Ketvirtadienį atidaroma paroda, kurioje – didelio formato abstrakcionizmu ir klasikiniu modernizmu persmelkti vokiečių kūrėjo darbai.
Jau tris metus Lietuvoje gyvenantis vokiečių menininkas Heinz-Hermann Jurczekas pastaruosiuose savo darbuose siekia atnaujinti abstrakčią tapybą, pasitelkdamas netikėtą regėjimo patirtį.
Įkvėpimo kūrėjas semiasi iš urbanistinės aplinkos, metropolių architektūros, transporto tinklų ir kartografijos, naudoja „hard-edge“, „informel“ ir geometrinės tapybos bruožus.
H. H. Jurczekas „Kiniška oranžerija“, 2006
Išgarsėjęs ritmiškomis kompozicijomis, suderinančiomis industrinius motyvus, personalinei parodai menininkas pateikė naujų formų erdvinius kūrinius.
H. H. Jurczeko paveiksluose dominuoja netaisyklingos, judrios, besikeičiančios formos ir ryškios fluorescencinės spalvos.
„Savo naujausiuose kūriniuose menininkas perteikia greitą vaizdų atsiradimą, kaitą ir išnykimą, būdingą tiek nepaliaujamam informacijos srautui, tiek ir kūrybos procesui. Dideli jo paveikslai užvaldo bet kurią architektūrinę erdvę, pripildydami ją veržlios energijos“, – sako menotyrininkė Raminta Jurėnaitė.
1957 m. gimęs H. H. Jurczeko tapybą studijavo Eseno universitete, po studijų gyveno ir dirbo Diuseldorfe, Duisburge.
Jis ne tik aktyviai dalyvavo parodose, bet ir pats organizavo dideles grupines parodas, užmezgęs kontaktus tarp Reino-Vestfalijos ir Skandinavijos, Lenkijos, Lietuvos, Estijos, Kinijos, Pietų Korėjos ir Australijos menininkų.
Tapybos darbus galerijoje „Vartai“ bus galima pamatyti iki balandžio 25 d.
Po to ekspozicija keliaus į Kauno M. Žilinsko galeriją, Panevėžio dailės galeriją, Klaipėdos Dailės parodų rūmus ir „Meno parką“ Kaune.
Tai trečioji menininko kūrinių paroda Lietuvoje – prieš dešimt metų personalinės jo ekspozicijos buvo surengtos „Akademijos“ galerijoje Vilniuje ir Paveikslų galerijoje Kaune.