Vengrijos kabineto valstybės sekretorius Andras Giro-Szaszas (Andrašas Giras-Sasas) „tvirtai paneigė“ tą pranešimą, nurodė valstybinė naujienų agentūra MTI.
Dienraštis „Financial Times“ ketvirtadienį nurodė, kad ES branduolinės energetikos priežiūros institucija „Euratom“ atmetė Vengrijos planus importuoti branduolinį kurą iš Rusijos, o šis Europos Komisijos palaikomas sprendimas esą žlugdo planus išplėsti Pakšo atominę elektrinę, esančią už 120 km į pietus nuo Budapešto.
„Netiesa, kad ES blokavo „Pakšo II“ statybas“, – A.Giro-Szaszas sakė MTI.
Pareigūnas pridūrė, kad paprašė „Financial Times“ pataisyti tą informaciją, pridūrė MTI.
Ta sutartis buvo laikoma ženklu, kad premjero Viktoro Orbano pastangomis Budapeštas stiprina ryšius su Maskva, o tai kelia nerimą ES, tvyrant įtampai dėl konflikto Ukrainoje.
„Jeigu rusai dabar nesutiks modifikuoti originalių sutarčių, tai bus galas šio projekto kelyje“, – Europos Parlamento žaliųjų frakcijos deputatas Benedekas Javoras sakė „Financial Times“.
„Ataskaita labai aiškiai rodo, kad sutartis dėl kuro tiekimo neatitinka Europos įstatymų“, – pridūrė jis.
Planuojamas 12,5 mlrd. eurų vertės projektas, kuriuo siekiama išplėsti Vengrijos vienintelę Pakšo atominę elektrinę, patenkinančią 40 proc. šalies poreikių, turėjo būti finansuojamas iš Rusijos paskolintų lėšų.
Planuota, kad tą projektą vykdys Rusijos valstybinė atominės energetikos įmonė „Rosatom“ ir kad dviejų 1 200 megavatų galios reaktorių statyba prasidės 2018 metais.
Vengrijos parlamentas nubalsavo, kad to projekto detalės nebūtų viešinamos 30 metų. Pasak valdančiosios partijos „Fidesz“, šis planas buvo reikalingas dėl nacionalinio saugumo priežasčių, bet kritikai taip pat įtarė, kad juo galėjo būti siejama pridengti korupciją.
Vengrija labai priklausoma nuo Rusijos tiekiamų dujų, o V.Orbanas vasarį priėmė Kremliaus vadovą Vladimirą Putiną Budapešte, norėdamas susitarti dėl tolesnio tiekimo. Tą žingsnį prieštaringai vertina Vakarų šalys, nes jis buvo atliktas tęsiantis konfliktui tarp Kijevo vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų Rytų Ukrainoje.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.