasi.“
Didesnis telefono ekranas leidžia naudotis keliomis funkcijomis vienu metu – tikrinti savo elektroninį paštą, skelbti naujienas socialiniuose tinkluose, užsirašyti ar nusifotografuoti reikalingą informaciją ir iškart ja dalintis bei fotografuoti renginius. Moteris juokėsi, kad ateityje galbūt nereikės fotografuoti ranka rašyto teksto ir jo konvertuoti į spausdintą. „Galbūt užteks tik pagalvoti ir visa informacija bus pateikta, kur reikia, tačiau dabar verslo pasaulyje svarbu žengti koja kojon su nuolatinėmis inovacijomis.“
Inovacijų pagrindas - kūrybiškumas
Nepaisant to, moteris dar kartą pabrėžia, kad klaidinga manyti, jog inovatyvumas būtinai susijęs tik su technologijomis. „Mane labai žavi netikėtų sprendimų atradimai. Inovacijos gali būti mūsų gyvenime kasdien – kai pradedame kitaip gaminti pietus ar kitaip formuoti namus. Viskas atsiremia į kūrybiškumą, manau, šiais laikais tai labai svarbu. Be kūrybiškumo nebus ir inovacijų.“
Verslininkė neslepia, kad ją labai žavi kūrybiški žmonės. Viskas yra jau tarsi pereita ir išbandyta, bet, iš kitos pusės, yra ir didelė terpė kitiems junginiams. Ypač, kai šiuo metu pradėjo jungtis įvairios disciplinos ir įvairios skirtingos sritys, kurios, atrodo, visiškai nesuderinamos vienos su kita. „Kiekvienas kūrybingas ir inovatyvus verslininkas gali atrasti savo nišą. Visa tai man patinka, labai įkvepia. Nebūtinai tai, ką aš pati kuriu man įdomu. Man patinka pamatyti ir tai, ką daro kiti.“