• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keliasdešimt prie Seimo susirinkusių vaistininkų padėjėjų reikalauja jiems leisti ir toliau dirbti be vaistininko priežiūros. Iki šiol tokie padėjėjai vaistinėse dirbo su nuotoline vaistininko priežiūra. Tačiau nuo liepos situacija turėtų pasikeisti iš esmės.

Keliasdešimt prie Seimo susirinkusių vaistininkų padėjėjų reikalauja jiems leisti ir toliau dirbti be vaistininko priežiūros. Iki šiol tokie padėjėjai vaistinėse dirbo su nuotoline vaistininko priežiūra. Tačiau nuo liepos situacija turėtų pasikeisti iš esmės.

REKLAMA

Vaistininkų padėjėjai piktinasi, kad jie praras darbus, mat regionuose, anot jų, bus uždaromos mažos vaistinės. Tiesa, valdantieji siūlo išimtis palikti būtent regionuose dirbantiems ir ilgametę patirtį turintiems vaistininkų padėjėjams. Tačiau opozicija atšauna, kad taip tik pralobs vaistinių tinklai: nereikės ieškoti naujų vaistininkų, o farmakotechnikams ir toliau mokės keliais šimtais eurų mažesnius atlyginimus.

Keliasdešimt baltais chalatais apsirengusių vaistininkų padėjėjų protestuotoja priešais Seimo langus. Kaip patys sako, susirinko paaiškinti nesusipratusiems politikams, kad yra kompetentingi, kaip vaistininkai, ir geba profesionaliai dirbti vieni. 40 metų farmakotechnike dirbanti Ramutė pasakoja, kad atlieka tokį pat darbą, kaip ir vaistininkas. Ir žiniomis bei patirtimi esą nė kiek nenusileidžia.

REKLAMA
REKLAMA

„Teoriškai, taip, jis daug žino. Bet mūsų patirtis yra patirtis. Ir yra daug tų niuansų, kai mus išgelbėja patirtis vaistinėse, o ne vien tik tos farmacinės žinios“, – tvirtina farmakotechnikė iš Šakių Ramutė.

REKLAMA

Lietuvai prieš stojant į Europos Sąjungą vaistininkų padėjėjai nebuvo priskirti prie specialistų sąrašo, kuriame yra tik vaistininkai. O Lietuva įgyvendinti europinę direktyvą privalo nuo liepos mėnesio. Todėl savarankiškai dirbti jie daugiau negali – tik gyvai prižiūrint vaistininkui. 

Iki šiol farmakotechnikai vaistinėse dirbdavo vieni ir pakakdavo tik nuotolinės vaistininko konsultacijos. Dabar jie reikalauja, kad tokia tvarka nesikeistų.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinote, 20,30,40 metų patirtis, profesinė patirtis, ji daug ką pasako. Ir tikrai nepadarys tų farmokotechnikų paslaugos jokio nuostolio ar kažkokios gėdos sveikatos sistemai“, – tvirtina Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Lina Ganatauskienė.

Su protestuotojais sutinka konservatorius Antanas Matulas ir sako, kad farmakotechnikus laikyti nieko neišmanančiais yra neteisinga. Todėl siūlo kompromisą. Pagal kurį vaistininko padėjėjai, studijas pabaigę iki 2006 metų, galėtų ir toliau dirbti vieni, nuotoliniu būdu konsultuodamiesi su vaistininku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jokių skundų per mano kelių kadencijų darbą parlamente dėl farmokotechnikų darbo ar padarytų klaidų nebuvo“, – tikina A. Matulas.

Tokia išimtis, pasak Matulo, reikalinga dėl to, kad Lietuvoje drastiškai trūksta vaistininkų. Vaistinių asociacijos duomenimis, šalyje trūksta daugiau kaip 150 vaistininkų. Siūlo išimtis ne tik studijas iki 2006 metų pabaigusiems vaistininkų padėjėjams, bet ir tiems, kurie dirba regionuose.  

REKLAMA

„Miesteliuose miestuose ir gyvenvietėse, kuriose yra trys ir mažiau tūkstančių gyventojų, ten būtų leidžiama farmokotechnikams dirbti nuotolinės kontrolės būdu“, – kalba A. Matulas.

Dalis Seimo opozicijos nepritaria tokioms Matulo pasiūlytoms išimtims. Pasak Verygos, tokios išimtys būtų naudingos ne farmakotechnikams, o patiems vaistinių tinklams. Esą pasamdžius farmakotechniką, o ne vaistininką, galima mokėti mažesnes algas. 

REKLAMA

„Paskui sakoma, kad regione trūksta vaistininkų, tai jie patys ir sukuria tokią situaciją, kodėl jų gali ten trūkti. Ir ten yra naudojamasi tokia proga prastumti tokias įstatymo pataisas, kad tų vaistininkų niekada ten ir neprireiktų“, – tvirtina Sveikatos komiteto narys, valstietis Aurelijus Veryga.

„Kiek skiriasi atlyginimas nuo farmokotechniko ir vaistininko? – Žinote, ten yra susitarimas, mes nesigiliname“, – sako L. Ganatauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaistinių darbuotojų profsąjungos duomenimis, šiuo metu vaistininkas uždirba nuo 1400 iki 1800 eurų į rankas. Vaistininko padėjėjas gali gauti daugiausia tūkstantį eurų į rankas. Pasak profsąjungos, papildomos išimtys vaistininko padėjėjams ne tik sutaupytų pinigų vaistinių tinklams, bet ir dar labiau atskirtų regionus ir didžiuosius miestus.

„Ten neateis farmacinės rūpybos paslauga, ten neateis jokie skiepijimai, kuriuos gali atlikti tik išplėstinės praktikos vaistininkas. Taigi, regionai taps dar labiau atskirti“, – teigia Vaistinių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Žydrūnas Mineikis.

REKLAMA

„Vaistinėje privalo būti vaistininkas. Taip, kaip ligoninėje privalo būti gydytojas. Juk mes nekeliam tokio klausimo, apskritai, ar ligoninėje reikia gydytojo“, – sako A. Veryga.

Seimas dėl išimčių, ar farmakotechnikai ir toliau gali dirbti per nuotolį prižiūrimi vaistininko, svarstyti turėtų kitą savaitę.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų