Po derybų prie Vilniaus įsikūrusiame viešbutyje socialdemokratai ir socialliberalai kartoja, jog derybos baigtos, tuo metu pilietininkai ir liberalcentristai nėra tuo įsitikinę.
"Sutarimas pasiektas, sutartį planuojam pasirašyti kitą savaitę. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas lieka socialliberalams, kaip buvo suderėta, o mes jiems (pilietininkams - BNS) už tai siūlom kitus komitetus - arba Sveikatos apsaugos, arba Audito", - BNS po valdančiųjų partijų ir socialliberalų lyderių susibėgimo sakė premjeras ir socialdemokratų pirmininkas Gediminas Kirkilas, tačiau patikslino, jog pilietininkai dėl komiteto vadovo kėdės "dar žada pagalvoti".
Koalicijos sutartį pasirašyti žada ir Naujoji sąjunga. Pasak jos lyderio Artūro Paulausko, derybos yra baigtos, todėl nėra jokių kliūčių soclibų įsiliejimui į valdančiąją daugumą bei bendro darbo pradžiai.
Tuo metu liberalcentristai ir pilietininkai sako, kad niekas nėra sutarta ir sutarties pasirašymas dar kybo ore.
"Buvo tolimesnis bandymas susitarti dėl pasirašymo laiko, ar jis galėtų keistis, o dėl NSGK, visos pusės lieka savo pusėse. Tie kurie pritarė, tai pritarė, tie, kurie nepritaria (tai mes ir liberalcentristai), toliau nepritariam. Yra klausimų, į kuriuos mums neatsakyta, ir esminis - kodėl NSGK siekiama atimti iš Pilietinės demokratijos partijos", - sakė pilietininkų lyderis Viktoras Muntianas.
Jam antrina ir Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininkas Artūras Zuokas, kurio teigimu, liberalcentristai savo verdiktą dėl koalicijos padidėjimo paskelbs po balsavimo dėl nacionalinio investuotojo - esą tuomet bus matyti, ar socialliberalai į koaliciją kviečiami tik siekiant lengviau Seime prastumti "Leo LT" projektą, kuris, anot jo, negarantuoja, kad naujoji atominė jėgainė bus pastatyta.
"Mums labai svarbu, kad koalicija nebūtų formuojama renkant balsus dėl nacionalinio investuotojo sutarčių patvirtinimo", - teigia A.Zuokas.
Pasak jo, koalicijos išsiplėtimo sutartis galėtų būti pasirašoma tik po LiCS tarybos posėdžio, kurį surengti planuojama kitos savaitės pabaigoje. Liberalcentristai neatmeta galimybės ir nepasirašyti koalicinės sutarties su Naująją sąjunga - esą ši galėtų sudaryti susitarimą tik su socialdemokratais.
Tuo metu valstiečiai liaudininkai laikosi nuošaliai ir nedalyvauja peštynėse. Kaip žurnalistams teigė Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkė Kazimira Prunskienė, jie nėra suinteresuoti pagrindiniu nesutarimų objektu - NSGK pirmininko kėde.
Į koaliciją įsiliejantiems socialliberalams yra pasiūlyta Aplinkos ministro kėdė, kurią veikiausiai užims jų lyderis A.Paulauskas, bei du Seimo komitetai: Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Europos reikalų. Pastarasis yra susietas su parlamento pirmininko pavaduotojo postu.
NSGK pagal koalicijos susitarimą priklauso Pilietinės demokratijos partijai, komitetui vadovauja šios partijos narys Algimantas Matulevičius. Pilietininkai komiteto pirmininko posto neatiduoda ir nemato argumentų keisti nusistovėjusią tvarką.
Premjeras G.Kirkilas šeštadienį neatmetė galimybės, kad kitą savaitę Seime gali būti balsuojama dėl nepasitikėjimo NSGK pirmininku.
Šiuo metu valdančiąją mažumos koaliciją sudaro socialdemokratai, valstiečiai liaudininkai, liberalcentristai bei Pilietinės demokratijos partija. Kartu sudėjus valdantieji Seime turi 63 parlamentarų paramą. Iš viso Seime yra 141 narys.
Socialliberalai parlamente turi 10 vietų, todėl jiems prisidėjus prie mažumos koalicijos ji taps daugumos.