• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas po drąsios ir netikėtos kelionės į Kyjivą – jau Varšuvoje. Ten jį iškilmingai sutiko Lenkijos prezidentas Andžejus Duda. Šiuo metu Bidenas kaip tik turi pradėti savo kalbą – istorinį atsaką bunkeriniam Putinui, kuris, kreipdamasis į savo pakalikus, vėl paskendo absurdiškose, su realybe nieko bendra neturinčiose fantazijose ir kaltinimuose Vakarams.

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas po drąsios ir netikėtos kelionės į Kyjivą – jau Varšuvoje. Ten jį iškilmingai sutiko Lenkijos prezidentas Andžejus Duda. Šiuo metu Bidenas kaip tik turi pradėti savo kalbą – istorinį atsaką bunkeriniam Putinui, kuris, kreipdamasis į savo pakalikus, vėl paskendo absurdiškose, su realybe nieko bendra neturinčiose fantazijose ir kaltinimuose Vakarams.

REKLAMA

O ypatingo svečio sulaukę Varšuvos gyventojai džiūgauja ir viliasi, kad toks Bideno palaikymas atneš pergalę Ukrainai.

Lenkijos sostinėje Varšuvoje skamba Jungtinių Valstijų himnas. Prezidentas Andrzejus Duda priima svarbiausią svečią ir svarbiausią sąjungininką – Jungtinių Valstijų prezidentą Joe Bideną. Ir to Lenkijos istorijoje dar nėra buvę. Jungtinių Valstijų prezidentas antrą kartą atvyko nė nepraėjus metams.

Šis vizitas 80-mečiam J. Bidenui – ne iš lengvųjų. Antradienį jis Varšuvoje, o dar vakar, po transatlantinio skrydžio ir 10-ies valandų kelionės traukiniu, lankėsi Kyjive. Ten praleidęs šešias valandas, vėl dešimčiai valandų sėdo į traukinį, o pasiekęs Lenkiją – į lėktuvą, kuriuo ir atskrido į Varšuvą.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėkoju už vakarykštį apsilankymą Ukrainoje, nes tai buvo svarbus ženklas visiems. Ženklas, kurio laisvasis pasaulis nepamirš. Ženklas, kad laisvasis pasaulis ir svarbiausias jo lyderis, Jungtinių Valstijų prezidentas, yra su jais. Pone prezidente, aš puikiai žinau, kaip tai buvo drąsu, ir už tai labai jums dėkoju“, – kalba A. Duda.

REKLAMA

Visgi nepaisant diplomatinio maratono, kurį pelnytai galima vadinti istoriniu, J. Bidenas atrodo žvalus ir gerai nusiteikęs. Kaip tik dabar prie karališkosios Varšuvos pilies J. Bidenas turi pradėti savo kalbą, kuria dar kartą užtikrins paramą Ukrainai bei rytinėms NATO partnerėms, tarp jų ir Lietuvai, ir pasmerks Rusijos veiksmus. Tai jis pabrėžė ir dieną.

„Jungtinėms Valstijoms reikia Lenkijos ir NATO taip, kaip NATO reikia Jungtinių Valstijų. Yra daugybė iššūkių, su kuriais susiduriame, bet esu tikras, kad įveiksime juos kartu ir išplėsime savo bendradarbiavimą dar labiau“, – kalba J. Bidenas.

REKLAMA
REKLAMA

O tokius žodžius išgirsti iš galingiausios pasaulio šalies lyderio tikriausiai norėtų toli gražu ne tik Lenkijos prezidentas.

„Tai kritinė draugystė Jungtinėms Valstijoms ir mes dėkojame jums už bendradarbiavimą ir pagalbą“, – teigia J. Bidenas.

Ypatingo svečio sulaukę Varšuvos gyventojai viliasi, kad toks J. Bideno palaikymas atneš Ukrainai pergalę mūšio lauke ir parklupdys Rusiją tarptautinėje politinėje arenoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žaviuosi J. Bidenu – jo amžiumi, jo įsitraukimu padedant Ukrainai, pasauliui ir mums, Lenkijai. Super! Didelė pagarba“, – sako Varšuvos gyventojas Dariuszas Zajacas.

„Tikiuosi, kad J. Bideno vizitas išeis į gera, tačiau bijau, kad mažai kas pasikeis. V. Putinas yra V. Putinas – jis nieko nebijo“, – kalba Varšuvos gyventoja Sylwia Lopian.

REKLAMA

„Tikiuosi, kad viskas išsispręs ir karas pagaliau baigsis. Tikiuosi pagalbos ginklais, nes mums jų trūksta. Labai tikiuosi, kad mano šalyje ir vėl įsivyraus taika“, – teigia pabėgėlė iš Ukrainos Yulia Pistoliuk.

Artėjant karo metinėms, į Ukrainą krypsta ir kitų svarbių pasaulio lyderių akys. Štai į Kyjivą šiandien atvyko Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni.

Tuo metu Jungtinės Karalystės monarchas Čarlzas III stebi ukrainiečių karių mokymus jo šalyje. Apie karaliaus vizitą paskutinę minutę sužinoję Ukrainos gynėjai stebisi, koks paprastas ir dėmesingas jis: „Esu sužavėtas galimybės sutikti jo didenybę karalių. Jis nemojavo mums iš kažkur toli, o kalbėjosi su mumis, buvo tikrai susidomėjęs. Jaučiuosi pakylėtas. Susitikimas su jo didenybe mane labai pradžiugino.“

REKLAMA

Vokietijoje Ukrainos kariai mokosi naudotis tankais „Leopard“ ir pėstininkų kovos mašinomis „Marder“.

„Tai – ne atostogos“, – sako jie ir priduria, kad nekantrauja grįžti į mūšio lauką, kad galėtų duoti į kaulus priešo pajėgoms.

„Šiuo metu apmokome 600 seržantų, kuriuos vadinu kiekvienos kariuomenės stuburu. Nuo karo pradžios sudėtingoms situacijoms jau parengėme daugiau nei 1200 Ukrainos karių, o iki metų pabaigos šis skaičius pasieks daugiau nei 3000“, – tvirtina Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Ukrainoje jau beveik metus kasdien žūstant ir civiliams, ir kariams, Briuselyje viešintis Ukrainos gynybos ministras spaudžia sąjungininkes ne dalinti pažadus, o kuo skubiau didinti ginkluotės ir amunicijos tiekimą Ukrainai.

„Jei manęs paklaustumėte, ar buvo padaryta pakankamai, kad gautume viską, ko mums reikia, atsakymas yra „ne“. Jei jau būtume laimėję karą ir aš čia stovėčiau, kalbėčiau priešingai. Sakyčiau: „taip, mes dėkojame, kad viskas buvo padaryta, nes mes laimėjome karą“. Kol taip nėra, to neužtenka“, – sako Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

REKLAMA

Tuo metu Pietų Afrikos Respublikoje jungtinių pratybų laukia Rusijos ir Kinijos karo laivai. Ir Kinija, regis, jau akivaizdžiai Rusijos pusėje. Jei iki šiol Kinijos lyderis Xi Jinpingas ir šalies diplomatai karo Ukrainoje temos vengė, tai pastarosiomis dienomis kinų retorika gerokai paaštrėjo. Ir visa tai Vašingtonui pareiškus, kad Kinija svarsto pradėti tiekti ginkluotę Rusijai, kas, anot V. Zelenskio, gali išprovokuoti Trečiąjį pasaulinį karą.

REKLAMA

„Kinija yra labai susirūpinusi, kad konfliktas gali paaštrėti ir netgi tapti nekontroliuojamas. Tuo tarpu mes raginame kai kurias šalis nedelsiant nustoti kurstyti ugnį, nustoti kaltinti Kiniją ir nustoti kelti ažiotažą, kad jei Ukraina šiandien, tai rytoj Taivanas“, – teigia Kinijos užsienio reikalų ministras Qin Gang.

Baltarusijos aktyvistų grupė „Belaruskij Hajun“ skelbia, kad naktį sienos su Lietuva link pajudėjo baltarusiškos technikos kolona – iš viso 74 karinės technikos vienetai: pėstininkų kovos mašinos, kariniais sunkvežimiai ir visureigiai. „Belaruskij Hajun“ pabrėžia, kad tai 120-osios brigados, kuri laikoma vienu pajėgiausių Baltarusios kariuomenės dalinių, bataliono kariai.

Režimo gynybos ministerija teigia, kad tikrina savo pajėgų kovinį pasirengimą. O Lietuvos kariuomenė ramina – esą padidėjęs karinis aktyvumas jokios įtakos mūsų šalies saugumui neturi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų