Jis laišku premjerei priminė, jog gilias ir senas demokratijos tradicijas turinčiose valstybėse šešėlinio ministrų kabineto formavimas bei nepertraukiamos veiklos užtikrinimas – ilgamete tradicija tapusi daugiausiai atstovų parlamente turinčių opozicijai priklausančių politinių partijų veikla, stiprinanti tiek pačią opoziciją, tiek ir ją įveiklinanti konstruktyviam dialogui su valdančiąja dauguma parlamente bei jos suformuota Vyriausybe, rašoma Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pranešime.
Parlamentuose atstovaujamos opozicinės partijos šešėlinius ministrų kabinetus yra suformavusios Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Airijoje, Italijoje, Kanadoje, Australijoje, netgi kaimyninėje Lenkijoje, o taip pat daugelyje kitų valstybių. Praeityje taip pat keletas tokių bandymų formuoti šešėlines Vyriausybes buvo ir Lietuvoje, tačiau dėl kažkokių priežasčių partijoms nepavyko motyvuotis nuosekliam darbui.
„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tarybos sprendimu, Lietuvoje vėl pradėta demokratijos principus atspindinti ir politinių procesų demokratiškumą valstybėje užtikrinanti šešėlinės Vyriausybės tradicija. Jos institutas suteikia galimybę opozicijai konstruktyviai ne tik teikti kompetentingą paramą Vyriausybei, bet ir alternatyvius pasiūlymus, kuriuos, kaip rodo visuomeniniai tyrimų rezultatai, neretai palaiko didelė dalis visuomenės.
Šešėlinė Vyriausybė yra atsakinga už politikos, kuri buvo vykdyta 2016-2020 m., tęstinumą ir politinę darbotvarkę, kuri grindžiama visuomenės pasitikėjimu ir atsakingais sprendimais mūsų valstybei. Tai yra fundamentalus šešėlinės Vyriausybės tikslas, kurį patvirtina faktas, kad kiekvienas šešėlinio kabineto sprendimas yra grindžiamas konkrečiais šešėlinės Vyriausybės narių ir pasitelktų ekspertų siūlymais, patarimais Jūsų vadovaujamam ministrų kabinetui ar bendrai valdančiajai daugumai, siekiant ne asmeninės politinės ar kitokios naudos, o naudos šalies piliečiams“, – teigiama laiške. Jame A. Veryga pabrėžia, kad LVŽS oponuoja ne dėl oponavimo, o siekdama konstruktyvaus dialogo.
„Todėl šiandien – visiems Lietuvos žmonėms sudėtingais laikais – kreipiamės į Jus su nerimu, matydami viešojoje erdvėje, kad Jums viskas, kas yra daroma šešėlinėje Vyriausybėje yra neigtina ir žemintina bei, atrodo, nesvarbu ir neverta nei Jūsų, nei Jūsų ministrų dėmesio. Panašu, Jūsų akimis, net negalioja nei Viešojo administravimo įstatymas, nei Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl prašymų ir skundų nagrinėjimo ir asmenų aptarnavimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo.
Toks Jūsų ryškų selektyvumą demonstruojantis požiūris, mūsų nuomone, stumia valstybę keturiais dešimtmečiais atgal ir neigia Jūsų viešai deklaruojamą tikslą – demokratiją. Todėl kreipiamės į Jus su prašymu, keisti požiūrį ir retoriką šešėlinės Vyriausybės atžvilgiu, gerbiant valstybę ir visus žmones, jų politinius įsitikinimus, elgesio taisykles, nusistovėjusias visuomenėje pagal jos žmonių požiūrį į gėrį ir blogį, teisingumą, pareigą, garbę, žmonių siekius ir lūkesčius. Būtent tuo grįstas bendravimas, mūsų požiūriu, suprantamas kaip neišvengiamas modernios valstybės kultūros sandaros elementas, stabilizuojantis šalies visuomeninę sistemą, susiformavęs keičiant tradicijas ir kategoriškumus, atitinkantis konkrečios kultūros ir laikmečio moralės supratimą. Ir priešingai – kai tokio bendravimo nėra, valstybė praranda demokratijos pagrindus ir vyksta visuomenės susiskaldymo procesas“, – rašo šešėlinis vicepremjeras. Jis pabrėžia, kad Lietuvos žmonėms šiandien reikia vieningumo, tvarių valdžios sprendimų, tik tai skatina valstybę stiprėti ir augti. Vis dar tikime ir tikimės bendradarbiavimo, kuris, be jokių abejonių, būtų naudingas ne išskirtiniams, o visiems Lietuvos žmonėms.