• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmasis faktinis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis sekmadienį iš Seimo tribūnos kreipėsi į socialdemokratus, prašydamas šių sostinėje nesudaryti koalicijos su nušalintu prezidentu Rolandu Paksu.

REKLAMA
REKLAMA

"Kovo vienuoliktoji yra atgimusios Lietuvos šventė, jos garbės ir orumo atkūrimo diena. Būtent todėl, kad tėvynės garbė ir orumas dabartinėje Lietuvoje nėra aukščiausiai vertinami dalykai, nekalbant jau apie neginamą asmenų, net žuvusio aukšto pareigūno garbę, prisipažinsiu, kad pirmąsyk abejojau, ar verta man šiandien čia kalbėti", - savo kalbą iškilmingame 17-osioms nepriklausomybės atkūrimo metinėms skirtame Seimo posėdyje pradėjo V.Landsbergis.

REKLAMA

"Esame atsidūrę galimo didelio pažeminimo akivaizdoje. Ir todėl, kad Seimas nenorėjo ryžtingai jo išvengti, ir šmėkštelėjus grėsmei, kad kai kurie partijų veikėjai dėl naudos pabūti Vilniaus valdžioje sutiktų su tarptautine Lietuvos nešlove. Taip atsitiktų, jeigu sostinei vadovautų du asmenys iš vienos politinės grupės, deja, kaip tik labiausiai žinomi Europoje savo negarbinga praeitimi. Šįkart ypatingai susiklosčiusi Vilniaus porinkiminė padėtis mane skatina kreiptis į Lietuvos socialdemokratų partiją ir jos vadovybę: tiesiog prašau nepaisant pagundų nenueiti dumblo keliu", - tęsė V.Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Sostinės socialdemokratų lyderis Algirdas Paleckis po savivaldybių tarybų rinkimų iš pradžių derėjęsis su vadinamąją "švaros koalicija" - konservatoriais ir liberalais, vėliau netikėtai ne tik partneriams, bet ir į tarybą išrinktiems partijos nariams, pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su už šiurkščius Konstitucijos pažeidimus iš prezidento pareigų pašalinto R.Pakso vadovaujamais liberaldemokratais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kilus sąmyšiui, ssocialdemokratų lyderis Algirdas Brazauskas paskelbė pats imsiąs iniciatyvos formuoti valdančiąją koaliciją Vilniuje, perimdamas vadovavimą iš partijos Vilniaus skyriaus pirmininko A.Paleckio rankų.

A.Brazauskas užsiminė, jog derybos dėl koalicijos sostinėje turėtų pereiti į partijų vadovų lygmenį.

"Aš siūlysiu partijų pirmininkams susitikti ir rimtai aptarti Vilniaus reikalus, aptarti iš valstybinių pozicijų. Partinėse derybose galbūt dominuoja kokie nors interesai, personalijų interesai, mero vieta ir panašiai. O aš matau Vilniaus valdžios uždavinį šiek tiek kitaip. 2009 metai - ypatingai svarbūs. Jei tęsis derybos ir bus netvirta valdžia, galų gale, nekvalifikuota, kentės miestas ir Lietuvos reprezentacija Europoje", - yra sakęs A.Brazauskas.

REKLAMA

A. Brazauskas į susitikimą dėl koalicijos žadėjo kviesti beveik visų Vilniuje mandatų gavusių partijų lyderius - Tėvynės sąjungos, Liberalų ir centro sąjungos, Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų sąjungos, tačiau nušalinto prezidento R.Pakso liberaldemokratų galimybę įsilieti į tokią galimybę vertina skeptiškai.

Sostinės socialdemokratų lyderis A.Paleckis derybų vairo lengvai perleisti nesiruošia - sako toliau joms vadovaujantis.

REKLAMA

Tuo tarpu partijos vadovybė suabejojo A.Paleckio tinkamumu užimti sostinės mero postą - ketvirtadienį užsiminęs, jog socialdemokratų kandidatu į merus gali būti ir ne A.Paleckis, vėliau A.Brazauskas susitiko su kitu potencialiu kandidatu į merus, socialdemokratų Vilniaus skyriaus pirmininko pavaduotoju verslininku Romu Adomavičiumi.

51-nos vietos Vilniaus miesto taryboje daugiausiai mandatų - 14 - laimėjo liberaldemokratai, konservatoriai - 10, liberalcentristai - 9, socialdemokratai ir Lenkų sąjunga - po 6, Liberalų sąjūdis - 4, Rusų sąjunga - 2.

Iškart po rinkimų konservatoriai ir Liberalų sąjūdis, konservatoriai ir socialdemokratai ėmėsi formuoti Vilniaus "švaros koaliciją". A.Paleckiui pradėjus derybas su liberaldemokratais, konservatoriai ir liberalai šį žingsnį įvertino kaip išdavystę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų