„Mes registruojame kiekvienos savaitės gripo ir ūminio viršutinio kvėpavimo takų sergamumą: 37-tą metų savaitę (praėjusią – red.) sergamumas buvo 56,3 atvejai 10-čia tūkst. gyventojų. Palyginimui, 36-tąją savaitę šis rodiklis siekė 32,6 atvejus10-čiai tūkst. gyventojų, o 35-ąją - 17,2 atvejus 10-čiai tūkst. gyventojų. Registruojama daugiausia peršalimo ligų – praėjusią savaitę fiksuotas tik vienas gripo atvejis“, – tv3.lt kalbėjo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro visuomenės sveikatos specialistė Asta Skrickienė.
Lyginant su praeitais metais, pažymi specialistė, sergamumas yra didesnis: pernai 37-tą metų savaitę sergamumas siekė 33,9 atvejus 10-čiai tūkst. gyventojų.
„Orų permaina sergamumui įtakos tikrai turi. Ir pernai, kai staigiau atšalo orai, sergamumas iš karto pakilo. Dar gal visi nepersiformuoja iš šilto laikotarpio į vėsesnį ir rengiasi netinkamai – tai ir yra pagrindinės susirgimų priežastys“, - sakė specialistė.
A. Skrickienės teigimu, užpuolus tokiems virusams, temperatūra pasireiškia retai, tačiau nežymi – iki 37 laipsnių – gali būti. Žmones kamuoja kosulys, čiaudulys, sloga, gerklės skausmas, retai skauda galvą arba krečia šaltis.
Plauti rankas ir gerti arbatas
Specialistė pažymėjo, kad geriausia tokių ligų prevencija – elementarių higienos taisyklių laikymasis: dažnas rankų plovimas, patalpų vėdinimas, vienkartinių nosinaičių pakartotinis nenaudojimas, užsidengimas burnos čiaudint ar kostint.
„Peršalimo ligų trukmė būna trys-keturios dienos. Jei nėra temperatūros, žmogui vis tiek reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kad paskirtų gydymą, pačiam geriau nesigydyti“, – sakė ji.
Gydytojai pataria, kad peršalimo ligas padeda įveikti tradicinės priemonės: šiltų skysčių gėrimas, vaisiai, daržovės, buvimas namuose, dažnas rankų plovimas.
Žolininkai pataria, kad peršalimo ligoms gydyti labiausiai tinka aviečių, liepžiedžių ir juodalksnio konkorėžėlių arbatos.