• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos teisingumo ministrė Sabine Leutheusser–Schnarrenberger pareikalavo keisti Europos Sąjungos piliečių duomenų privatumo apsaugos taisykles bei pasiūlė riboti su taisyklėmis nesutinkančių JAV įmonių veiklą, rašo spiegel.de.

Vokietijos teisingumo ministrė Sabine Leutheusser–Schnarrenberger pareikalavo keisti Europos Sąjungos piliečių duomenų privatumo apsaugos taisykles bei pasiūlė riboti su taisyklėmis nesutinkančių JAV įmonių veiklą, rašo spiegel.de.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jungtinių Valstijų Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) šnipinėjimo skandalas gali atsirūgti JAV įmonėms – S. Leutheusser-Schnarrenberger pateikė įstatymo projektą, kuriame siūloma imtis visų reikiamų priemonių, kad Vašingtonui šnipinėti padedančios JAV kompanijos būtų nubaustos. „Jungtinių Valstijų kompanijos, kurios nepaklūsta nustatytiems standartams, neturėtų teisės veikti Europos rinkoje“, – mano Vokietijos teisingumo ministrė. Ši siūlo pirmiausia keisti teisinį reguliavimą Vokietijoje, o šis ilgainiui galėtų tapti šablonu ir kitoms ES valstybėms. Vokietijos vidaus reikalų ministras Hansas – Peteris Friedrichas, reaguodamas į NSA šnipinėjimo skandalą, dar praėjusį mėnesį pareikalavo kompanijų atskaitomybės, teigdamas, kad bus siekiama, jog visos ES kompanijos informuotų kokius duomenis perduoda užsienio valstybėms.

REKLAMA

Nors ministras nedetalizavo kokių priemonių reikėtų imtis, siekiant sudrausminti šnipinėjančias įmones, spiegel.de abejoja, kad Europa būtų pajėgi atsisakyti populiariausios paieškos sistemos Europoje „Google“ ar ne ką mažiau populiaraus socialinio tinklo „Facebook“, kurie buvo įvardijami, kaip konfidencialios informacijos šaltiniai, Edwardo Snowdeno išplatintuose slaptuose NSA dokumentuose. Pastebima, kad artėjant Vokietijos parlamento rinkimams, privatumo klausimas tapo ypatingai aktualus.

REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sulaukė kritikos lavinos dėl nesugebėjimo susitvarkyti su JAV žinybomis. Pagrindinis A. Merkel oponentas, socialdemokratas Peeras Steinbrückas, nacionalinei šalies televizijai ZDF sakė, kad kanclerė turėtų pareikalauti raštiško Vašingtono pasižadėjimo gerbti Vokietijos teisę ir interesus bei išsižadėti industrinio šnipinėjimo.

Tuo tarpu buvęs Vokietijos aukščiausiojo teismo teisėjas Hansas–Jürgenas Papieras gynė Vokietijos valdžią dėl veiksmų, sužinojus apie privatumo pažeidimus. „Pagrindinė valstybės pareiga – ginti savo piliečius nuo užsienio jėgų atakų, tačiau valstybė gali daryti tik tai, ką numato teisė“, – sako buvęs teisėjas. Vis dėlto H. J. Papieras pridūrė, kad skaitmeninės technologijos palengvina šnipinėjimą, o nuo duomenų vagysčių kenčiantys piliečiai neturi kaip apsiginti, todėl, esą, reikėtų sutarimo dėl privačių duomenų viso pasaulio mastu. Pastarosiomis savaitėmis kritikos netrūko ir Vokietijos užsienio žvalgybos tarnybai (BND), kuri kaltinama dėl artimo bendradarbiavimo su amerikiečių NSA, rašo spiegel.de. Vokietijos agentūra Jungtinėms Valstijoms geranoriškai perdavė telefoninių pokalbių įrašus, teksto žinučių išklotines ir elektroninių laiškus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų