• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik 100 tūkstančių vairuotojų jau netrukus gali sulaukti policijos baudų, jei dar nepasitikrino savo sveikatos. Jei jie to nepadarys, po naujųjų įkliuvus policijai teks mokėti baudas iki 50 eurų dėl negaliojančio vairuotojo pažymėjimo. Tiesa, aiškėja, kad dalis Lietuvos medikų vairuotojų normaliai nepatikrina, tik kepa pažymas ir lupa už tai pinigus.

Beveik 100 tūkstančių vairuotojų jau netrukus gali sulaukti policijos baudų, jei dar nepasitikrino savo sveikatos. Jei jie to nepadarys, po naujųjų įkliuvus policijai teks mokėti baudas iki 50 eurų dėl negaliojančio vairuotojo pažymėjimo. Tiesa, aiškėja, kad dalis Lietuvos medikų vairuotojų normaliai nepatikrina, tik kepa pažymas ir lupa už tai pinigus.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.

Prieš metus „Regitra“ skaičiavo, kad beveik pusė milijono, 440 tūkstančių, Lietuvos vairuotojų turi pasitikrinti savo sveikatą tam, kad jų vairuotojo pažymėjimai galiotų prasidėjus 2025 m.

Likus nepilnoms keturioms savaitėms iki naujųjų, to nepadarė 98 tūkstančiai vairuotojų.

„Tikrai jų nebus nulis, tikrai neartėsime į šią dalį. Kodėl? Todėl, kad dalis mūsų šalies piliečių yra išvykę ir negyvena Lietuvoje. Yra asmenų, kurie priėmė sprendimą nebedalyvauti eisme, įsivertinę savo sveikatos būklę“, – teigia „Regitros“ vadovas Vaidas Dominauskas.

O tie, kas nori, kad jų vairuotojo pažymėjimai toliau galiotų, suskubo tikrintis sveikatą. Kaunietė Erika medicinine pažyma susirūpino pažiūrėjusi žinias:

REKLAMA
REKLAMA

„Greitai, užvakar paskambinau, šiandien, va, jau čia. Labai greitai, sakyčiau. Nėra, kad problema būtų patekti, kaip čia sakė, kad bus viskas, tai jau puoliau skambinti, nes po naujų metų jau būtų nebejuokinga be vairuotojo pažymėjimo“.

REKLAMA

Medikai pastebi, kad susirūpinusių vairuotojų srautai smarkiai išaugo jau lapkritį.

„Per lapkričio mėnesį patikrinome 30 procentų vairuotojų daugiau“, – teigia darbo medicinos centro vadovė Oksana Libeikienė.

Vairuotojai medikams aiškina, kad jų sveikatos būklė gera, tačiau tai ne visada pasitvirtina.

„Ir mato prasčiau, ir spaudimai nesureguliuoti, epilepsijos priepuolių buvę, nenori pasakyti, bet mes viską matom. Vyresnio amžiaus žmonių ta pati orientacija jau smarkiai sulėtėjusi būna“, – komentuoja O. Libeikienė.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausiam vairuotojui, kuriam pavyko įveikti patikrą šiame centre, buvo 90 metų. 

Sveikatos patikrinimas trunka 30 sekundžių

Daugybė kalbintų vairuotojų patvirtina, kad dalis įstaigų tiesiog kepa pažymas už pinigus.

„Uždengiu vieną akį, dvi raides turiu pasakyti, uždengiu kitą, dvi raides pasakyti, toks ir buvo patikrinimas.

Paaiškėjo, kad patikrinimas trunka 30 sekundžių. Dvi su puse minutės gydytojas varto kažkokius popierėlius, o visa šita fiktyvi sveikatos patikra dar kainuoja 40 eurų. Dar tarpe mano psichika buvo patikrinta, nors nei psichiatro mačiau, nei kalbėjau“, – teigia vilnietis Jaunius Špakauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors tokia biurokratinė pinigų lupimo ir sveikatos netikrinimo sistema šalyje egzistuoja metų metus, valdžia apie tokius atvejus kalba nenoriai, sako, neva tokių atvejų yra nedaug, mat greit gavę popierius vairuotojai nesiskundžia.

„Šiuo metu esame gavę 3 skundus dėl nepilnaverčių patikrinimų, visame šimtų tūkstančių patikrinimų kontekste tai yra 0 procento. Negalima sakyti, kad jų nėra daugiau. Absoliuti dauguma medikų, esu tuo tikras, prisideda prie saugumo užtikrinimo keliuose pilnavertiškai, atsakingai“, – sako sveikatos apsaugos viceministras Edgaras Diržius.

REKLAMA

Po naujųjų gyventojai už vairavimą be galiojančio vairuotojo pažymėjimo gali sulaukti baudos nuo 15 iki 50 eurų.

„Jeigu pažeidimą kažkokį padaro žmogus: viršija greitį, tai automatiškai tikrinamas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas. Sveikatos patikrinimo nėra, reiškia, toliau tęsti kaip ir neturėtų kelionės“, – teigia policijos departamento atstovas Rytis Vosylius.

Vairuotojo pažymėjimas automatiškai vėl pradės galioti, kai asmuo pasitikrins sveikatą. Iš 98 tūkstančių, kurie dar nepasitikrino sveikatos, didžiausią dalį sudaro jauniausi vairuotojai iki 30 metų. Daugiausiai nepasitikrinusių yra aplink Zarasus, Visaginą, Panevėžį.

Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

Ir taip visiems aišku, kad tai tik formalumas, o jei nori gydytis ir išies aiškintis ligas, tai atvyksti pas gydytojus kitą kartą. Tad dėl formalumo gaišti ne valandas ir ne visą dieną, o kelias minutes, yra puikus dalykas. Bet deja atsiranda de**bilų, kurie va ir žurnalistams skundžiasi ir skundus rašo, mat per mažai patikrinti... O ką ten tikrinti, rankas judint gali, kojas irgi, raides ant sienos matai ir viskas. Ai tiesa gi mat jie psichiatrų patikros pasigedo, na tai matyt tokiems pus**rniams išies neprošal pas psichiatrus pasigydyti, jeigu jie siekia visiems žmonėms apsunkinti šį formalumą ir prailginti kuo labiau procesą patikros. Tokius mulkius kai jie taip patys prašosi reikėtų ir pas urologus ir pas proktologus siųsti, tai gal de**lai nusileistų ant žemės ir nustotų išsi**sinėti.
Sovietu okupantas Lietuvoj taip is vairuotoju nelupikavo.Kas tokius lupikavimo budus sumane nori zinoti Lietuvos zmones.Ar nujai isrinkta valdzia atsauks ta “tvarka”.?
Kada sutramdys alkoholikus ir narkomanus,kurie siautėja keliuose?Ar jiems galima,nes turi galiojančias sveikatos pažymas?!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų