Tenoras M. Vitulskis atvirai papasakojo apie gyvenimą karantine, sustabdytus pasirodymus bei santykius šeimoje.
Sustabdyti koncertai bei pajamų šaltinis
Anot pašnekovo, jam teko atšaukti daugybę pasirodymų, o dabar jis it priverstinėse atostogose: „Kol kas viskas atšaukta iki rugsėjo mėnesio. Atšaukiau 2 dideles teatro sutartis, o vasarą turėjau turėti festivalį. Dabar turiu priverstines atostogas, kaip ir mano visi kolegos.“
M. Vitulskis atviravo, kad jis visą gyvenimą buvo taupus žmogus, todėl net ir per priverstines atostogas, kuomet pajamų visai negauna, jaučiasi ganėtinai ramiai.
„Mano darbas yra toks, kad vieną dieną turi pinigų, o kitą – ne. Atlikėjo darbas nėra toks, kad pradedi 8 val., o baigi 18 val. Darbų būna, arba ne, todėl privalu truputį pasitaupyti. Turiu ir vaikus, todėl apie juos irgi reikia galvoti. Jeigu būčiau laisvamanis, bohemikas, kuris vieną dieną turi pinigų, o kitą – išleidžia vynui, tada tikrai būtų blogai. Auginu vaikus, jie yra ateitis, todėl privalu taupyti pinigus. Vaikai, būna, kad suserga, todėl negalima gyventi negalvojant apie ateitį. Vaikai ir šeima įpareigoja,reikia taupyti pinigus“, – teigė Merūnas.
Nepaisant to, kad visi darbai sustoję, tačiau jo žmonos Erikos internetinė drabužių parduotuvė moterims veikia ir toliau, todėl pinigų, anot tenoro, tikrai nepritrūks. Merūnas teigė, kad dabar puikus metas pasimėgauti vienas kito kompanija: „Mes visą gyvenimą buvome taupūs, todėl dabar galime pasijausti, kad turime tokias nedideles atostogas. Turime maisto, galime mėgautis vienas kito kompanija, o tai yra didžiausias privalumas. Mes turime internetinę parduotuvę, todėl visa prekyba vyksta ten. Fizinė parduotuvė sustojusi, ir tikrai nemanau, kad į ją žmonės dabar eitų, kad apsipirkę gražiau atrodytų namuose. Viskas yra natūralu ir suprantama.“
Gyvenimas tarp 4 sienų bei įtampa namuose
Tenoras pasakojo, kad vaikams nuolat kalba apie tai, kas vyksta pasaulyje, todėl jie puikiai supranta, jog negalima vykti į įvairias viešas vietas.
„Mes labai daug vaikams aiškiname, kad visas pasaulis serga, kad turime dabar pabūti namuose. Jų visi draugai taip pat sėdi namuose, neina į darželį. Stengiamės palaikyti namų rutiną. Pasimokiname, leidžiame papramogauti, o tuomet ir vėl mokomės. Stengiamės palaikyti tokį ritmą, koks būna mokymosi įstaigose bei darželiuose“, – atviravo Merūnas.
Tiesa, Vitulskiams gyvenimas namuose pabosta, mat anksčiau su šeima jie dažnai mėgdavo pakeliauti, turiningai praleisti laiką: „Labai pabosta būti tarp 4 sienų. Anksčiau mes kiekvieną dieną kažkur vykdavome. Kasdien stengdavomės, kad vaikai kuo daugiau gryno oro gautų, nes tai padeda imuninei sistemai. Dabar šio malonumo atsisakome.“
Nepaisant to, jie kartą per savaitę leidžia sau išvykti į gamtą bei pasivaikščioti.
„Labai rimtai susitarėme, kad turime izoliuoti save, nesimatyti su žmonėmis. Leidžiame sau kartą per savaitę išvykti iš namų. Važiuojame į Nemenčinės miškus, kur yra tikrai miškas, o ne parkas. Renkamės tokį mišką, kuriame tik samanos ir keliukai, kur nėra nei vieno žmogaus. Taip stengiamės paįvairinti rutiną. Kartą važiavome į Nemenčinės miškus, o kitą – į Trakų miškus, kur turime savo sklypą. Stengiamės gauti gryno oro“, – pasakojo pašnekovas.
Kalbėdamas apie darbus bei priverstines atostogas, Merūnas atskleidė, kad anksčiau grįždavo namo pervargęs bei jausdamas įtampą. Pandemijos metu ji išnyko.
„Pas mus gyvenimo ritmas tikrai įtemptas: koncertų organizavimai, verslas. Visą įtampą parsinešdavome namo ir jos tikrai daug išliedavome namuose. Būdavo ir diskusijų, ir nusivylimų. Net eidavome miegoti su „pilna“ galva. Dabar, kuomet viskas sustojo, namuose vyksta tokia regeneracija, ramybė. Tos įtampos būdavo daugiau, negu dabar, kuomet siaučia virusas. Dabar matome, kad reikia pralaukti ir išlikti ramiais“, – atviravo jis.
Jaučiama baimė
Teik Merūnui, tiek visiems žmonėms ši pandemija yra naujas ir nepatirtas gyvenimo etapas. Vyras pasakojo, kad nežino, kas bus toliau: „Viskas šioje vietoje yra nauja. Nėra net pas ką pasiklausti. Niekas nežino, kaip viskas bus ir tęsis po pandemijos. Apie karus gali žinoti. Vieni traukiasi, o kiti – saugosi. O čia esi įkaitas pats savo namuose. Niekas nežino, kas bus toliau. Visi teatrai užsidarė. Jeigu aš Lietuvoje neturėdavau darbo, jo daug turėdavau užsienyje. Dabar – nei užsienyje, nei Lietuvoje. Viskas užsidarė, užstrigo, yra užšaldyta. Kultūrinė terapija, turbūt, pačioje pandemijos pabaigoje vėl atgis. Suprantu, čia nėra kažkoks valstybinis korpusas, kur gali gauti algą. Viskas sustojo... Visi meno žmonės bijo, mato ir jaučia, kad tai užsitęs.“
Jis neslėpė, kad jaučia baimę, tačiau, anot M. Vitulskio, kiekvienas žmogus gyvenime turi patirti tiek šilto, tiek šalto.
„Baimę tikrai jaučiu. Gyvenime turėjau įvairiausių potyrių. Mano tėvai irgi išgyveno neturėdami pinigų, kuomet valgydavome sausas bulves. Kiekviena šeima turėjo įvairiausių etapų, o dabar ir aš turiu tai išgyventi, galvoti apie ateitį. Negaliu pulti į paniką, nes ir šeima pradės panikuoti, bet nerimas tikrai yra. Deja, dabar esame kiekvienas už save“, – pasakojo pašnekovas.