Deja, ne kiekvienas turi įprotį sekti savo kraujospūdį, o kodėl svarbu tai daryti reguliariai domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“.
Kraujospūdį matuoti taisyklingai sugeba retas, todėl, pasak mokslų daktaro, kardiologo Mykolo Biliuko, galima nepastebėti rimtos ligos.
„Žmonės tai geria vaistus, tai negeria, tai geria tik tada, kai kraujospūdis padidėja, o kai normalizuojasi vėl nebegeria. Arterinė hipertenzija yra pirmoje vietoje ir jos aktualumas mūsų streso pilname gyvenime tik didėja“, – aiškino dr. M. Biliukas
Kaip aiškino M. Biliukas, turint padidintą kraujospūdį labai svarbu žinoti keletą pagrindinių reikalavimų.
„Pagrindinis gydymo principas – nepertraukiamumas. Be gydytojo leidimo negalima nutraukti vaisto vartojimo. Kitas reikalavimas, gydome ne izoliuotą kraujospūdį, bet žmogų, asmenybę su jo specifika, amžiumi, ligų asortimentu. Tai yra – individualiai“, – teigė medikas.
Labai svarbu ir mokėti gydytis pačiam.
„Pageidautina vartoti vaistus, kur vienoje tabletėje yra kelių rūšių veikliosios medžiagos, kurios veikia skirtingus taikinius. Svarbiausia rišančioji medžiaga tuose reikalavimuose yra gyvenimo būdas – mityba, kūno kultūra, fizinis aktyvumas“, – sakė gydytojas
Padidėjęs kraujospūdis gali sužaloti jautriausias žmogaus vietas.
„Pavojingiausi yra organų pažeidimai ir smegenų kraujotakos sutrikimai – insultas. Kitos širdies problemos – nepakankamumas, širdies sutrikimai, miokardo infarktas. Toliau inkstai, pats kraujas, kuris malamas dideliame slėgyje sukreša į trombus.
Dar yra rankų, kojų kraujagyslių patologija. Kraujospūdis bene vienintelė liga medicinoje, kuri gydoma pagal prietaisą, o ne tada, kai tu blogai pasijusi“, – kalbėjo M. Biliukas.
Negydoma hipertenzija sukelia labai rimtas sveikatos problemas, todėl labai svarbi kraujospūdžio stebėsena namų sąlygomis.
Kaip tą daryti teisingai, sužinokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Sveikas rytojus“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 12 val. per TV8 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV8 laidą „Sveikas rytojus“.