Teismas nepatenkino buvusio ūkio ministro Dainiaus kreivio prašymo ir nesutiko laikinai sustabdyti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo, kuriuo ji buvo pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) D. Kreivio prašymą išnagrinėjo penktadienį, rašo Alfa.lt.
D. Kreivys teismo prašo panaikinti kovo 8 dienos VTEK sprendimą, o kol vyksta teisminis procesas – jo galiojimą laikinai sustabdyti. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas sprendimo galiojimo, kol skundas bus išnagrinėtas iš esmės, nutarė nestabdyti. Vilniaus apygardos administraciniam teismas balandžio 14 dieną taip pat jau buvo priėmęs tokį pat sprendimą.
Balsas.lt primena, kad skandalas kilo paaiškėjus, kad D. Kreivio turtas jam būnant ministru išaugo ne vienu milijonu litų, o jis ir toliau dalyvavo valdant bei galimai protegavo įmones UAB „Makveža“, AB „Specializuotos komplektavimo valdybos“ ir UAB „Baldenis“. Įtarimų taip pat sukėlė ir D. Kreivio turto deklaracijos, kuriose – nemažai neatitikimų.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) patvirtino, kad pasirašęs įsakymą, kuriuo buvo skirta Europos Sąjungos parama įmonei, kurios akcininke yra D. Kreivio motina, D. Kreivys supainiojo viešuosius ir privačius interesus.
Po šio sprendimo D. Kreivys pareiškė atsistatydinantis, nors su išvadomis teigė nesutinkantis ir žadėjo jas skųsti teismui. Kovo 15 d. prezidentė D. Grybauskaitė patenkino jo atsistatydinimo pareiškimą, o premjeras Andrius Kubilius į ūkio ministro vietą pasiūlė ūkio viceministrą Rimantą Žylių.
Balandžio 4 dieną premjeras Andrius Kubilius D.Kreivį paskyrė visuomeniniu konsultantu ekonomikos ir investicijų klausimais.
Susiję straipsniai:
D. Kreivio paskyrimas patarėju – partinės kovos atspindys?
Kreivas ministro verslas (schema)
Prezidentė patenkino D. Kreivio atsistatydinimo pareiškimą
Pasitraukęs D. Kreivys neigia skyręs paramą savo įmonei