Vitamino D trūkumas yra opi problema ir Lietuvos gyventojams, nes saulėtų dienų turime ne tiek daug, tad organizmas nespėja prisigaminti pakankamai šio gyvybiškai svarbaus vitamino.
„Bright Side“ skelbia, kokie simptomai išduoda vitamino D trūkumą ir pataria, kaip padidinti jo kiekį savo organizme.
Nuolatinis nuovargis
Nuovargį gali lemti įvairios priežastys, įskaitant stresą, nerimą, depresiją ir vitamino D trūkumą. Viename tyrime, kuriame dalyvavo 480 šio vitamino trūkumą turinčių žmonių, paaiškėjo, kad visi jie jautė nuovargį.
Taip yra todėl, kad dėl silpnesnių kaulų ir raumenų visas kūnas gali jaustis labiau pavargęs. Sutvarkius mitybą ir pradėjus vartoti maisto papildus galima sėkmingai susigrąžinti prarastą energiją.
Ilgai negyjančios žaizdos
Žinoma, kad diabetu sergantiems žmonėms sunkiai gyja žaizdos, bet jeigu nesergate šia liga, didelė tikimybė, kad jums trūksta vitamino D. Įrodyta, kad šis vitaminas gali reguliuoti naujų audinių augimo veiksnius.
Be to, vieno tyrimo metu buvo įrodyta, kad žmonės, turintys kojų opų, dažniau kenčia nuo vitamino D trūkumo. Paprastesniais atvejais galite pastebėti, kad nedidelės žaizdos gyja neįprastai ilgai, o tai gali reikšti, kad jums trūksta šio vitamino.
Kaulų ir sąnarių skausmai
Tyrimai parodė, kad vitamino D trūkumas didina tikimybę susirgti reumatoidiniu artritu vyresniame amžiuje. Taip yra todėl, kad jis padeda palaikyti kaulų masę mūsų organizme, nes padeda pasisavinti kalcį.
Kita mokslinė apžvalga parodė, kad žmonės, kenčiantys nuo lėtinio raumenų skausmo ir kitų su kaulais susijusių problemų, paprastai turi mažesnį vitamino D kiekį.
Kaip padidinti vitamino D kiekį?
Pasirinkite tinkamą maistą: pirmiausiai, visada reikėtų gerinti mitybą, o tokie maisto produktai, kaip riebi žuvis, kiaušinių tryniai, pienas ir jogurtas yra geri vitamino D šaltiniai.
Maisto papildai: prieš juos vartodami, pasiteiraukite gydytojo, kokią dozę geriausia vartoti kasdien, neužsiimkite savigyda.
Deginimasis saulėje: nors tai yra natūraliausias būdas gauti vitamino D, turite būti atsargūs, kai leidžiate laiką saulės spinduliuose. Geriausia, jei 20 minučių prieš eidami į saulę pasitepsite apsauginiu kremu nuo saulės ir vengsite laiko tarpo nuo 10 iki 16 val.
Įsitikinkite, kad apsauginį kremą nuo saulės būtina pakartotinai tepti po to, kai užsiimate kokia nors veikla, pavyzdžiui, plaukiojate, arba praėjus 2 valandoms nuo pirmojo tepimo.