Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sudarė darbo grupę, kuri organizuos paminklo sukūrimo darbus, ketvirtadienį pranešė Vyriausybė.
„Manau, išties simboliška, jog šiemet, švęsdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-etį, imamės sostinėje tinkamai įamžinti istorijos raidai, o ypač lietuvybės puoselėjimui svarbią asmenybę. Juk būtent Jono Basanavičiaus, Antano Smetonos ir jų bendraminčių pastangomis 1918 metais iš geopolitinių ūkanų iškilo Lietuvos valstybė, buvo padėti tvirti pamatai ateičiai“, – pranešime spaudai teigė darbo grupės vadovas Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis.
Darbo grupės užduotis – suderinti su Vilniaus miesto savivaldybe vietą, kur galėtų atsirasti paminklas A. Smetonai, taip pat parengti pasiūlymus, kaip turėtų atrodyti paminklas, ir juos iki kovo 16 dienos pateikti Vyriausybei.
Pernai rugpjūtį, atidengiant A. Smetonai skirtą paminklą Ukmergės rajone, šalia Užugirio dvaro, prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad pirmojo šalies vadovo atminimas turėtų būti deramai įamžintas ir sostinėje Vilniuje.
Šalia Užugirio dvaro atidengtas paminklas A. Smetonai – vienas iš nedaugelio Lietuvoje. Paminklas A. Smetonai stūkso ir istorinės prezidentūros kiemelyje, Kaune.
Mokslo, meno, kultūros, politikos atstovus vienijanti asociacija „Mūsų tautos atmintis“ užpernai kreipėsi į šalies ir Vilniaus vadovus, kad sostinėje būtų pastatytas paminklas A. Smetonai, tačiau jokio sprendimo šiuo klausimu nėra.
A. Smetona Lietuvos prezidento pareigas ėjo 1919–1920 ir 1926–1940 metais. Jis žuvo 1944 metais, kilus gaisrui namuose Jungtinėse Valstijose.
A. Smetonas vertinamas dėl atkurto Lietuvos valstybingumo įtvirtinimo tarpukariu.
Lietuvoje kartais prieštaringai vertinamas jo atėjimas į valdžią perversmo būdu ir pasitraukimas iš Lietuvos sovietų okupacijos akivaizdoje.