Vilniaus kooperacijos kolegijoje (VKK) prasidėjo dokumentų priėmimas studijoms. Pagrindinė absolventams siūloma naujovė – rinkos poreikiams pritaikyta ir Lietuvoje analogų neturinti „Informacinių sistemų diegimo ir priežiūros“ studijų programa.
Pasak VKK direktoriaus Jono Jakubausko, ši programa parengta glaudžiai bendradarbiaujant su verslu bei įvertinus būsimą paklausą. Dar metų pradžioje apklausus IT įmones paaiškėjo, kad žymiai labiau už mokėjimą programuoti, kurti duomenų bazes ir interneto svetaines, tyrimo respondentai įvertino gebėjimą diegti ir eksploatuoti informacines sistemas, sugebėjimą konsultuoti vartotojus.
Todėl ir naujos programos kūrėjai siekia, kad baigęs ją absolventas išmanytų ryšių su klientais valdymo (CRM), įmonės resursų valdymo (ERP), personalo valdymo (HRM), e-verslo, tiekimo (SCM) ir kitas informacines sistemas, sugebėtų pats pasirinkti arba konsultuoti pasirenkant tinkamą sistemą, įdiegti ir prižiūrėti ją. Baigęs studijas jis galės dirbti tiek diegėju, tiek konsultantu ir taip padės optimizuoti įmonės lėšas.
Nauja studijų programa papildys tradicines ir jau išpopuliarėjusias Vilniaus kooperacijos kolegijos siūlomas Buhalterinės apskaitos, Komunikacijos ir informacijos vadybos, Verslo ekonomikos, Verslo vadybos studijų programas. Be to, šiemet pirmą kartą siūloma ir dar keturi nauji pasirinkimai: Pardavimo valdymas, Verslo anglų kalba ir komunikacija, Maitinimo verslo organizavimas bei Mažmeninės bankininkystės ekonomika.
Taip pat jau nuo ateinančių akademinių metų pradžios Švietimo ir mokslo ministerija planuoja įgyvendinti naują finansavimo skyrimo sistemą. Pagal ją geriausiems privačių universitetų ir kolegijų studentams bus skiriamos stipendijos, kurių dydis turėtų nesiskirti nuo studijų krepšeliams skiriamos pinigų sumos.
Septintą dešimtmetį skaičiuojanti Vilniaus kooperacijos kolegija – viena didžiausių nevalstybinių kolegijų Lietuvoje, rengiančių ekonominio profilio specialistus. Vilniaus ir Kauno padalinius turinčią kolegiją kasmet baigia apie 400 absolventų.