• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS












Uždarius Ignalinos atominę jėgainę, kitos Lietuvos elektrinės bus priverstos naudoti labiau teršiančias aplinką kuro rūšis, perspėjo prezidentas Valdas Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA


Kaip pranešė prezidento spaudos tarnyba, ketvirtadienį Briuselyje Europos Vadovų Tarybos susitikime svarstant energetikos ir klimato kaitos klausimus V. Adamkus kalbėjo apie sudėtingą energetinę situaciją po 2010 metų, kai Lietuva turi būti sustabdžiusi Ignalinos AE veiklą.

REKLAMA


V. Adamkus atkreipė dėmesį į Lietuvos ir viso Baltijos regiono pažeidžiamumą, visišką priklausomybę nuo Rusijos dujų ir jungčių su Europos Sąjunga nebuvimą. Jis paragino partnerius Bendrijoje ieškoti konkrečių priemonių, kad nepasikartotų situacija, kai net ir ES pastangos nepadėjo įtikinti Rusijos atnaujinti naftos žaliavos tiekimą Mažeikių naftos perdirbimo gamyklai naftotiekiu ,,Družba".

REKLAMA
REKLAMA


Anot prezidento, senos branduolinės jėgainės uždarymas ir naujos statyba tampa ypač svarbiu Lietuvos nacionalinio saugumo klausimu ir jau žengti pirmieji žingsniai ruošiantis statyti Lietuvos elektros jungtis su Lenkija ir Švedija, tačiau ES turi priimti sprendimus ir dėl kitų reikalingų projektų, ypač dujų sektoriuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Briuselyje žurnalistams prezidentas, be kita ko, sakė, jog Lietuva neatsisako per stojimo į ES duoto įsipareigojimo uždaryti IAE, bet nori supažindinti ES su problemomis, kurios laukia ją uždarius, ir paraginti jas spręsti drauge.

REKLAMA


Lietuva, nuogąstaudama dėl galimo būsimo elektros energijos stygiaus, jos gamybos kaštų pabrangimo bei priklausomybės nuo Rusijos gamtinių dujų tiekimo, norėtų pratęsti IAE veiklą iki pasistatys naują branduolinę jėgainę ir elektros jungtis su Lenkija ir Švedija. Tačiau tokias Lietuvos viltis ES šalių ir Europos Komisijos atstovai vertina skeptiškai.

REKLAMA


Naujos jėgainės statyba, kurioje taip pat dalyvautų kaimynės Lenkija, Latvija ir Estija, kaip manoma, užtruktų maždaug dešimtmetį.


Tuo tarpu anksčiau žiniasklaidoje buvo pasirodžiusi informacija, kad Lietuvos vadovai pabrėžė nesiekiantys jokių derybų dėl IAE darbo pratęsimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Premjeras Gediminas Kirkilas po posėdžio ragino žurnalistus net nevadinti pokalbių Briuselyje derybomis dėl elektrinės darbo pratęsimo, nes kol kas tik siekiama supažindinti ES šalis su rimtomis Ignalinos jėgainės uždarymo pasekmėmis.

Artėjant antrojo bloko veiklos sustabdymui, šalies vadovai vis garsiau raginami derėtis su ES dėl IAE darbo pratęsimo. Vakar parašus referendumui dėl IAE darbo pratęsimo surinko parlamentarai, tokią iniciatyvą jau yra įregistravusi Lietuvos socialdemokratų sąjunga.

Tikimasi, referendumo rezultatas galėtų tapti Vilniaus argumentu derantis su Briuseliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų