Valstybės saugumo departamentas (VSD) pirmadienį prokuratūrai perdavė surinktą medžiagą apie Kauno nusikaltėlių autoritetu laikomo Henriko Daktaro sūnaus Enriko bylos užkulisius.
Pareigūnų teigimu, VSD surinktoje medžiagoje minimas ir Seimo narys Vytautas Šustauskas.
Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Irmantas Mikelionis BNS sakė, kad medžiagą dar reikia perskaityti, išanalizuoti.
"Yra ten šis bei tas apie Šustauską", - BNS sakė prokuroras. Jo teigimu, vertinti gautus duomenis "būtų ankstoka".
"Bent iki rytdienos mums reikia išanalizuoti ir pamąstyti, kokie mūsų gali būti veiksmai", - sakė pareigūnas.
Apie VSD surinktų duomenų perdavimą prokuratūrai buvo paskelbta dar birželio pabaigoje, tačiau realiai duomenys perduoti tik praėjus porai savaičių.
Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas pirmadienį pareiškė, kad visuomenė ir žiniasklaida turėtų pasmerkti padorumo neturinčius politikus.
Tai jis sakė pirmadienį žurnalistų klausiamas apie politikų įtariamus ryšius su nusikalstamomis grupuotėmis.
"Formaliai kažkokio įstatymo jie ir nepažeidžia, jeigu bendrauja, gyvendami viename kieme ar viename mieste, bet jeigu jie tarpininkauja, bando daryti įtaką teisėsaugos institucijoms, kad palengvintų padėtį ar kažką padėtų, be abejo, čia susikerta viešieji ir privatūs interesai", - sakė A.Paulauskas.
VSD žiniomis, įtariamojo tėvas H.Daktaras ieškojo įvairių kontaktų ir bendravo su asmenimis, galinčiais "reikiama" vaga pakreipti jo sūnaus bylos eigą, tarp tų asmenų buvo ir Seimo narys V.Šustauskas.
21-erių metų E.Daktaras per V.Šustausko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos sąrašą pernai gruodį išrinktas Kauno miesto savivaldybės tarybos nariu. E.Daktaras buvo balandį Kaune sulaikytas per bendrą Lietuvos ir JAV teisėsaugininkų operaciją, įtarus narkotikų neteisėtu įsigijimu ir kontrabanda bei suklastotos valiutos platinimu. Manoma, kad E.Daktaras ir dar trys šios bylos įtariamieji į JAV greituoju paštu siuntė narkotikus ir netikrus JAV dolerius.
Birželio pabaigoje, teismui pakeitus kardomąją priemonę, vietoje kardomojo suėmimo E.Daktarui buvo paskirtas namų areštas.
A.Paulauskas sakė, kad kai tik prokuratūra baigs tyrimą, bus nuspręsta, ar parlamentaras padarė kokių nors įstatymo pažeidimų.
"Jeigu Seimo narys pažeidė įstatymą, mes turime tam tikrų poveikio priemonių", - sakė parlamento vadovas.
Tačiau A.Paulauskas taip pat pridūrė, kad politikui nevertėtų bendrauti su įtartinais asmenimis.
"Politikui reikėtų apsiriboti nuo tokių visokių įtartinų ir jį kompromituojančių ryšių ir santykių", - sakė Seimo pirmininkas.
A.Paulauskas taip pat pažymėjo, kad yra "politikai, kurie galbūt iš to ir daro savo autoritetą, kad nieko nepaiso, nėra jokių jiems moralės normų".
"Ir čia griežtesnis turėtų būti visuomenės žodis ir tos pačios žiniasklaidos. Jeigu žmogus gali sau viską leisti, ir už tai jo niekas net nepasmerkia, o netgi sutinka su ovacijomis, tai jį gal net paskatina", - kalbėjo Seimo pirmininkas.
"Visuomenė turi netoleruoti tokių dalykų ir pasmerkti, viešai pasakyti, ir reaguoti viešai. Moralės dalykai nelabai reglamentuojami įstatymai. Padorumo kiekvienas turi turėti", - sakė A.Paulauskas.
BNS