Siaubo filmai su sunkiąja muzika
1988-ųjų „Black Roses“, 1986-ųjų „Trick or Treat“ bei kiti festivalio kino programai atrinkti seni, mažo biudžeto filmai dažniausiai patenka į geriausių ir tuo pačiu blogiausių siaubo filmų, paremtų metalo muzika, kategoriją. Jie vertinami dėl savo garso takelių, kurių autoriai ir atlikėjai puikiai pažįstami „old-school“ metalo muzikos fanams.
Taip pat į juos žiūrima ironiškai ir su humoru. Jų siužetai tokie absurdiški, kartais net lengvai nuspėjami ir netgi buki, kad tiesiog negali likti abejingas – arba mėgsti jų beprotiškumą, arba negali pakęsti, tačiau abiem atvejais bent akimirką lieki prikaustytas. Vampyrai, vilkolakiai, zombiai, sekso maniakai, naciai, pamišę roko fanai ir nenuoramos muzikantai – šiuose filmuose veikia visokio plauko „siaubūnai“. Jų kovas ir kitus siužeto vingius puikiai iliustruoja ir įspūdį dar labiau sustiprina senas geras rokas ir tradicinės metalo muzikos garsai. Festivaliui kruopščiai atrinkti tik tie siaubo filmai, kuriuose dominuoja roko ir/ar metalo muzika.
Dokumentiniai filmai apie muziką
Pernai festivalyje buvo parodytas ilgai lauktas ir gerai įvertintas lietuviškas dokumentinis filmas „Trys dienos“ apie legendinę Anykščių metalo grupę „Dissimulation“. Šiemet žiūrovui bus pateikta gerokai daugiau dokumentikos, ir iš ekrano prabils daug daugiau muzikantų iš tolimesnių kraštų, kalbančių apie tą patį, bet vis kitaip – apie muziką, meną, kūrybą, jos prasmę ir misiją bei kasdienį muzikanto gyvenimą ir iššūkius. Net trijų valandų filmas „Woodstock“ nukels į 1969-aisiais Amerikoje vykusį festivalį, apie kurio fenomeną netyla kalbos iki pat šiol.
Filme išsamiai ir atvirai atskleidžiami festivalio užkulisiai, pasakojama apie muzikantus ir tūkstantinę žiūrovų minią. Kiti trys filmai – „Anvil: the Story of Anvil“, „When You're Strange“ ir „Fuzzomentary“ leis geriau susipažinti su skirtingo laikmečio, skirtingos muzikos kūrėjais. Tai gana keistą istoriją turintys kanadiečiai „Anvil“, niekad neiškilę į metalo muzikos zenitą taip, kaip tie, kuriuos būtent jie ir įkvėpė. Antrojo filmo herojai – viena geriausių visų laikų grupių „The Doors“. O trečiasis, visai neseniai išleistas dokumentinis filmas pasakoja apie šiandienos roko žvaigždes. Tai – „Truckfighters“, užimsiantys garbingiausią poziciją „Velnio akmens“ roko scenoje. Tikėtina, kad savo beprotiškai linksmą ir užvedantį filmą jie patys ir pristatys.
Festivalio „Velnio akmuo“ naktinio kino programoje iš viso bus parodyti 8 filmai. Pasibaigus koncertams publika galės įsitaisyti jaukiame festivalio kino teatre po atviru dangumi ir stebėti filmus didžiuliame, lauko sąlygoms pritaikytame ekrane.
Festivalis „Velnio akmuo“ vyks liepos 12 – 15 dienomis Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose. Be koncertų festivalio programoje – naktinės rokotekos, unikalios „MC Growl“ kovos“, kompiuterinių žaidimų salonas, futbolas ir tinklinis, arbatų degustacijos bei pirmą kartą Lietuvoje rengiamas orinių gitarų konkursas. Festivalyje pasirodys daugiau nei 30 atlikėjų iš užsienio ir Lietuvos.
Daugiau informacijos: www.devilstone.net
Siaubo kinas:
Dokumentika: