„Mano puokštė labai australietiška. Joje – tik natūralios detalės ir jokių blizgučių“, – sakė daugiausiai susirinkusiųjų palaikymo pelnęs Ž. Grigaitis.
Jis paaiškino, kad Australijoje, kur gyvena daugybė skirtingų kultūrų atstovų, Kalėdos nėra visuotinė šventė. Jas mini tik tie, kas propaguoja katalikų tikėjimą. Tad, pasak Ž. Grigaičio, nenorėdami nieko įžeisti australai nepuošia nei eglutės, nei dabina viešąsias erdves.
Jo ir Ellės namuose nedidelė gyva eglutė būna. Per Šv. Kalėdas šeimos nariai keičiasi ir dovanomis. Tačiau jokios gilesnės šventinės tradicijos nėra puoselėjamos.
„Todėl iki šiol Kūčių vakarą leisdavau Lietuvoje, su savo tėvais. Mama mus paliko pirmoji. Šįmet netekau ir tėčio. Tad, būti Kalėdų išvakarėse gimtinėje nebėra prasmės“, – sakė Ž. Grigaitis.
Verslininkas ant savo kurtosios kompozicijos užkabino ir asmeninį akcentą – rožinį, kurį nešioja kaip papuošalą. Jis įsitikinęs, jog būtent puokštės paprastumas ir sužavėjo „Šonetės“ svečius.
Kartu su juo šventines kompozicijas kūrė ir šokėjai Sandra Kniazevičiūtė ir Saulius Skambinas, renginių organizatorė Kristina Kaikarienė, vestuvių planuotoja Inga Budrienė.
„Mano mėgstama spalva – balta. O ir gėlių puokštėse turi būti daug“, – nedvejodama sakė I. Budrienė, pridurdama, jog kompozicijoje panaudojo neįprastą derinį – porinį žvakių skaičių. Tai, pasak jos, reiškia meilę ir linkėjimą visada būti poroje.
Šokėja S. Kniazevičiūtė pasakojo mėgstanti visus metų laikus, bet labiausiai – vasarą. Tai – tas metas, kai ji išvydo pasaulį. „Kompozicijoje bandžiau suderinti viską. Žiemos sniegą, rudens gėrybes, pavasario žydėjimą ir vasaros saulę“, - paaiškino pašnekovė.
Jos kolega S. Skambinas tvirtino iki šiol niekuomet pats nekūręs jokios šventinės dekoracijos.
„Nors namus prieš Kalėdas puošiu aš, viską, ko reikia, nusiperku. Na, bet nauja patirtis buvo įdomi“, – tvirtino šokėjas.
Profesionaliai kompoziciją sukūrė K. Kaikarienė. Ji tvirtino savojo darbo neįsivaizdavusi be nuotaikingo žaisliuko, kuris namuose sukelia jaukią, šventinę atmosferą.
„Visų kūrėjų darbai buvo labai skirtingi. Juose atsiskleidė kiekvieno asmeninės savybės, pomėgiai, požiūris“, – sakė įmonės įkūrėja ir floristė Vilija Kuncevičiūtė.
Kol floristės Greta Norsevičiūtė, Vaida Verbickienė ir Elena Barštienė talkino kompozicijas kuriantiems žinomiems žmonėms, Sonata Kuncevičiūtė ir Kristina Micelienė susirinkusiems pademonstravo tai, ką išmano geriausiai – kūrė nuotakos puokštę, dekoravo vestuvinių žiedų pagalvėlę bei paveikslo rėmą.
„Pirmoji įmonės gėlių parduotuvė atsidarė prieš dešimt metų. Per tą laiką buvo visko – naujų patirčių, sudėtingų užsakymų, beribio džiaugsmo įvykdžius neįprastą užduotį. Įkurdami kūrybinę studiją žengiame naują žingsnį – norime su aplinkiniais dalintis tuo, ką esame išmokę“, – sakė V. Kuncevičiūtė.
Per ilgametę patirtį ji išmoko svarbaus dalyko – vertinti floristą pagal jo šiukšliadėžės turinį. Jei kūrėjas neišmeta nieko, vadinasi, jis yra tikrai talentingas ir randa kur pritaikyti net menkiausias detales.