• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį antradienį (rugpjūčio 12 d.) 10.10 val. tiesioginėje Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ vyks diskusija apie Rusijos ir Gruzijos karo atspindžius žiniasklaidoje bei galimybes kiekvienai iš šių šalių laimėti informacinį karą.

REKLAMA
REKLAMA

Diskusijoje dalyvauja naujienų agentūros BNS Lietuvos naujienų skyriaus redaktorė Jūratė Damulytė, disertaciją apie informacinius karus („Karo Persijoje 1991 m. kontekstas“) apsigynęs Vilniaus universiteto mokslų daktaras Mantas Martišius ir Rusijos įtaka Lietuvai besidomintis to paties universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto doktorantas Nerijus Maliukevičius.

REKLAMA

Šiemet rugpjūčio 8 dieną pasaulinė žiniasklaida buvo priversta savo dėmesį skirti dviems svarbiems įvykiams – Olimpiadai Kinijoje ir karui Gruzijoje. Tuo metu, kai dalis žurnalistų Pekino olimpiadoje diskutuoja apie žodžio laisvės ribojimus Kinijoje, jų kolegos už galimybę fiksuoti tikrus įvykius žūsta Kaukaze. Nė savaitės netrunkantis karas jau pareikalavo bent kelių žurnalistų gyvybių.  

REKLAMA
REKLAMA

Simboliška, kad nuo pačių olimpinių žaidynių atsiradimo ištakų sportas ir karai buvo glaudžiai susiję – sportas bent trumpam sustabdydavo karus. Tačiau XXI amžiuje viskas vyksta atvirkščiai – karas ir sportas vyksta tuo pačiu metu. Maža to, vyksta net du karai. Vienas Gruzijoje, kitas - viešoje erdvėje. Vadinamasis informacinis karas vyksta ne ką nuožmiau, tik čia tiesiogiai žmonės nežūsta taip kaip mūšių vietose. Informaciniame kare pralaimi arba laimi valstybės, ir tokiuose karuose sprendžiasi žmonių ateitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėti apie galimą Gruzijos kariuomenės pergalę prieš galingą Rusijos karo mašiną – naivu. Tačiau ar gali maža valstybė atsilaikyti prieš vieną galingiausių pasaulio šalių informaciniame kare? Kas ką nugalės skleisdami tikrus ir tariamus vaizdus iš karo vietų? Kieno faktai ir pramanytos istorijos atrodo įtikinamiau, kurie politikai nuoširdžiai rūpinasi žmonėmis, o kurie tik stiprina savo politinę galią ir žaidžia žmonių likimais?

Apie visa tai bus diskutuojama tiesioginėje laidoje „Žiniasklaidos anatomija“. Studijos telefonas 8-5-2431431. Ši laida - bendras Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Žinių radijo projektas, kurį remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Laidos vedėjas – Dainius Radzevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų