„Manau, kad mes pasielgėme teisingai, ir aš dėl nieko nesigailiu“, – per valstybinę televiziją parodytame filme „Prezidentas“ sakė V.Putinas apie savo sprendimą atplėšti nuo Ukrainos Juodosios jūros pusiasalį.
Svarbiausia, kaip pažymėjo Rusijos lyderis, buvo suprasti, ko nori žmonės, kurie gyvena Kryme.
„Ko jie nori? Likti Ukrainoje ar būti su Rusija? Jeigu žmonės nori grįžti į Rusiją ir nenori būti valdomi neonacistų, kraštutinių nacionalistų ir banderininkų, tai mes neturime teisės jų pamesti, ir tai visiškai principinis dalykas“, – sakė V.Putinas.
Stepanas Bandera yra labai prieštaringai vertinamas antisovietinis karo meto Ukrainos sukilėlių armijos (UPA) lyderis, kuris ir kovojo, ir kolaboravo su okupacinėmis nacių pajėgomis.
Aiškindamas savo motyvus dėl Krymo aneksijos V.Putinas sakė, kad taip buvo ištaisyta istorinė neteisybė, kurią padarė sovietinis lyderis Nikita Chruščiovas, 1954 metais perdavęs šį pusiasalį iš Rusijos Ukrainai. Tuo metu tai buvęs tik simbolinis žingsnis, nes ir Rusija, ir Ukraina buvo SSRS respublikos.
„Aš tada sakiau savo partneriams, kad mums tai gyvybiškai svarbus klausimas – žmonės. Nežinau, kokius jūs ginsite interesus, bet mes, gindami savo, eisime iki galo“.
„Ne todėl, kad norime kažką įkasti, nučiupti, ir net ne todėl, kad Krymas turi strateginę reikšmę, o todėl, kad tai istorinio teisingumo elementas“.
V.Putinas, remdamasis Jungtinių Tautų chartija, pabrėžė, kad Rusija nepažeidė tarptautinės teisės savo veiksmais Ukrainoje.
„Esu giliai įsitikinęs, kad mes nepažeidėme jokių žaidimo taisyklių. Tai liečia mūsų santykius su Ukraina (ir) situaciją Kryme“, - sakė jis.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.