Vokietijos valdančiosios partijos susitarė dėl įstatyminių pataisų, kurios leistų Berlynui užbaigti Lisabonos sutarties ratifikavimo procedūrą iki rugsėjo mėnesį įvyksiančių rinkimų pradžios.
Kai kurie valdančiosios partijos politikai nerimauja, kad ratifikavimo procedūra gali užtrukti ir ji nebus baigta iki rugsėjo 27 d., kai Vokietijoje vyks federaliniai rinkimai. Baiminamasi, kad valdžioje esantiems konservatoriams gali nepavykti išlaikyti turimą daugumą parlamente.
Vokietija yra viena iš keturių Europos Sąjungos šalių, kuri dar nėra galutinai ratifikavusi Lisabonos sutarties. Nors 2008 m. gegužės 23 d. Vokietijos parlamentas balsų dauguma ratifikavo šią sutartį, tačiau dalis parlamentarų kreipėsi į šalies Konstitucinį teismą, kad pastarasis pateiktų savo išaiškinimą ar Lisabonos sutartis neprieštarauja Vokietijos Konstitucijai.
Parlamentarai reiškė savo abejones ar ši sutartis nesuteikia ES supervalstybės statusą.
Birželio 30 d. Vokietijos Konstitucinis teismas priėmė sprendimą, kad Lisabonos sutartis neprieštarauja šalies Konstitucijai, tačiau numatė tam tikras išimtis.
Konstitucinis teismas nurodė, kad Vokietijos Vyriausybė, prieš priimdama svarbius ES politikos sprendimus, turės gauti Vokietijos parlamento pritarimą. Taip sustiprinant Parlamento vaidmenį ES politikos koordinavimo klausimuose.
Lisabonos sutarties be Vokietijos dar nėra ratifikavusios Airija, Lenkija ir Čekija. Tačiau jei Airijoje rudenį bus rengiamas pakartotinas referendumas, tai Čekijoje ir Lenkijoje ratifikavimą vilkina euroskeptiškai nusiteikę šalies prezidentai, kurie žada sulaukti Airijos referendumo rezultatų.