Vakarėjant pildosi svečių gretos konservatorių rinkimų štabe, įsikūrusiame Sapiegų parke esančioje kavinėje.
Artėjant 22 valandai štabe pasirodė ir Vytautas Landsbergis. Paklaustas, ko tikisi iš rinkimų, netuščiažodžiavo.
„Visuomet tikiuosi, kad Lietuva nesugrius“, – sakė jis.
O žurnalistams pažymėjus, kad konservatoriams dar nėra tekę valdyti du kartus iš eilės, taip pat į kalbas nesivėlė.
„Paklauskite rinkėjų“, – atšovė V. Landsbergis.
O tik atsidarius štabui, šiek tiek po 20 val., pasigirdo ir partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio kalba. Jis žėrė padėkas rinkėjams ir Vyriausiajai rinkimų komisijai, sakė besidžiaugiantis rinkėjų aktyvumu.
Tačiau į klausimus ir anūkas atsakinėjo gana vangiai. Apie tai, kad šią kadenciją jis buvo tarsi paslėptas, atsakė, jog neturėjo daug laiko poilsiui ir teko daug keliauti.
Paklaustas, ar yra mandatais pasiskaičiavęs, koks rezultatas būtų sėkmė partijai, nedaugžodžiavo.
„Sunku pasakyti dėl to, kad yra gana fragmentuotas žemėlapis, nepamatėme bangos į vieną ar kitą pusę, tai sunku būtų įsivaizduoti. Greičiausiai balsai turi potencialo daug dalintis“, – kalbėjo jis.
Nori Vyriausybės be radikalių jėgų
G. Landsbergis sekmadienio vakarą vardijo, ką partijai svarbiausia nuveikti ateinančius ketverius metus.
„Strateginiais tikslais galbūt galima pavadinti mūsų partijai, tai yra tęsti darbus, kad svarbiausi dalykai būtų tęsiami, tęsiami pradėti darbai. Ir tas aktualus klausimas, kuris buvo iškeltas turbūt jau prieš pusę metų, – kad Lietuva galėtų tikėtis turėti Vyriausybę be radikalių politinių jėgų“, – teigė G. Landsbergis, nenorėjęs spėlioti, kiek mandatų antrajame rinkimų ture gali iškovoti konservatoriai.
O štai paklaustas, ar dar turi vilties diktuoti sąlygas formuojant valdančiąją koaliciją, kad kol kas anksti kalbėti.
„Man atrodo, tas sąlygų diktavimas demokratija besidžiaugiančioje valstybėje nėra ta forma, kuri džiugintų rinkėjus ir žmones. Man rodos, reikia ieškot sutarimų, nesidžiaugti per anksti, neliūdėti“, – tikino partijos pirmininkas.
Tuo tarpu į klausimą, ar rinkiminis aktyvumas partijai gali būti palankus, atsakė trumpai: „Sunku pasakyti“.
„Dabar tik prasidės viskas“, – akcentavo politikas.
Balsavimo aktyvumas Seimo rinkimų antrajame turė – virš 40 proc.
Bendras rinkėjų aktyvumas pirmajame Seimo rinkimų ture siekė 52,06%. Tuo tarpu antrame ture kartu su balsavusiaisiais iš anksto – 10,8 proc. – bendras aktyvumas krito iki 41,31 proc.
2020 metais per išankstinį balsavimą savo valią pareiškė 11,29 proc. rinkėjų. Tuomet dėl COVID-19 pandemijos išankstinio balsavimo laikas buvo pailgintas.
2016-aisiais iki 16 val. balsavo 23,89 proc. rinkėjų, o iš anksto – 5,95 proc., tačiau tąsyk išankstinis balsavimas savivaldybėse truko trumpiau.
Seimo rinkimai 2024 (nuotr. Skirmantas Lisauskas / BNS)Rinkėjai savo balsais sudarys naują Seimą, kuriame dirbs 141 parlamentaras.
Į 70 mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje pretendavo 1 721 kandidatas, į 71 vietą vienmandatėse rinkimų apygardose – 699 kandidatai. Tautos atstovų mandatų siekia 14 partijų ir viena koalicija.
Balsavimas rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 ir baigėsi 20 valandą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!