raminta jurėnaitė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „raminta jurėnaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „raminta jurėnaitė“.
REKLAMA
Tapytoja Mykolė Ganusauskaitė. (nuotr. Gražina Lomovskaja)  Tapytoja Mykolė Ganusauskaitė. (nuotr. Gražina Lomovskaja)

Tapytoja Mykolė Ganusauskaitė: apie naująją parodą, kūrybą ir pandemiją, gyvenimo posūkius

Atvėrus duris meno galerijoms ir muziejams, Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje “Arka” kovo 16 dieną pristatyta personalinė tapytojos Mykolės Ganusauskaitės paroda „Sija raiste”, kuruojama žinomos Lietuvos kuratorės ir dailėtyrininkės profesorės Ramintos Jurėnaitės. Parodoje eksponuojama peizažo žanro kūrinių kolekcija. „Mykolės peizažuose nėra nieko grėsmingo, pavojingo ir paslaptingo.
2021-03-23

Sugrįžusi meno mugė „ArtVilnius“ lauks dar daugiau publikos

Po metų pertraukos į Vilnių sugrįžta pirmoji Baltijos regione tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“, pirmą kartą sostinėje surengta 2009 metų vasarą. Šįmet šis meno projektas vyks liepos 13‒17 dienomis „Litexpo“ parodų centre Vilniuje. Mugėje dalyvaus 66 meno galerijos iš Lietuvos ir dar 16 Europos ir tolimesnio pasaulio šalių, tarp jų ‒ iš JAV, Japonijos, Kazachstano.
2011-06-03

Ekskursija skirta Lietuvos tapybai Europos kontekste

Vasario 17 d., trečiadienį, 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) dailės istorikė ir parodų kuratorė Raminta Jurėnaitė ves ekskursiją „Europos dailės refleksijos lietuvių tapyboje 1960–2000 m.“. Ją lydės dokumentinių filmų apie Lietuvos tapytojus peržiūra. Paskaitoje – ekskursijoje  „Europos dailės refleksijos lietuvių tapyboje 1960–2000 m.“ bus aptariama, kaip lietuvių tapytojų kūryboje atsispindėjo pagrindinės Vakarų ir Vidurio Europos dailės kryptys.
2010-02-11

Viliuje vyko šiuolaikinio meno mugė

Lietuvoje baigėsi pirmoji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė ARTVILNIUS'09. Tai – analogų Baltijos šalyse neturintis renginys, didžiausias programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektas.   Tarptautinėje meno mugėje dalyvavo 100 meno galerijų iš 31 šalies – Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynų. Galerijos savo stenduose pristatė apie pusę tūkstančio žymiausių šiuolaikinio meno atstovų iš viso pasaulio.
2009-07-12

Pirmą kartą Lietuvoje tarptautinė šiuolaikinio meno mugė

Lietuvoje prasidėjo pirmoji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė ARTVILNIUS'09. Tai – analogų Baltijos šalyse neturintis renginys. Galerijų mugė ARTVILNIUS’09 yra didžiausias programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektas.   Tarptautinėje meno mugėje dalyvauja 100 meno galerijų iš 31 šalies – Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynų. Galerijos savo stenduose pristato apie pusę tūkstančio žymiausių šiuolaikinio meno atstovų iš viso pasaulio.
2009-07-08

„The Art Newspaper“ pastebėjo Vilniaus meno mugę

Įtakingas meno savaitraštis „The Art Newspaper“ parašė apie liepos mėnesį Vilniuje įvyksiančią dailės mugę „ArtVilnius‘09“. Savaitraštis cituoja mugės vadybininkės Ilmos Nausėdaitės žodžius, kad projektui pasisekė, nes dažniausiai tokios didelės regiono mugės vyksta Vienoje ir Maskvoje, bet šią vasarą maskvietiška mugė neįvyks ir Vilnius atsidūrė palankioje situacijoje. Į „ArtVilnius‘09“ savo kūrinius atveš 101 galerija iš 31 šalies.
2009-05-13

Dailės kritikai piktinasi Vilniaus savivaldybės cenzūra

Vilniaus savivaldybė, uždraudusi Neries pakrantėje statyti skulptūras, sulaukė viešo intelektualų pasipiktinimo. Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (Aica) Lietuvos sekcijos nariai Vilniaus valdžiai nusiuntė pareiškimą, kuriame Savivaldybės sprendimus įvertino kaip iššūkį visai Lietuvos meninei bendruomenei. Atskirus laiškus nusiuntė skulptorius Mindaugas Navakas ir architektas Linas Tuleikis. Skulptorius savo laiške kreipiasi tiesiogiai į draudimo iniciatorių Vidmantą Martikonį.
2008-11-07

Per rožinį Guggenheimo projektą nematome savų muziejų

Muziejų darbuotojai jau kurį laiką skundžiasi mažais atlyginimais, o turimi paveikslai yra, nes nėra tinkamų saugyklų. Tačiau valdžia vis tiek užsimojusi Lietuvoje pastatyti Ermitažo-Guggeheimo muziejų. Tokį, koks kitose pasaulio šalyse nepateisino lūkesčių. Šį kartą „Respublikos“ apskritasis stalas persikėlė į Kultūros ministerijos (KM) baltąją salę. Čia „Respublika“, dvi savaites kvietusi Kultūros ministerijos valdininkus ir jų neprisikvietusi, galiausiai buvo pakviesta pati.
2008-10-24

Žurnalas „Dailė“ įžengia į antrajį dešimtmetį

Pirmasis 2008-ųjų „Dailės“ žurnalo numeris pradeda antrąjį šio žurnalo leidybos dešimtmetį. 1997 metais žurnalas atnaujintas (to paties pavadinimo, tik kitokio turinio ir išvaizdos leidinys periodiškai ėjo nuo 1960 iki 1990 metų), o nuo 1999-ųjų leidžiamas du kartus per metus. Šiandien žurnalas „Dailė“ – vienintelis specializuotas leidinys Lietuvoje, skirtas fiksuoti, analizuoti ir vertinti profesionaliosios dailės procesus šalyje ir pasaulyje.
2008-06-16

„Vartuose“ – Lietuvoje gyvenančio vokiečių menininko urbanistinės tapybos paroda

Ketvirtadienį atidaroma paroda, kurioje – didelio formato abstrakcionizmu ir klasikiniu modernizmu persmelkti vokiečių kūrėjo darbai. Jau tris metus Lietuvoje gyvenantis vokiečių menininkas Heinz-Hermann Jurczekas pastaruosiuose savo darbuose siekia atnaujinti abstrakčią tapybą, pasitelkdamas netikėtą regėjimo patirtį.
2008-03-27
REKLAMA
REKLAMA

Austėja Čepauskaitė: Šiuolaikinė Lietuvos dailė muziejuje

Trečiajame Radvilų rūmų aukšte Lietuvos dailės muziejus eksponuoja darbus, kurie sudarys dalį būsimosios Nacionalinės galerijos kolekcijos (Nacionalinė galerija – nuo pat Nepriklausomybės atgavimo steigiamas muziejus, kuriame bus eksponuojamas modernus XX-XXI a. Lietuvos menas). Tai nėra konceptuali paroda, aktualizuojanti, kaip įprasta, kokius nors įtemptus politinius, socialinius, istorinius, etinius, estetinius ar panašius klausimus.
2006-03-31

Polonijus: Kultūra su savaitraščiais

Lietuvos kultūros ir meno įvykių apžvalga pagrindiniuose šalies meno savaitraščiuose “Šiaurės Atėnai”, “Literatūra ir menas”, “7 meno dienos” ir “Laikas”. “Šiaurės Atėnuose” (10.25) Sigitas Parulskis publikuoja rašinį “Troškimų medis”, kuriame dalijasi įspūdžiais iš savo poetinio turnė po Švediją.
2003-10-24

Polonijus: Kultūra su savaitraščiais

Šalies ir pasaulio kultūrinio bei meninio gyvenimo sėkmės ir nesėkmės svarbiausiuose Lietuvos kultūros savaitraščiuose “Šiaurės Atėnai”, “Literatūra ir menas” bei “7 meno dienos”. “Šiaurės Atėnuose” (10.18) Jūratė Baranova rašo apie buvusios Romos katalikų vienuolės Karen Armstrong knygą “Islamas: Trumpa istorija”, iš anglų kalbos išverstą Aušros Simanavičiūtės ir išleistą leidyklos “Tyto alba” (“Pamažu ateina islamas”). Pasak straipsnio autorės, “knyga iš tiesų labai informatyvi, supažindin...
2003-10-17
Į viršų