Pranešime spaudai teigiama, kad to imtasi siekiant realizuoti veikloje nebenaudojamus nekilnojamojo turto (NT) objektus ar juose esančias perteklines patalpas,
„Racionalus ir ekonomiškas disponavimas nekilnojamuoju turtu yra vienas iš strateginių valstybės valdomoms įmonėms keliamų tikslų.
Šiuo metu Lietuvos paštas turi nemažai NT, kuris yra nenaudojamas, nebereikalingas tiesioginei pašto veiklai arba naudojamas neefektyviai.
Perteklinių patalpų išlaikymas kasmet reikalauja didelių finansinių išteklių, todėl siekdami ekonomiškai valdyti turimą turtą, tuos NT objektus, kurie nebenaudojami arba yra tapę pertekliniais, stengiamės aukcionų ir viešų konkursų būdu parduoti, kitiems – ieškome ilgalaikių nuomininkų. Ieškome optimalių sprendimų, kurie tenkintų akcininko interesus ir garantuotų maksimalią Lietuvos paštui priklausančio turto vertės finansinę grąžą“, – teigė Lietuvos pašto Finansų ir administravimo direktorius Kęstutis Jaržemskas.
Jis pažymėjo, kad keičiantis klientų poreikiams ir sparčiai tobulėjant pašto operacijų procesams, dalies NT objektų panaudojimas tapo nebeįmanomas arba ribotas.
„Praėjusiame amžiuje statytų Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų patalpos tapo perteklinėmis. Po kelis tūkstančius kvadratinių metrų užimančios patalpos daugiausia yra tuščios ir nenaudojamos, o jų eksploatacinės sąnaudos – didžiulės. Šių pastatų išlaikymas šiandien yra neracionalus“, – tvirtino K. Jaržemskas.
Sostinės centre esančio Vilniaus centrinio pašto pastatas nepriklausomų turto vertintojų įkainotas daugiau kaip 11 mln. eurų. Tarpukario architektūros Kauno centrinio pašto statinių kompleksas ir vienas žinomiausių uostamiesčio architektūros paminklų – Klaipėdos centrinio pašto pastatas specialistų vertinami panašiai – apie 1,6 mln. eurų.
„Vertinant potencialių pirkėjų pasiūlymus, minimi NT objektai bus parduodami už pasiūlytą aukščiausią kainą. Taip pat investuotojams keliamas reikalavimas, kad tiek dabartiniame Vilniaus, tiek Kauno bei Klaipėdos centriniuose paštuose liktų pašto paslaugų teikimo vietos, kuriose būtų aptarnaujami gyventojai“, – teigė K. Jaržemskas.
Neįvykus pardavimo sandoriams bus svarstoma ir nuomos galimybė.
Informacija apie Lietuvos pašto parduodamus NT objektus ir viešo konkurso dėl Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų įsigijimo sąlygos yra skelbiamos Lietuvos pašto internetiniame tinklalapyje.
Iš viso šiuo metu Lietuvos paštas valdo daugiau nei 400 NT objektų, bendras jų plotas siekia apie 140 tūkst. kv. m.