Vilniuje vykstančiame Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Seime svarstytas beveik 50 metų leidžiamo „Pasaulio lietuvio“ likimas. Pasiūlymas taupant PLB lėšas nutraukti šio nuo 1963 metų leidžiamo ir spalvoto mėnesinio žurnalo formatą įgavusio leidinio leidybą buvo sutiktas prieštaringai.
Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Zita Čepaitė siūlė realiai pasižiūrėti į dabartinę situaciją lietuvių bendruomenėse ir nespausti jų prenumeruoti „Pasaulio lietuvį“, rašyti jam straipsnius, rinkti žinias iš kraštų, o geriausia taupant lėšas pervesti leidybą į perspektyvesnį internetinį formatą. „Realus dalykas yra pagalvoti, kas turi ateitį, ir ten dėti savo visas pastangas, laiką ir finansus, kurių nėra daug“, - siūlė Z. Čepaitė.
Rusijos lietuvių tarybos pirmininkas Gintautas Želvys gyrė Lietuvoje spausdinamo „Pasaulio lietuvio“ turinį ir išvaizdą, jo puslapiuose skelbiamus probleminius straipsnius ir siūlė pasižiūrėti, kiek žmonių Rusijoje turi prieigą prie interneto.
Už tai, kad „Pasaulio lietuvis“ nebūtų uždarytas, pasisakė ir Australijos lietuvių atstovai, pabrėžę, kad šis leidinys puikiai reprezentuoja pasaulio lietuvių bendruomenę.
Nuolatines problemas dėl šio leidinio nepakankamos prenumeratos siūloma spręsti paskiriant už tai atsakingus žmones įvairių kraštų bendruomenėse. Siūlyta keisti ir žurnalo turinį, kad būtų galima pritraukti daugiau reklamos, sunkmečiu galbūt retinti jo periodiškumą, o „Pasaulio lietuvio“ straipsnius siūlyti skelbti ir Lietuvos žiniasklaidoje.
„Aš irgi prašau jūsų - nelikviduokit šito laikraščio, tai yra mūsų įvaizdis pasaulyje. Bet labai kreipčiausi į mūsų visus pirmininkus ir mūsų Seimo narius, kad jie platintų šitą leidinį savo kraštuose, kitaip mes nieko nepadarysim“, - kreipėsi PLB pirmininkė Regina Narušienė (JAV).
Žurnalo „Pasaulio lietuvis“ leidybą iš dalies remia Lietuvos užsienio reikalų ministerija.
Vilniuje posėdžiaujantis XIV Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas savo darbą baigs penktadienį.