bakterija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bakterija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bakterija“.
Ryte jaučiasi absoliučiai gerai, o vakare – jau ligoninėje: gydytoja įspėjo dėl išplitusios infekcijos
Nors kalendorinė žiema dar net neprasidėjo, lietuvius jau kurį laiką guldo klastinga, pneumoniją (plaučių uždegimą) sukelianti bakterija. Pasak gydytojų, blogiausia, kad ją nustatyti ne taip paprasta, o simptomai gali būti įvairiausi: „Ryte dar gali jaustis absoliučiai gerai, o vakare atsidurti ligoninėje“.
Kaip portalui tv3.lt pasakojo šeimos gydytoja Rasa Isevičienė, šiuo metu serga ištisos šeimos, klasės, kolektyvai. Kai kurie – jau ne po pirmą kartą.
Pasirodo, morkos taip pat gali kelti pavojų: parduotuvėse – bakterijos protrūkis, vienas žmogus mirė
E. coli bakterijos protrūkis buvo fiksuojamas „McDonald‘s“ restoranuose, tačiau pranešama, kad bakterija paplito ir maisto prekių parduotuvėse. Vienas žmogus mirė ir beveik 40 užsikrėtė E. coli bakterija (lot. Escherichia coli, liet.
Bakterijos protrūkis „McDonalds“ restoranuose: JAV stipriai sumažėjo klientų skaičius
Spalio pabaigoje visoje šalyje amerikiečiai pradėjo vengti „McDonald's“ restoranų po to, kai dėl „E. coli“ bakterijos protrūkio susirgo dešimtys žmonių. Tačiau „McDonald's“ tikina, kad turi tam tikrų strategijų, kaip susigrąžinti klientus, rašoma CNN.
Buvo paskelbta apie „E. coli“ bakterijos protrūkį, todėl amerikiečių apsilankymų „McDonald's“ spalio paskutinėmis dienomis sumažėjo 6,4 proc., o lapkričio 1-ąją – 10 proc.
Latvijoje iš tėvų buvo atimtos tėvystės teisės, vėliau teismas jas grąžino: paaiškino, kas nutiko
Latvijoje kilus skandalui dėl neskiepytų nuo difterijos vaikų protrūkiui iš vienos šeimos buvo atimtos tėvystės teisės, o juos pačius sulaikė policija. Šeima nusprendė tiesiog pasiimti sunkia liga sergančių vaikus iš ligoninės, nors medikai buvo skyrę griežtą gydymą. Vėliau teismui nusprendus, kad teisės į vaikų auginimą turi būti grąžintos, visuomenėje kilo arši diskusija, ar dėl tokio sprendimo nenukentės visuomenės interesai.
Tokio protrūkio Kaune specialistai nepamena, pacientai – pikti: „Kreipiesi pagalbos, o išeini su dar didesne bėda“
Visuomenės sveikatos centro specialistai sako tokio protrūkio Kaune nepamenantys, tačiau kas dėl jo kaltas, paaiškės tik atlikus tyrimus. Soti vakarienė Kauno ligoninės pacientams kaip reikiant apkarto, mat po jos keliasdešimt ligonių pasijuto blogai.
Jie vėmė ir viduriavo, taip pat karščiavo. Žmonės suskubo kaltinti vakarienei pateiktą omletą, mat jo neragavusieji negalavimų išvengė.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Apie tai, kas slepiasi Baltijos jūroje, kiti nežino: dabar įspėja visus
Šylantis klimatas sudaro tinkamas sąlygas pavojingoms bakterijoms Baltijos jūros pakrantėse plisti. Viena tokių – Vibrio bakterija. Europoje atliekamo monitoringo duomenimis, užsikrėtimo rizika yra Baltijos regione karštais vasaros mėnesiais, kai jūros vandens temperatūra yra apie 20 °C.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kokia tai liga, kokių prevencinių priemonių reikėtų imtis atostogaujantiems prie Baltijos jūros poilsiautojams, rašoma pranešime spaudai...
Pavojingos bakterijos protrūkis Jungtinėje Karalystėje: mirė žmogus
Jungtinėje Karalystėje kilo žarninių lazdelių protrūkis, rašo „Mirror“. Skelbiama, kad nuo prekybos centruose parduodamų sumuštinių šia bakterija užsikrėtė bent 275 žmonės, vienas mirė.
Į ligoninę buvo paguldyti 86 žmonės.
Jungtinėje Karalystėje kilo protrūkis
Teigiama, kad protrūkį sukėlė kai kurie prekybos centrų sumuštiniai su salotų lapais.
Ši infekcija pasireiškia sunkiu viduriavimu, skrandžio skausmais, vėmimu ir karščiavimu.
Nekalta bakterija skrandyje sukelia vėžį: ją išduoda šie ženklai
Helicobacter pylori (H. pylori) – tai klastinga bakterija, kuri kolonizuoja žmogaus skrandį, ir yra pagrindinis faktorius, lemiantis daugelį žarnyno ligų. Šiandien apie bakterijos šaknis ir pasekmes išsamiai pasakoja gydytoja Eglė Marciuškienė.
„Bakterija buvo nustatyta daugiau kaip prieš 100 metų, tačiau niekas į ją nekreipė daug dėmesio. Buvo įprasta manyti, kad žmogaus skrandis yra per rūgštus mikrobams gyventi“, – teigia „Antėja“ medicinos centro laboratorinės medicinos gydytoja.
Sergamumas „100 dienų kosuliu“ sparčiai auga: apsisaugoti nuo naujos atmainos nepadės nei vaistai, nei skiepai
Ekspertai įspėja apie plintančią kokliušo atmainą, kuri yra labai atspari vakcinoms ir antibiotikams. Naujuose tyrimuose, kurie buvo paskelbti iš anksto ir dar nebuvo recenzuoti, perspėjama, kad mutavusi liga kelia „pasaulinę“ grėsmę sveikatai.
Šią skrandžio bakteriją nešioja pusė Rytų Europos gyventojų: gali sukelti ir vėžį
Bene dviejų trečdalių pasaulio gyventojų skrandžiuose gyvena apie save dažnai išskirtiniais simptomais nepranešanti bakterija.
Prieš daugiau nei šimtą metų mokslininkų atrasta Helicobacter Pylori ne tik kolonizuoja žmogaus skrandį, bet ir yra laikoma viena pagrindinių daugelio šio organo bei dvylikapirštės žarnos susirgimų, įskaitant ir vėžinius, išsivystymo priežasčių.
REKLAMA
REKLAMA
Pavojingą žarnyno ligą išduoda šie simptomai: pajutus skubėkite pas gydytoją
Šiuolaikinė medicina nuolat tyrinėja mikroorganizmus, kurie gyvena žmogaus organizme ir gali turėti didelės įtakos sveikatai. Vienos iš tokių bakterijų – Helicobacter pylori bakterija. Nors ši bakterija yra natūrali žmogaus skrandžio gyventoja, pastaruoju metu svarstoma jos įtaka sveikatai.
Mįslinga kvėpavimo takų liga pražudo šunis – aiškinamasi, kiek infekcija pavojinga žmonėms
Paslaptinga šunų kvėpavimo takų liga pradėjo siausti Jungtinėse Valstijose. Keturkojai kosėti ir kitaip negaluoti gali net pusantro mėnesio. Specialistai sako, kad yra ir mirčių.
Veterinarai bando visus įmanomus gydymo būdus, tačiau lieka neaišku, kas sukelia ligą – virusas ar bakterija, ir kiek iš tikrųjų tai pavojinga šunims bei žmonėms.
Nežinoma šunų kvėpavimo takų liga puola Jungtinių Valstijų keturkojus.
Įspėja besimaudančius Baltijos jūroje: čia tyko mirtinai pavojingos bakterijos
Vos tik atšilus orams daugybė Lietuvių patraukia ne kur kitur, o prie visų pamiltos Baltijos jūros, kur mėgaujasi saulės spinduliais ir atgaivinančiomis bangomis. Tačiau specialistai įspėja – jūroje gal veistis pavojingos bakterijos, kurių sukeliamos infekcijos gali baigtis galūnių amputacija ar net mirtimi.
54-erių vyras mirė suvalgęs austrių: skausmas drasko amerikiečių šeimą
54 metų vyras iš Misūrio, JAV, mirė užsikrėtęs mirtina mėsą ėdančia bakterija. Ji į vyro organizmą pateko, kai šis suvalgė žalių austrių, įsigytų iš lauko prekyvietės.
Vyras užsikrėtė suvalgęs populiaraus produkto, įsigyto „Fruit Stand & Seafood“ prekyvietėje Sent Luise, Mančesterio priemiestyje, pranešė Sent Luiso apygardos visuomenės sveikatos departamentas.
Manoma, kad austrės buvo užkrėstos dar prieš parduodant jas lauko priekyvietėje esančiame kioske, rašo mirror.co.uk.
38-erių tėtį mirtis ištiko žaibiškai: ėdančią infekciją „parsinešė“ iš kiemo
38 metų Brettas Dymondas iš Vakarų Londono mirė per Motinos dieną, kai jo gyvybę pasiglemžė sepsis, sukeltas audinius ėdančios bakterijos. Prieš tai ant savo kojos jis pastebėjo patinusią žaizdą ir vėliau patyrė haliucinacijas.
Vyras tragiškai mirė nuo audinius ėdančios bakterijos, kai aptiko dėmę ant kojos ir patyrė haliucinacijas, rašo mirror.co.uk.
38 metų B. Dymondas mirė per Anglijoje minimą Motinos dieną praėjusį mėnesį.
Šeima sukrėsta: mirė vos 2 savaičių kūdikis
JAV sveikatos apsaugos pareigūnai įspėja, kaip svarbu sterilizuoti kūdikių maitinimo buteliukus po to, kai kūdikis mirė nuo retos infekcijos, kuri persidavė vaikui nuo pientraukio.
Neįvardytas vaikas, neišnešiotas berniukas, užsikrėtė Cronobacter sakazakii infekcja, kai jam buvo kiek daugiau nei dvi savaitės ir jo būklė staiga pablogėjo, rašo dailymail.co.uk.
Jis buvo maitinamas per zondą motinos pienu ir specialiais mišinukais.
Vilnietės dukrą pakirto žaibiškai plintanti infekcija: skubiai perspėja tėvus
Streptokoko bakterija, kurį laiką varginanti JK gyventojus, vis dažniau nusitaiko ir į lietuvius. Naujienų portalui tv3.lt vilnietė Edita (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut.past.) pasakojo, kad jos 14-metę ši infekcija pakirto taip, kad vaikas tiesiog verkė iš skausmo.
Moteris pasakoja, kad viskas prasidėjo visai nekaltai ir ji galvojo, jog dukrai – angina.
Išbėrė burną
„Mano dukra sirgo gana sunkiai.
Mirtina infekcija ir toliau glemžiasi gyvybes Anglijoje: įsidėmėkite simptomus
Jungtinėje Karalystėje plintanti streptokoko A infekciją kelia nerimą tėvams. Pranešama, kad sunkia ligos forma daugiausiai pasireiškia mažamečiams. Sužinokite, kokie yra šios infekcijos simptomai.
A grupės streptokokai yra tam tikros rūšies bakterijos, kurios dažniausiai yra randamos gerklėje arba odoje. Nors dažniausiai šios grupės bakterijos sukelia lengvas ligas, kurios pasireiškia nežymiais simptomais – gerklės skausmu, odos sudirgimais.
Štai, kas kiek laiko reikia keisti patalynę: kiti to nežino
Retai skalbiama patalynė gali sukelti daugybę sveikatos problemų, įskaitant padidėjusią pneumonijos, apendicito ir gonorėjos riziką.
Skalbti patalynę dažnai gali atrodyti kaip nelengvas darbas, todėl nenuostabu, kad daugelis britų vis atidėlioja šią varginančią užduotį.
Net jei turite pagalbininką, patalynę nuvilkti ir apvilkti švarią gali būti sudėtinga ir atima daug laiko, rašo mirror.co.uk.
Mokyklos bendruomenė sukrėsta: bakterijos protrūkis pražudė pirmoką, kitas gydomas ligoninėje
Po retos bakterijos protrūkio pradinėje mokykloje mirė vaikas, kuriam, kaip manoma, buvo šešeri metai, kitas vaikas gydomas ligoninėje.
Abu mažamečiai mokėsi Jungtinėje Karalystėje įsikūrusioje Ašfordo Anglikonų bažnyčios pradinėje mokykloje Ašforde, Sario grafystėje, rašo mirror.co.uk.
Bakterija pražudė vaiką
Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos agentūros specialistai gimnazistams ir mokytojams davė stiprių antibiotikų nuo streptokoko A bakterijos.
Buvusiai „TV pagalbos“ gelbėtojai smogė klastinga bakterija: perspėja kitus
Buvusi „TV pagalbos“ gelbėtoja Deimantė Šmitė pasidalino nemalonia patirtimi – maždaug mėnesį laiko kankinęs kosulys išdavė, kad jos kūne apsigyveno klastinga bakterija, nuo kurios neapsaugotas nė vienas.
Naujienų portalui tv3.lt D. Šmitė pasakojo išbandžiusi visus įmanomus vaistus, kad tik kosulys dingtų, tačiau niekas nepadėjo. Galiausiai paaiškėjo, kad užsitęsusio kosulio priežastis – organizme apsigyvenusi Chlamydia pneumoniae bakterija, sukėlusi infekciją.
Tėvų skausmui ribų nėra: dukrelė mirė prieš pat 1-ąjį gimtadienį
Linksmą mažą dukrelę, mirusią prieš dvi dienas iki pirmojo gimtadienio, tėvai prisimena kaip „laimingiausią kada nors matytą vaiką“. Dabar tėvai įspėja kitus.
Anglė Maddison Rose Patricia Halliday buvo nuvežta į ligoninę spalio mėnesį, kai pasijuto negerai, pradėjo karščiuoti ir nebenorėjo valgyti.
Deja, ji daugiau į namus nebesugrįžo, nes mirė nuo septicemijos – kraujo bakterijų, užkrečiančių smegenų gleivinę.
Medikė skambina pavojaus varpais: ši negydoma bakterija išsivysto į vėžį
Vieną iš dešimties žmonių laikas nuo laiko vargina virškinimo sutrikimai, tačiau daugelis juos linkę laikyti nereikšmingais. Ramina save, kad kiekvienam retkarčiais pasitaiko „kažką ne taip suvalgyti“ ir dėl pilvo ar skrandžio skausmo, pilnumo pojūčio, rėmens graužimo, pilvo pūtimo, pykinimo, vidurių užkietėjimo ar viduriavimo neskuba ieškoti pagalbos.
Sesers sugalvotas vardas dukrai šokiravo šeimą: tai bakterija, ne vardas
Moteris prisipažino, kad ėmė garsiai juoktis, kai išgirdo, kokį vardą vaikui planuoja duoti jos sesuo, o galiausiai jai buvo pasakyta, kad ji sugadino kūdikio sutiktuvių vakarėlį.
Išrinkti vardą vaikui – ne visada lengva užduotis, daugelis tėvų suka galvas, duoti tradicinį vardą ar sugalvoti kažką unikalaus. Ir nors tėveliai visada laisvai gali patys pasirinkti, kokį vardą duoti, beveik visada atsiras žmonių, kuriems jų pasirinkimas atrodys netinkamas.
Antarktidoje rasta antibiotikams atspari bakterija: jai išplitus išgydyti būtų labai sunku
Antarktikoje dirbantys mokslininkai pristatė įspūdingą radinį – antibiotikams atsparią bakteriją. Mokslininkai baiminasi, kad ši bakterija gali sukelti įvairias ligas, su kuriomis žmonijai būtų itin sunku kovoti. Dėl besikeičiančio klimato atšilinėja ir Antarktika, tad didėja tikimybė, kad bakterija atsidurs ir kitose pasaulio vietose.
Vis tik jie tikisi, kad pavyks bakteriją panaudoti žmonių naudai, pavyzdžiui, medicinoje.
Aiškinamasi, kaip plinta mėsėdės bakterijos: užsikrėtus gali pasiekti kaulą
Burulio opos liga prasideda kaip nekaltas vabzdžio įkandimas – tačiau netrukus mėsėdės bakterijos pradeda naikinti pažeistą vietą, kuri negydoma gali gangrenuoti per kelias dienas. Bakterijos, vadinamos Mycobacterium ulcerans, yra Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) pažįstamas priešas, užregistruotas 33 Afrikos, Amerikos, Azijos ir Ramiojo vandenyno vakarų šalyse.
Šios bjaurios bakterijos dabar pradėjo plisti Australijoje, kurioje šios ligos protrūkiai yra kasmetiniai.
7 ženklai, kurie išduoda organizme apsigyvenusią bakteriją
Skrandžio skausmas, pykinimas, apetito stoka, pilvo pūtimas – vieni iš ženklų, kad skrandyje galėjo apsigyventi bakterija, paveikusi daugiau nei 4 mlrd. žmonių visame pasaulyje. Šeimos gydytoja paaiškina, kas gali nutikti ignoruojant bakterijos keliamus simptomus bei pataria, kaip galima šios infekcijos išvengti.
Apie bakteriją Helicobacter Pylori (H. Pylori) toli gražu žino ne visi, tačiau ją nešioja net du trečdaliai pasaulio gyventojų.
Mokslininkai išsiaiškino, kodėl prakaituotos pažastys skleidžia tokį kvapą
Nemalonų kvapą skleidžiančias pažastis esame paveldėję iš urvinių žmonių, turėjusių tas pačias bakterijas, kurias turi ir šiuolaikinis žmogus, teigia ekspertai.
Britų mokslininkai išsiaiškino, kad esminis kvapą generuojantis baltymas egzistuoja tik nedaugelyje pažastų bakterijų – jis susiformavo prieš milijonus metų, rašoma thesun.co.uk.
Perspėja dėl bakterijos Baltijos jūroje: simptomai atsiranda per parą
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro birželio 25 dienos duomenimis informuoja, kad Baltijos jūroje, dėl kylančios paviršiaus vandens temperatūros, susidaro tinkamos sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms.
Įspėja dėl dar vienos užkrečiamosios ligos, kuri pasireiškia plaučių uždegimu
Per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje registruoti septyni legioneliozės atvejai, mirusių žmonių nėra, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
Pernai tuo pačiu metu nustatytas vienas susirgimo šia užkrečiamąja liga atvejis.
Iš viso praėjusiais metais Lietuvoje registruota 17 susirgimų legionelioze atvejų, mirė vienas asmuo.
Nuo pavojingų virusų turime saugoti ne tik save, bet ir kitus
Aplinkui knibždėte knibžda sveikatai pavojingi virusai? Svarbiausia nepanikuoti ir pirmiausia pasirūpinti savimi bei savo artimaisiais. Jau sergantys pacientai atsakingi tampa ne tik už save – jie turi saugoti ir kitus, dar ligos neužkluptus asmenis. Ką reikėtų žinoti kiekvienam iš mūsų, ypač jei galimai užklupo virusinės kilmės liga? Šiame straipsnyje pateikta keletas svarbių žinučių, kurias verta įsiminti kiekvienam iš mūsų – nesvarbu, ar sergame patys, ar liga užklupo mūsų brangiausiuosius.
Šią ligą lietuviai dažnai painioja su angina: įsidėmėkite simptomus
Šaltuoju laikotarpiu suaktyvėja ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos: sloga, gerklės ir ausų skausmas. Nejučia atsikėlę su paraudusia rykle ar apsunkintu kvėpavimu imame kaltinti ore sklandančias bakterijas ir virusus, kurie sukelia įvairaus tipo faringitą – skausmu ryklėje pasireiškiantį uždegimą, dažnai maišomą su angina.
Vaistininkė perspėja: sirgdami sloga, šiukštu nemaišykite šių vaistų
Senkant per vasarą sukauptoms vitaminų atsargoms, gynybinė organizmo sistema, užkertanti kelią įvairioms infekcijoms ir virusams, taip pat ima slopti, o susirgus – darosi vis sunkiau išsigydyti.
Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad stebuklingų vaistų nėra ir nuo peršalimo ligų komplikacijų apsaugoti padės budrumas. Vienas iš dažniausių ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos sudėtinių dalių yra sloga.
Po apsinuodijimo chloru įspėja apie baseinuose tykančias klastingas infekcijas
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai įspėja, kad netinkamai prižiūrimo baseino vandenyje gali būti ne tik pavojingų cheminių medžiagų, bet ir ligas sukeliančių mikroorganizmų.
Užkrečiamųjų ligų sukėlėjai, kurie išsiskiria su išmatomis (bakterijos, virusai, parazitai ar kirmėlių kiaušinėliai), patekę į baseino vandenį ar sūkurinę vonią gali būti perduoti iš vieno žmogaus kitam.
10-metis mirė suvalgęs mėsainį: tėvai sieks teisingumo
Šeštadienį užgeso 10-mečio berniuko Nolan Moittie gyvybė. Ankstyvą rytą jis buvo skubiai išgabentas į ligoninę, tačiau medikai jam nebegalėjo padėti – jo širdelė sustojo. O visa košė užvirė po to, kai jis suvalgė „Lidl“ gamybos mėsainį. Dar 2011-ųjų vasarą Nolan buvo beveik 2 metų, kai su dar keliais vaikais suvalgė parduotuvės „Lidl“ mėsainį, kurio mėsa – jautienos kotletas buvo užkrėstas E.coli bakterija. Mėsainį berniukas valgė Prancūzijos regione.
Dalinatės rankšluosčiu su kitu? Gali baigtis labai liūdnai
Ar kada nors esate paskolinę savo rankšluostį antrajai pusei? Jei taip, turbūt netyčia „paskolinote“ ir išmatų bakterijas bei trichofiliją, rašoma dailystar.co.uk. Greičiausiai niekada nesusimąstėte, kad su partneriu dalintis tuo pačiu rankšluosčiu yra negerai. Naujas tyrimas atskleidė nemalonią priežastį, dėl kurios to daryti nereikėtų. Pasirodo, kad poros gali vienas kitą užkrėsti išmatose esančiomis bakterijomis, jei skolinasi vienas kito rankšluosčius.
Specialistai prakalbo apie bakteriją Baltijos jūroje: pavojingiausia šiems žmonėms
Viešojoje erdvėje pasirodžius pranešimui apie tai, kad Baltijos jūroje susidarė tinkamos sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms, ir pasirodžius medūzoms, kai kurie žmonės ėmė abejoti, ar galima maudytis jūroje. Specialistai aliarmo varpais neskambina – situacija įprastinė. Lietuvos jūrų muziejaus vyriausiasis biologas Remigijus Dailidė sako, kad medūzų gyvenimo ciklas trumpas.
Vykstantiems į Lenkiją – didžiulė rizika parsivežti mirtiną bakteriją
Prieš keletą metų į Lenkijos ligonines įsisukusi bakterija „Naujasis Delis“ (lot. Klebsiella pneumoniae NDM) spėjo virsti tikra epidemija. Teigiama, kad šiuo metu ji yra apėmusi penkiolika ligoninių, o didžiausias epicentras – šalia Lietuvos sienos esantis Palenkės regionas ir Mazovijos vaivadija. Oficialiais duomenimis Palenkės regione bakterija užsikrėtė arti septynių šimtų žmonių, o Mazovijos vaivadijoje su sostine Varšuva fiksuota apie 2,3 tūkst. susirgimų.
Jurbarkietė perspėja visas mamas: medikai neatpažino mirtinos infekcijos
Auksinis stafilokokas – viena baisiausių ir didžiausią nerimą keliančių bakterijų naujagimių mamoms. Būtent šią infekciją savo naujagimei įtarė ir Sanda Urbutienė, nors, moters teigimu, gydytojai jos iš pradžių net nepastebėjo ir tikino, kad tai tik mamos išsigalvojimai. Kauno klinikinės ligoninės atstovai tikina, kad jų medikai padarė viską nustatant diagnozę moters vaikui.
Žmonės – pavojingos bakterijos nešiotojai: štai kuo tai gresia
Mokslininkai įspėja: kiekvieno odoje gyvenanti bakterija darosi atspari antibiotikams. Staphylococcus epidermis bakterija gyvena ant kiekvieno žmogaus odos ir paprastai yra nekenksminga. Tačiau mokslininkai įspėja, kad kai kurie žmonės nešioja gyvybei pavojingesnes šios bakterijos formas, rašoma dailymail.co.uk. Šis tipas yra atsparus antibiotikams ir gali sukelti infekcijas. Ekspertai teigia, kad į ją reikia žiūrėti rimtai, jei nenorime, kad padaugėtų mirtinų infekcijų.
Gydytoja prakalbo apie bakteriją Baltijos jūroje: gresia net mirtis
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai paskelbė apie Baltijos jūroje esančią Vibrio grupės bakteriją, kuri kelia rimtą pavojų sveikatai. Europoje registruoti keli mirties atvejai, kuriuos sukėlė būtent ši bakterija. Apie tai, kaip apsisaugoti ir kaip elgtis vandenyje, tv3.lt papasakojo ULAC gydytoja epidemiologė Galina Zagrebnevienė. Išskyrė rizikos grupes Medikės teigimu, Baltijos jūroje esanti bakterija yra pavojinga tam tikrai žmonių grupei.
Vyrui teko amputuoti kojas: kitų neveikiančios bakterijos smogė skaudžiausiu būdu
Vienas šunų augintojas iš JAV tapo geriausių žmogaus draugų platinamų bakterijų auka. Amerikietį lyžtelėjus vienam iš jo aplinkoje laikomų šunų, vyrui persidavė kapnocitofagai, netrukus išsivystė kraujo užkrėtimas, o medikams teko amputuoti abi kojas. Kapnocitofagai (Capnocytophaga canimorsus) iššaukė 48-erių Grego Manteufelio organizme sepsį ir visiškai pakeitė vyro gyvenimą, rašoma „GoFundMe“ paskyroje, kurią įkūrė susirūpinę giminaičiai.
Po kelionės pas dantistą – keistas simptomas ir sunki liga
Jauno vaikino kelionė pas dantistą baigėsi netikėtai. Po kelių dienų pastebėjęs neįprastą gumbelį ant rankos vyras turėjo kuo skubiau kreiptis pagalbos pas medikus. 27 metų kanadiečio rankoje iššokęs gumbas reiškė ne ką kitą, o mirtiną širdies infekciją, rašo dailymail.co.uk Nuvykus pas medikus vyrui buvo diagnozuotas endokarditas – širdies vidinio dangalo uždegimas, kurį sukėlė širdį pasiekusi bakterija.
Nemaloni bakterijų sukeliama liga: štai kas padės jos išvengti
Ar kada nors jus buvo nugalėjusi kokia nors mikroskopinio dydžio būtybė? Jei sirgote pienlige, vadinasi, kad buvo. Kai tai nutinka, jaučiatės bejėgiai, tad dabar yra pats metas žinoti kelis patarimus ir būdus, kaip išvengti šios infekcijos arba kaip ją gydyti. Kas sukelia pienligę? Daugelį pienligės formų sukelia grybelinės kandida bakterijos. Jos auga visur, netgi ant žmogaus kūno, be to, joms labai patinka drėgnos vietos.
Tėvų dėmesiui: vaikų darželyje salmoneliozės protrūkis
Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Vėrinėlis“ - salmoneliozės protrūkis. Visuomenės sveikatos specialistų duomenimis, šiuo metu serga 10 vaikų, iš kurių 8 nustatyta salmoneliozė. Kai kurie mažamečiai gydomi ligoninėje. Darželio veikla nestabdoma, tačiau virtuvė – nedirba. „Į mūsų ligoninę buvo atvežti 2 šią ugdymo įstaigą lankę vaikai.
Apie tai garsiai nekalbama: šios pavojingos bakterijos gyvena mūsų organizme
Tarptautinėje Kosminėje Stotyje atliekama daugybė eksperimentų, nemaža jų dalis yra skirta kosminėms kelionėms pagerinti. Viena iš šio darbo sričių - medicininiai tyrimai. Neseniai atlikta E. coli bakterijų analizė parodė, kad kosmose jų gali neveikti mūsų turimi antibiotikai. Kodėl ir ką tai reiškia ateities kosmoso užkariautojams? Jei žmonija rimtai žiūri į keliones į Marsą, reikės pasirūpinti visokeriopu astronautų saugumu. Tame tarpe ir apsauga nuo žemiškų pavojingų bakterijų.
Nauja grėsmė plinta: pavojingai mirtina bakterinė infekcija – jau Lietuvoje
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie Europoje siautėjančią infekciją. Tai - difterija. Difterija – tai ūmi vakcinomis valdoma bakterinė infekcija dažniausiai pažeidžianti kvėpavimo takų gleivinę. Ligą sukelia Corynebacterium diphtheriae (rečiau C. ulcerans ir C. pseudotuberculosis, kurios siejamos su gyvūnais ar termiškai neapdorotų gyvūninių produktų vartojimu) sukėlėjo gaminamas egzotoksinas.
Kinijoje aptikta neįveikiama bakterija, galinti nušluoti didžiąją žmonijos dalį
Nekontroliuojamas antibiotikų vartojimas jau seniai veda mus prie itin atsparių vaistams bakterijų formavimosi. Dabar kinų mokslininkams pavyko išaiškinti naują infekcijų sukėlėjų vystymosi etapą, praneša „Focus“. „Nė vienas žinomas Kinijoje preparatas nesugebėjo su juo susidoroti“, – cituojamas Honkongo universiteto atstovas Shengas Chenas, kuris kartu su kolegomis publikavo savo atliktų tyrimų rezultatus leidinyje „The Lancet“. Mokslininkai atskleidė, kad „aptikta Klebsiella pneumoniae forma a...
Siaubas, kurio niekas nesuvoks: kūno mėsa mintanti bakterija merginą privertė rinktis
Praėjo jau penkeri metai nuo tada, kai Aimee Copeland prarado rankas, visą kairę koją ir dešinę pėdą. Ir viskas prasidėjo nuo visiškai nekaltos pramogos 2012 metų gegužės 1 dieną, rašo news.com.au. Jauna amerikietė iš Džordžijos valstijos nė nenumanė, kad jos gyvenimą visiškai pakeis sprendimas su kolegomis po darbo pasimaudyti upelyje. Įvykdę planą jauni žmonės atrado dar ir kažkieno padarytą zip line trasą, kurią nusprendė išbandyti. „Vieną kartą visi nusileidome be jokių problemų.
Gydytojų įspėjimo neklausė, pasidaręs tatuiruotę ir nusimaudęs jūroje, mirė
Numoti ranka į medikų pastabas ir rekomendacijas yra gana lengva. Tačiau ši istorijai įrodo, kad to daryti tikrai nereikėtų, nes vyras, nepaklausęs gydytojų patarimo mirė. Vardu ir pavarde nepristatomas vyras tragiškai mirė po to, kai nesilaikė gydytojo instrukcijų dėl naujos tatuiruotės. 31 metų vyrui gydytojai pasakė, kad jam reikia palaukti bent dvi savaites, kol galės maudytis jūroje. Tačiau tatuiruotę ką tik pasidaręs vyras jo nepaklausė ir nusprendė pliuškentis jūroje.