• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė naujo 48 MW galios biokuro katilo statybų vietoje šiuo metu neeksploatuojamo garo katilo Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr.2.  Naujajame biokurą deginsiančiame katile gaminama šiluma būtų dvigubai pigesnė nei iš dujų.

REKLAMA
REKLAMA

Biokuro panaudojimas leis sumažinti šilumos kainą vilniečiams maždaug 5 procentais bei prisidės prie klimato taršos mažinimo.

REKLAMA

„Pastačius 48 MW biokuro katilą, jau nuo 2014 metų šilumos kaina vilniečiams mažėtų apie 1-2 ct/kWh. Vilniaus mieste šilumos gamybą iš biokuro savivaldybės Tarybos sprendimu esame užsibrėžę padidinti iki 70 procentų, o šiuo metu naudojama tik 13 proc. Šis projektas leistų Vilniuje daugiau šilumos pagaminti naudojant ne brangias rusiškas dujas, o vietinį biokurą. Tik perėjimas prie biokuro leis vilniečiams sumažinti šilumos tarifą“, - sakė Vilniaus miesto vicemeras R.Adomavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak bendrovės „Vilniaus šilumos tinklai“ direktoriaus A.Keserausko, bendras patiektas į tinklus šilumos energijos kiekis per metus siektų apie 360 tūkst. MWh. Šiuo metu 13 procentų šilumos pagaminama naudojant biokurą. Pastačius naują biokuro katilą, šilumos gamyba iš biokuro Vilniuje iš viso sieks 28 proc. Iš viso Vilniuje yra du biokuro katilai: šiuo metu veikiantis Naujojoje Vilnioje (16 MW) ir Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr.2 (60 MW), kuris yra didžiausias Pabaltijo šalyse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis projektas padės spręsti ir aplinkosauginius Vilniaus šilumos ūkio klausimus.  Nuo 2016 m. sausio 1 d. Vilniaus termofikacinės elektrinės Nr.2 ir Nr.3 bei rajoninė katilinė Nr.8 turi atitikti ES keliamus reikalavimus dėl taršos, kurių įmanoma laikytis tik modernizavus elektrines.

REKLAMA

Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr.2 esantis 60 MW garo katilas šiuo metu yra neeksploatuojamas, nes jo įrengimai visiškai susidėvėję. Garo katilo rekonstrukcija būtų analogiška garo katilo Nr.4 rekonstrukcijai, kuris nuo 2006 metų sėkmingai kūrena biokurą.

Planuojamo projekto vertė sieks apie 91 mln. Lt., tačiau galutinė kaina paaiškės po viešojo konkurso. Už šią sumą būtų pastatytas ne tik 48 MW biokuro katilas, kuris kogeneracijos režimu pagamins 293 tūkst. MWh šilumos energijos per metus, bet ir 12 MW kondensacinis ekonomaizeris, kuris iš dūmų išgaus papildomai (apie 76 tūkst. MWh „žalios“ elektros energijos), taip pat būtų įrengtos biokuro priėmimo aikštelės. Planuojama, kad per metus būtų sudeginama iki 200 tūkst. tonų biokuro.

REKLAMA

Bendrovės „Dalkia“ sutartis su Vilniaus miesto savivaldybės įmone „Vilniaus šilumos tinklai“, kuri galioja iki 2017 metų, dėl šių investicijų į biokuro katilą pratęsta nebus. Pagal dabar galiojančią sutartį, bendrovė „Vilniaus šilumos tinklai“ turės išpirkti biokuro katilo įrangą likutine verte, kaip numatyta Vilniaus šilumos tinklų modernizavimo konkurse. Vilniaus miesto savivaldybės taryba yra pritarusi Vilniaus miesto šilumos tinklų modernizavimo konkurso paskelbimui. Pagal konkurso sąlygas, investicijos į biokuro katilą turėtų būti grąžintos naujo šilumos ūkio operatoriaus, kuris užtikrintų tolimesnį šilumos ūkio modernizavimą ir priežiūrą.

Užsakymo Nr. 2450

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų