Oksfordo universiteto mokslininkai teigia, kad pirminis hepatito C vakcinos bandymas teikia vilčių, informuoja BBC.
Hepatitu C užsikrėtę žmonės gali ne vienerius metus nežinoti apie savo ligą. Per tą laiką virusas stipriai pažeidžia kepenis. Jungtinėje Karalystėje iki 500 tūkst. žmonių gali būti užsikrėtę šia liga. Manoma, kad visame pasaulyje hepatitu C yra užsikrėtę apie 170 mln. žmonių. Virusas plinta per kraują, pavyzdžiui, dalijantis adatomis. Dabar liga gydoma antivirusiniais vaistais, bet Oksfordo universiteto mokslininkai teigia, kad vakcina būtų svarbus žingsnis kovoje su liga.
Mokslininkai modifikavo peršalimo virusus jiems pridėdami hepatito C viruso genų. Tokią vakciną suleidus žmogui, imuninė sistema pasiruošia pulti hepatito C virusus. Vakcina buvo išbandyta su 41 sveiku pacientu. Mokslininkai teigia, kad bandymo dalyviams pasireiškė labai stiprus imuninės sistemos atsakas, kuris išliko mažiausiai metus, ir nebuvo jokio žymaus pašalinio poveikio. Kitas bandymų etapas bus paskiepyti hepatito C rizikos grupėje esančius žmones ir stebėti, ar jie užsikrės liga.
Mokslininkai teigia, kad labai svarbu sukurti vakciną, kuri užkirstų kelią infekcijoms, nes gydant tik jau užsikrėtusius žmones, nepavyks pažaboti ligos.