Į parodos atidarymą sostinės širdyje susirinko Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkai, jų artimieji, Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjai, šalies sporto organizacijų atstovai, politikai.
Skambant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos atstovų atliekamai muzikai, pristatyti 12 įspūdingų kadrų iš Paryžiaus paralimpinių žaidynių, rašoma pranešime spaudai.
„Čia jūsų laukia tikros, nesuvaidintos ir iš širdies gelmių besiveržiančios sportininkų emocijos. Visi jie atidavė viską, kad pasiektų finišo tiesiąją, o kartu ir svajonę būti Trispalvės vėliavnešiais.
Akimirkos, įamžintos nuotraukose, kelia pasididžiavimą šalimi ir jos sportininkais, siekiame, kad jų emocijos taptų įkvėpimo šaltiniu kiekvienam, kam reikia paspirties žengti gyvenimo keliu tvirčiau.
Ačiū visiems sportininkams, jų treneriams, gydytojams, personalui, artimiesiems, draugams ir visiems palaikantiems. Ačiū mūsų mecenatams ir rėmėjams, kad esate kartu ir padedate siekti daugiau“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas, paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius.
Paralimpiečių emocijas įamžino ypatinguose kadruose
Nuotraukose įamžinti sportininkai džiaugėsi ir vylėsi, kad ši paroda su paralimpiniu sportu ir jo herojais supažindins dar daugiau žmonių, apsilankysiančių šioje ekspozicijoje.
„Labai malonu, kad dar daugiau žmonių turės galimybę pamatyti šias gražias nuotraukas. Nors nuo Paryžiaus žaidynių prabėgo jau du mėnesiai, aš dažnai vis dar pasklaidau nuotraukas, jos tikrai labai gražios ir spinduliuojančios emocijomis.
Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę startuoti, įveikti maratoną su savo vedliu Linu Mikalainiu, pasiekti finišą ir patekti į puikaus fotografo akiratį“, – įspūdžiais dalijosi Aušra Garunkšnytė, kuri Paryžiaus žaidynėse įveikė maratoną drauge su savo vedliu Linu Mikalainiu.
„Save paralimpinių žaidynių nuotraukose matau labai ramią, bet patikėkite, viduje siautė tikras emocijų uraganas. Tuo varžybų metu sportininko galvoje vyksta milžiniška kova, siekiant susitvarkyti su įvairiausiais jausmais, ta emocijų lavina, kad šaudykloje galėtum įgyvendinti sau išsikeltus tikslus. Šaulys tik išoriškai atrodo ramus, viduje siaučia tikra audra“, – pasakojo šaulė Raimeda Bučinskytė.
Dešimt dienų vykusiose Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse Lietuvos paralimpiečių startus fiksavo patyręs fotografas Vytautas Dranginis, dirbęs olimpinėse žaidynėse, Dakaro ralyje, „Formulės-1“ lenktynėse.
„Mano pirmosios paralimpinės žaidynės buvo kaip gaivus oro gūsis mano sporto fotografijoje. Mėgautis padėjo visa komanda, kurioje nuo pirmos dienos jaučiausi savas. Artimesnis santykis svarbus ne tik dėl geresnių nuotraukų, bet ir dėl paprasto žmogiškumo, juk visi esame lygūs.
Paralimpinėse žaidynėse viskas kitaip: startai, finišai skiriasi priklausomai nuo atletų negalios ir čia buvo darbo dalis kur reikėjo pasistengti, kad fotografija būtų techniškai teisinga, plačiau nupasakojanti atletų istorijas. Jaučiuosi paaugęs visomis prasmėmis“, – sakė V. Dranginis.
Parodos „Paryžius 2024“ partneriais tapo ilgamečiai Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjai „Toyota“.
„Toyota Baltic“ rinkodaros vadovė Elli Tiivel teigė, kad paralimpiečiai, tarp kurių ir „Toyota Baltic“ ekipos nariai Aušra Garunkšnytė ir Danas Sodaitis, įrodo, jog nieko nėra neįmanomo.
„Jų pastangos sporte įkvepia visus pasitikėti savimi ir tikėti, kad, nepaisant sunkumų ir kliūčių, vis tiek galima siekti savo tikslų. „Toyota Baltic“ džiaugiasi ir yra dėkingi galėdami toliau bendradarbiauti su „Parateam Lietuva“ ir su tokiomis asmenybėmis, kurios ne tik aukština sportą, bet ir skatina įtrauktį, atkaklumą bei tikrąją žmogaus potencialo dvasią“, – sakė Elli Tiivel.
Parodos lankymas – nemokamas
Parodos „Paryžius 2024“ darbai bus eksponuojami Vilniaus Rotušės (Didžioji g. 31) Pilkojoje salėje iki lapkričio 24 d. Parodos lankymas yra nemokamas.
„Kviečiame visus vilniečius ir miesto svečius užsukti į Vilniaus Rotušę ir patirti tas nuostabias emocijas, kurias visa mūsų paralimpinė komanda išgyveno paralimpiniame Paryžiuje. Lapkričio pabaigoje paroda kelsis į Kauno „Žalgirio“ areną ir pakvies susitikti kauniečius.
Norime, kad paroda apkeliautų kuo daugiau Lietuvos miestų ir miestelių, kad kuo daugiau žmonių patirtų tas emocijas, o tuo pačiu ir sužinotų daugiau apie paralimpinį judėjimą, jo sportininkus.
Paroda pritaikyta ir žmonėms, turintiems regėjimo negalią. Tereikia išmaniuoju telefonu nuskaityti QR kodą, kuris nukreips į tekstinį kiekvienos nuotraukos aprašymą“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė ir Lietuvos paralimpinės misijos Paryžiuje vadovė Asta Narmontė.
Paryžiaus vasaros paralimpinės žaidynės vyko rugpjūčio 28 – rugsėjo 8 d. Prancūzijos sostinėje. Didžiausiame ir svarbiausiame pasaulio žmonių su negalia sporto renginyje varžėsi 4400 paraatletų iš 168 delegacijų. Jie net 22 sporto šakose varžėsi dėl 549 medalių komplektų.
Tarp planetos geriausiųjų kovojo ir Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkai – bronzos medalį iškovojęs dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis, plaukikai Gabrielė Čepavičiūtė ir Edgaras Matakas, šaulė Raimeda Bučinskytė, lengvaatlečiai Oksana Dobrovolskaja, Andrius Skuja, Donatas Dundzys, Eivydė Vainauskaitė ir Aušra Garunkšnytė su vedliu Linu Mikalainiu.
Paryžiaus paralimpinės žaidynės Lietuvos delegacijai buvo jubiliejinės, dešimtosios po Nepriklausomybės atkūrimo.
Lietuvos paralimpinį komitetą remia mecenatai „Bitė Lietuva“ ir „TV3“, rėmėjai „Girteka“, „Camelia“, „Northway“, „Impuls“, „Rotary Lietuva“, „Toyota“, „Panorama“,„Allianz Lietuva“, „Affidea Lietuva“, „Raw Powders“, „Triniti Jurex“, „We Are Marketing“, Vilniaus Rotušė, restoranas „Kristoforas“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!