Nuo sausio 1–osios pusmečio budėjimą Europos Sąjungos (ES) kovinėje grupėje pradės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vandenvalos kuopa.
12 Lietuvos karių iki liepos 1 dienos budės bendroje kovinėje grupėje kartu su Austrijos, Olandijos, Suomijos ir Vokietijos kariais.
ES kovinei grupei priskirtas Lietuvos kariuomenės vienetas bus dislokuotas Lietuvoje ir bus pasirengęs bet kada išvykti dalyvauti ES tarptautinėje operacijoje, jei būtų priimtas spendimas panaudoti kovines grupes krizės rajone.
Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Vandens valymo kuopa buvo pradėta formuoti 2007 metų pabaigoje. Yra suformuoti du NATO reikalavimus atitinkantys vandenvalos vienetai, pajėgūs perdirbti ir saugoti geriamąjį vandenį ir galintys dalyvauti koviniuose budėjimuose. Vienas iš šių vienetų ir bus priskirtas ES kovinei grupei.
Vytenio bataliono kariams pradėjus budėjimą, tai bus antras Lietuvos karių dalyvavimas ES kovinėje grupėje. Šių metų birželio 30 d. pusmečio budėjimą penkiabalėje – Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Slovakijos ir Vokietijos – ES kovinėje grupėje baigė 130 Lietuvos karių kontingentas, kurio pagrindą sudarė Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai.
Pirmoji ES kovinė grupė pradėjo budėti 2005 metų pradžioje, o nuo 2007 metų kiekvieną pusmetį budi po dvi kovines grupes. Kiekvieną grupę sudaro apie du tūkstančius karių.
ES priėmus politinį sprendimą panaudoti kovinę grupę, kariniai vienetai per 5–10 dienų turi būti pasirengę vykti į operaciją į bet kurią vietą už ES ribų šešių tūkstančių kilometrų spinduliu aplink Briuselį ir būti pajėgūs operacijos vietoje išsilaikyti 30–120 dienų.
ES kovinių grupių koncepcija yra parengta remiantis NATO greitojo reagavimo pajėgų pavyzdžiu.
2010 metais nei ES kovinės grupės, nei NATO greitojo reagavimo pajėgos krizės rajonuose panaudotos nebuvo.