Moteris pasakoja, kad viskas prasidėjo visai nekaltai ir ji galvojo, jog dukrai – angina.
Išbėrė burną
„Mano dukra sirgo gana sunkiai. Iš pradžių galvojau, kad angina, tačiau netrukus jos visa burna buvo išberta raudonais spuogais, tačiau užsirašyti pas gydytoją negalėjau – man buvo paaiškinta, kad nėra vietų.
Vis dėlto pavyko pakliūti pas budinčią gydytoją, kuri iškart atliko streptokoko testą. Jis buvo teigiamas“, – pasakoja vilnietė.
Verkė iš skausmo
Gavus teigiamą streptokoko atsakymą, mergaitei buvo paskirti antibiotikai, rekomenduojama skalauti gerklę bei čiulpti pastiles, kurios palengvintų gerklės skausmą bei ligos simptomus.
„Deja, dukros savijauta buvo labai bloga. Ji turėjo temperatūros, kuri šokinėjo nuo 37.7 iki 38.9. Dėl didžiulio skausmo ji negalėjo praryti nei maisto, nei vandens. Net antibiotikus rydavo kankinama stiprių skausmų. Ji tiesiog verkė iš skausmo.“
Ištino gerklė
Moteris sako, kad dukros gerklė buvo gerokai patinusi, atsigulus jai buvo sunku kvėpuoti, trūko oro. Vis tik ji džiaugiasi, kad mergaitė kiek didesnė, yra sąmoninga, todėl kiek įmanoma gėrė skysčių, kurių vartojimas yra itin svarbus.
„Džiaugiuosi, kad dukra išvengė dehidratacijos, nes žinau atvejų, kad vaikai, streptokoku užsikrečiantys 3-4 metukų, dar nesupranta, kad reikia gerti vandenį ir yra guldomi net į reanimaciją dėl stipraus organizmo išsekimo.“
Sukelia net sepsį
Naujienų portalui tv3.lt kiek anksčiau JK dirbanti medikė iš Lietuvos Karolina yra sakiusi, kad ši infekcija išties labai pavojinga ir šiemet ypač nusitaikė į vaikus.
„Streptokoko A bakterija dažniausiai aptinkama ant odos arba gleivinėje. Šiuo metu padidėjęs sergamumas tiek skarlatina, tiek streptokoku A dėl aplinkoje cirkuliuojančios bakterijos.
Vaikų imunitetas šiuo metu yra nusilpęs dėl buvusio karantino pandemijos metu“, – pasakoja medikė.
Streptokoko A bakterija, pasak JK dirbančios gydytojos, aptinkama vaikams iki 10 metų ir itin sparčiai plinta oro lašeliniu būdu, bendraujant, kosėjant ar čiaudėjimo metu.
„Pagrindiniai simptomai – skaudanti gerklė, aukšta temperatūra ir raudonas, iškilęs odos bėrimas.
Streptokokas A gali sukelti invazinę infekciją, kuri patenka į kraujotaką ir gali sukelti sepsį.“
Išskyrė pagrindinius simptomus
Kaip teigia pašnekovė, itin atidžiai reikėtų vertinti pacientus, kuriems pakilusi aukšta temperatūra, kur nekrinta net ir vartojant vaistus.
„Rimtesni simptomai – nekrintanti aukšta temperatūra, letargija, sunkus kvėpavimas, raumenų skausmas, vėmimas, nesišlapinimas.
Dažniausiai tokie atvejai gydomi antibiotikais.“
Gydytoja skubiai perspėja, kad vienintelė prevencinė priemonė prieš šią bakteriją – rankų higiena.