Vardija, kaip Lietuvos gyventojai renkasi, kur keliauti: negąsdina net ligos | tv3.lt
  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Populiarėjant egzotinėms kelionėms, vis dažniau tautiečiai iš tolimų kraštų atsiveža ne tik suvenyrų, bet ir egzotinių ligų – maliariją, dengės karštligę, neaiškios rūšies žarnyno parazitus.

Populiarėjant egzotinėms kelionėms, vis dažniau tautiečiai iš tolimų kraštų atsiveža ne tik suvenyrų, bet ir egzotinių ligų – maliariją, dengės karštligę, neaiškios rūšies žarnyno parazitus.

REKLAMA

Dažniausiai tokios ligos atkeliauja iš Azijos, Lotynų Amerikos ir tinkamai negydant gali pasibaigti net mirtimi. Šiais metais Lietuvoje jau nustatyti du maliarijos atvejai, vienas žmogus gydomas reanimacijoje.

Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje buvo užregistruoti 62 maliarijos atvejai, trys ligoniai nuo šiuos egzotinės ligos mirė. Šiais metais Lietuvoje maliarija jau sirgo ar serga du žmonės, pagrindiniai jos platintojai – uodai.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (toliau – NVSC), pagrindiniai ligos simptomai yra karščiavimas, raumenų ir galvos skausmas, vėmimas. Tačiau maliarija – ne vienintelė liga, kurią lietuvių turistai parsiveža iš užsienio, vis dažniau pasitaiko ir dengės karštligės atvejų.

REKLAMA
REKLAMA

Ligų nebijo 

„Jeigu kalbėtume apie pasaulines tendencijas, tai iš tikrųjų dengės karštligės atvejų problematika yra gana didelė, nes tų atvejų kasmet registruojama dešimtys milijonų, iš kurių apie 20 tūkst. pasibaigia mirtimi. Inkubacinis šios ligos periodas yra nuo trijų iki keturiolikos dienų, apie 80 proc. užsikrėtusiųjų ligos simptomai nepasireiškia“, – teigė NVSC atstovė Simona Žukauskaitė-Šarapajevienė.

REKLAMA

Kaip rodo statistika, Lietuvos keliautojai, vis dėlto, ligų nebijo ir vis dažniau žiemą renkasi egzotines keliones. Trys populiariausios egzotinės kryptys yra Jungtiniai Arabų Emyratai, Tailandas ir Zanzibaras. Pasak mūsų kalbintų tautiečių Vilniaus oro uoste, žiemą ypač norisi saulės, todėl neretai pasirenkami tolimi kraštai.

„Visuomet kai ateinu į oro uostą, bandau pasiklausyti, kur žmonės skrenda. Tai iš egzotinių krypčių dažniausiai skrenda turbūt į Tailandą ir aplinkui tame regione, kita vieta yra Balio sala. Tai dažniausiai, ką reklamuoja portalai, televizijos ir nuomonės formuotojai, ten žmonės ir keliauja“, – sakė keliautojas Orijus Gasanovas.

REKLAMA
REKLAMA

Keliauja dukart per metus

Pasak „Novaturo“ atstovo, kiekvienais metais dauguma lietuvių už keliones nepagaili vis daugiau pinigų. Už septynių dienų poilsį jie pasiryžę sumokėti tūkstantį eurų. Mėgstamų atostogų krypčių sąraše rikiavosi Turkija, Graikija, Egiptas. Keliautojų skaičius žiemos laikotarpiu, lyginant su praėjusiais metais, išaugo 5 proc., o kelionių kainos vidutiniškai padidėjo 30 proc. Pagrindinė to priežastis – dėl paklausos išbrangę lėktuvo bilietai, infliacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikrai jau pasivijome tą priešpandeminį laikotarpį, noras pamatyti, pažinti tikrai išaugo, žmonės noriai planuoja atostogas, turi gal net dvi atostogas, tiek vasaros, tiek žiemos kryptims, todėl kiekvienais metais pastebime augimo tendenciją“, – teigė „Novaturo“ pardavimų vadovas Kazimieras Jarmalis.

Prieš vykstant į egzotinę šalį, specialistai pataria pasidomėti apie šalyje vyraujančias sergamumo tendencijas, pasirūpinti apsauga nuo uodų. O pajutus netipinį silpnumą po kelionės kreiptis į šeimos gydytoją.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Iš kur jie turi pinigų, vargiai? Tegul tokie gynybai ir moka. Mes ir daugumą nuo atlyginimo iki atlyginimo gyvenam.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų