Be tėvų likusių nepilnamečių globa iš vaikų globos įstaigų pamažu turėtų būti perkelta į šeimas bei šeimynas.
Kaip rašo dienraštis „Lietuvos žinios“, tokį principą numato įgyvendinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), parengusi atitinkamus įstatymų pataisų projektus. Įstatymų pataisomis SADM siekia įgyvendinti jau anksčiau numatytą institucinės globos sistemos pertvarką, kad kuo daugiau be tėvų globos likusių vaikų užuovėją nuo likimo negandų surastų šeimose ar šeimynose, bet ne vaikų globos namuose.
Nors per pastaruosius metus globos institucijose augančių vaikų sumažėjo nuo 5400 (2006 metais) iki 4030 (2012 metais), vaikų globos institucijose šiuo metu vis dar gyvena 38 proc. visų globojamų vaikų. Siekiant, kad jų ir toliau mažėtų, numatyta įteisinti socialinio globėjo institutą, kad pamažu vaiko laikinąją globą, kai jis laikinai būdavo paimamas iš šeimos iš karto, keistų socialinė pagalba vaikui ir šeimai, kai vaikas paliekamas šeimoje
Naujovių siūloma ir įvaikinant vaikus Lietuvos piliečiams. Teismo sprendimu įsivaikinti jie galės ir be globėjų sutikimo. Vaikas į galimų įvaikinti vaikų sąrašą galės būti įtrauktas tik tuomet, kai teismas tėvams jų valdžią bus apribojęs neterminuotai. Kartu numatoma didinti vaiko atstovų, tiek tėvų, tiek ir globėjų, atsakomybę už vaiko saugumą. Todėl vaikai, kol pradės lankyti pradinio ugdymo įstaigas, negalės būti paliekami vieni be suaugusiųjų ar vyresnių nei 14 metų asmenų priežiūros. O pradėję lankyti šias įstaigas, kol sulauks 14 metų, negalės būti paliekami be priežiūros nakties metu.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.