• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už augalų naikinimą jau greitai bus galima sulaukti ir pinigų. O kol ministerija skaičiuoja, kokias sumas išmokės, gyventojai raginami pasižvalgyti į invazinių rūšių paplitimo žemėlapį ir įsivertinti, ar ir jūs galėsite gauti pinigų.

Už augalų naikinimą jau greitai bus galima sulaukti ir pinigų. O kol ministerija skaičiuoja, kokias sumas išmokės, gyventojai raginami pasižvalgyti į invazinių rūšių paplitimo žemėlapį ir įsivertinti, ar ir jūs galėsite gauti pinigų.

REKLAMA

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, Aplinkos ministerija ruošiasi įgyvendinti jungtinį projektą „Invazinių rūšių naikinimas ir kontrolė“, kuris leis efektyviau kovoti su invazinėmis augalų ir gyvūnų rūšimis, keliančiomis grėsmę Lietuvos vietinei biologinei įvairovei. Bendra investicijų suma siekia 6 mln. eurų, kurie skirti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Bus galima gauti dotacijas naikinti šioms invazinėms rūšims: bitinei sprigei (Impatiens glandulifera), Sosnovskio barščiui (Heracleum sosnowskyi), Mantegacio barščiui (Heracleum mantegazzianum), didžiajai rykštenei (Solidago gigantea), kanadinei rykštenei (Solidago canadensis), ispaniniam arionui (Arion vulgaris).

REKLAMA
REKLAMA

Parama galės pasinaudoti savivaldybės, fiziniai ir juridiniai asmenys. Projekto veiklos bus vykdomos visoje Lietuvos teritorijoje tiek valstybiniuose, tiek privačiuose žemės sklypuose.

REKLAMA

Įvardijo, kada pradės mokėti pinigus

Naujienų portalui tv3.lt Aplinkos ministerijos atstovai teigė, kad tikslus dotacijos dydis šiuo metu yra skaičiuojamas.

„Skaičiavimus pagal Aplinkos ministerijos ir Aplinkos projektų valdymo agentūros pateiktus duomenis atlieka Europos socialinio fondo agentūra. Tikslus dotacijos dydis paaiškės, kai bus atlikti skaičiavimai.

Numatoma, kad paraiškas bus galima teikti kitų metų II-III ketvirtį. Iki to laiko dotacijos dydis jau bus nustatytas“, – komentavo ministerijos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtiniu projektu numatomas naikinti invazines rūšis identifikuoti galima tik šiltuoju metų laiku, todėl rekomenduojame jau dabar nustatyti teritorijas, kuriose invazinės rūšys yra plačiai paplitusios ir užregistruoti jas Biologinės įvairovės informacinės platformos Invazinių rūšių sistemoje (INVA), kurioje taip pat galima rasti daug informacijos apie invazines rūšis. 

Paraiškos teikėjams bus keliami reikalavimai vykdyti darbus pagal veiksmų planą, išnaikinti invazines rūšis veiksmų plane nurodytoje teritorijoje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įvairios invazinės rūšys Lietuvoje yra skirtingai pasiskirsčiusios, geriausiai tai pamatyti galima Invazinių rūšių sistemoje (INVA). Invazinių rūšių paplitimo duomenys atvaizduojami žemėlapyje, kur juos patogu nagrinėti. Tam nereikia jokių papildomų prisijungimų. 

Žemėlapyje galima atlikti paiešką pagal konkrečią rūšį, taip pat žemėlapio informaciją pagal poreikį papildyti reikalingais sluoksniais, tokiais kaip saugomų teritorijų valstybės kadastras, savivaldybės, miškai ir t.t.

REKLAMA

Stebint žemėlapį iš toliau, jis yra suskirstytas gardelėmis, kurių spalvų intensyvumas atvaizduoja invazinių rūšių gausumą, kuo tamsesnė spalva, tuo gausumas didesnis. Priartinus žemėlapį arčiau, galima stebėti konkrečius invazinės rūšies paplitimo taškus ar plotus, paspaudus ant konkretaus taško dešiniame šone išsiskiedžia pažymėto taško ar ploto atributai t.y. radavietės aprašymas. 

Šiuo metu į Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą yra įtrauktos 35 augalų ir gyvūnų rūšys, taip pat mūsų šalyje galioja ir Sąjungai susirūpinimą keliančių invazinių svetimų rūšių sąrašas, kuriame yra 88 rūšys, 8 iš kurių taip pat įtrauktos ir į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą. Invazinės rūšys yra didelė aplinkosauginė problema, nes jos tiesiogiai daro įtaką biologinei įvairovei mūsų aplinkoje, turi poveikį ekosistemų funkcijoms, žmogaus sveikatai, ekonomikai. Invazinės rūšys, keisdamos buveines gali būti plėšrios, konkurencingos, neturėti natūralių biologinių priešų, platinti ligas, išstumti vietines rūšis arba dėl hibridizacijos nulemti genetinius pakeitimus.

tv3.lt

Kaip įdomiai gaunasi. Kaip ir sovietų sąjungoje mokėjo pinigus, tik už kolorado vabalus. Tad ko ne sovietu sąjunga tą Europos sąjunga.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų