Prekės ženklų revoliuciją aiškiausiai vartotojų sąmonėje sukėlė alaus gamintojai, kurie sugebėjo ne tik sieti alaus vartojimą su lietuvybe, patriotiškumu, bet ir sukurti net ir nacionalinę šventę, kaip antai Joninės. „Utenos“ alus formuodamas draugų rato ir linksmo šėlsmo prie ežero kultūrą sugebėjo netiesiogiai šią šventę paversti laisvadieniu. Keli metai stebint mažesnius rinkodaros planus: reklamas, stendus, akcijas ir žaidimus, vasaros festivalius pasigendame ir Joninių dvasios.
Didžiausias prekės ženklo pasiekimas, kuomet įvardinus produktų kategoriją iškart paminimas konkretus prekės ženklas. Pavyzdžiui, indų ploviklis „Fairy“, tokį lygį iš lietuviškų prekės ženklų pavykę pasiekti gana įdomioje produktų kategorijoje – kalakutienoje. Turbūt sunku būti rasti lietuvį, kuris pasakytų ką nors kito nei „Arvi kalakutai“. Mėsos rinkoje tai gana retai sutinkamas pasiekimas, tačiau būdama vienintelė tokio technologinio išsivystymo įmonė Baltijos šalyse gali leisti sau tokią prabangą.
Maisto kategorijose lietuviai paprastai užleidžia vieni kitiems pozicijas, štai kad ir sūris „Džiugas“ išgyvenantis tikrą renesansą tautos sąmonėje. Įdomi tendencija laukia artimiausiais metais, kuomet stiprėja lietuvybės banga ir tendencijos. Kaip vyks kova su pasaulyje gerai žinomais prekės ženklais.
Lietuviško marketingo tradicijos atrodė susiformavo ir nusistovėjo, tačiau emocionali, priraiši, nostalgiška „Ikea“ įžengė į reklamos rinką, kartu emocinio marketingo keliu žengia ir kitos įmonės, kaip kad „Tele2“ telekomunikacijų bendrovė, kuri konkuruoja ne tik žemiausios kainos kategorijoje, bet ir ieško klientų mintyse sentimentų ir stiprių emocijų.
Lietuvos įmonės suprato prekės ženklo atributų vertę, jų kuriamas ryšįs su klientais tapo apgalvotas, planingas. Norint vykdyti lietuviškų prekės ženklų plėtrą užsienio šalyse, dar laukia ilgas kelias. Kai lietuviškas prekės ženklas kartu keliaus su lietuvišku produktu į užsienio rinkas, išmoksime naujų marketingo taisyklių.