Į Vilniaus savivaldybę savo sudarytą sąrašą pateikę vilniečiai teigia, kad po pirmadienį priimto Vyriausiojo administracinio teismo sprendimo nagrinėti jų skundą skubos tvarka, iš politikų pasigirdo įžeidinėjimai. Taigi antradienį jie kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.
„Mūsų valstybės politikai, juolab Seimo nariai, neturėtų demonstruoti tokios arogancijos piliečių atžvilgiu. Tarp savęs jie gali vadintis kaip nori, o mes esame eiliniai piliečiai, savo mokesčiais išlaikantys juos, todėl reikalaujame pagarbos ne tik sau, bet ir Lietuvos teismams“, - sakė Liudvikas Ragauskis, savo sudarytą sąrašą pateikusios rinkimams į Vilniaus savivaldybę iniciatyvinės grupės atstovas.
Į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją vilniečiai kreipėsi dėl valstybės politikams nustatytų reikalavimų pažeidimų, prašydami Komisiją perduodi šį skundą ištirti atitinkamam valstybės politikų elgesio kontrolės subjektui - Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.
Vilniečiai nurodo, jog Algimantas Čaplikas pirmadienį išplatino viešą pareiškimą, kuriame užsipuolė Konstitucinio Teismo sprendimą išimties tvarka nagrinėti LR piliečiams ir gyventojams aktualų klausimą, ar Vietos savivaldos rinkimų įstatymo kai kurios nuostatos atitinka LR Konstitucijai.
Andrius Kubilius savo spaudos konferencijoje pasisakymais neleistinai darė spaudimą Konstituciniam Teismui bei neigė Lietuvos piliečių ir gyventojų konstitucines teises.
„Tokie pareiškimai pažeidžia LR Valstybės politikų elgesio kodekso 4 straipsnyje nurodytus Valstybės politikų elgesio principus. Taip pat pažeidžia LR Konstitucinio Teismo įstatymo 17 straipsnį „Konstitucinio Teismo veiklos teisėtumas ir nepriklausomumas“, kur sakoma (3 šio straipsnio dalis): „Valstybės valdžios ir valdymo institucijų, Seimo narių ir kitų pareigūnų, politinių partijų, politinių ir visuomeninių organizacijų ar piliečių kišimasis į teisėjo ar Konstitucinio Teismo veiklą draudžiamas ir užtraukia įstatymų numatytą atsakomybę“, sakė L. Ragauskis.
REKLAMA