• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuo metu suskaičiuoja daugiau nei 40 įvairiausių širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių, iš kurių ypač akcentuojamas dabar patiriamas stresas. TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ kalbėję gydytojai teigė, kad būtent stresas gali išprovokuoti insultą.

Šiuo metu suskaičiuoja daugiau nei 40 įvairiausių širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių, iš kurių ypač akcentuojamas dabar patiriamas stresas. TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ kalbėję gydytojai teigė, kad būtent stresas gali išprovokuoti insultą.

REKLAMA

Neurologas, mokslų daktaras Aleksandras Vilionskis aiškino, kad jį sukelia nutrūkusi tam tikros smegenų dalies kraujotaka arba kraujo išsiliejimas į smegenis plyšus kraujagyslei.

„Emocinė įtampa – vienas iš tų veiksnių, kuris gali turėti įtakos kraujospūdžio padidėjimui net ir tokiam žmogui, kurio kraujospūdis normalus. Esant dabartinei situacijai jis gali išsibalansuoti ir būti nepakankamai koreguojamas.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kraujospūdžio korekcija yra labai svarbu. Jis turi būti gydomas taip, kad žmogus pasiektų rekomenduojamą kraujospūdį, kuris mažiausiai kelia insulto riziką“, – aiškino A. Vilionskis.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas Audrius Širvinskas teigė, kad labai svarbu insulto simptomus pastebėti laiku.

„Labai svarbu tą žmogui pastebėti laiku ir taip pat svarbu, kad žmogus laiku patektų į gydymo įstaigą, kur atliekamas išsamus gydymas – ta liga atpažįstama, diagnozuojama, atliekamas trombo tirpdymas, o jei jis neištirpsta, atliekamas trombo pašalinimas iš galvos smegenų kraujagyslės.

REKLAMA

Mes atpažinome, iškvietėme greitąją – mes turime nešvaistyti laiko“, – sakė A. Širvinskas.

Insulto požymiai – perkreiptas veidas, nukritęs lūpų kampas, seilėtekis, sutrikusi kalba, nusilpusi viena ranka arba koja.

„Maldaujame, išvydę šiuos simptomus, kuo greičiau skambinkite greitajai medicinos pagalbai, o kol laukiate greitosios – surinkite ligonio vaistus, dokumentus, kuo jis yra sirgęs ar kokių turėjo operacijų. Tai labai padeda“, – prašė VGPS skubios pagalbos specialistas Mindaugas Kliukas.

Daugiau apie šią ligą sužinokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Sveikas rytojus“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 12 val. per TV8 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV8 laidą „Sveikas rytojus“. 

Kam rašyti , jeigu niekas negydo , nuvezus į ligoninę po valandos išvaro namo . Niekas negydo tik gražiai radote ir kalbame .
Oi Panevėžio ligoninė nei nežiūri, neduok dieve ten papulti. Neprisišauksi ten gydytojų yra toks posakis "JEIGU NORI NUMIRTI NUVAŽIUOK Į PANEVĖŽIO LIGONINĘ" štai taip -tiesa
Ir rašo kad sudarytų vaizdą kad mes labai gydomi. Kad gydytu pas mus reikia būti "kažkuo" neeiliniu. Juk vienas žmogus yra pasakęs kad pas mus gydo neprasciau nei Amerikoj bet jį pasitinka profesorius lauke prie mašinos ir po gydymo palydi iki mašinos. Ar dar kam nors iš mūsų yra taip buvę? Man atrodo kad ne tai gal laikas išmesti konstitucija nes joje parašyta kad visi piliečiai lygus. Neteisingai parašyta tai reikia parašyti taip kaip yra iš tikro.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų