• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ūkininkai, miškininkai gali teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonę „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“.

REKLAMA
REKLAMA

Paraiškos renkamos Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) teritoriniuose skyriuose iki šių metų gruodžio 31 d.

REKLAMA

Naudojasi ES parama

Ūkininkai, kurie naudojasi ES parama arba gauna tiesiogines išmokas, savo ūkius turi  susitvarkyti taip, kad jie atitiktų kompleksinės paramos reikalavimus.

Kompleksiniai paramos susiejimo reikalavimai  – tai ne tik geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB), bet ir maisto saugos, ūkinių gyvūnų sveikatos, jų gerovės, veterinarijos ir fitosanitarijos  bei kiti reikalavimai.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai nėra taip paprasta,“- prisipažino Šakių rajone, Bedalių kaime ūkininkaujantys Edita ir Pranas  Abručiai.

Abručių ūkis nedidelis – jie  dirba tik 200 ha žemės, turi 25 melžiamų karvių fermą. Tačiau, kaip dauguma šiandieninių ūkininkų, už deklaruotas žemės ūkio naudmenas jie gauna tiesiogines išmokas, yra pasinaudoję ir investicine ES parama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl ūkininkams labai svarbu, kad jų ūkis atitiktų ES paramai gauti keliamus reikalavimus.

Pasisamdė specialistę

44 metų Edita ir dviem metais vyresnis jos vyras Pranas yra baigę tuometinę Veterinarijos akademiją, tačiau nerizikavo patys vertinti, ar jų ūkis atitinka visus reikalavimus. Jie pasisamdė  Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistus.

REKLAMA

Šį ūkininkų pasirinkimą lėmė ne tik tai, kad Jurbarkas, kur įsikūrę šio biuro specialistai, yra visai netoli – vos už 15 kilometrų nuo jų ūkio, bet ir todėl, kad šios tarnybos specialistai turi Žemės ūkio ministerijos išduotus specialius leidimus -- akreditacijas.

Tai  yra svarbu už konsultacijas kreipiantis  ES paramos.

Remiamos penkios sritys

Už konsultacines paslaugas ūkininkai konsultantams sumoka savais arba skolintais pinigais, vėliau šios išlaidos iš dalies kompensuojamos ES paramos lėšomis.

REKLAMA

Sudaręs sutartį su ŽŪKT Jurbarko rajono biuro specialistais P.Abrutis iš karto nuvyko į  NMA Marijampolės skyrių ir užpildė paraišką paramai pagal KPP priemonės „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ gauti.

Paramos Šakių rajono ūkininkai prašė už konsultacijas pagal tris veiklos sritis (I, II ir III) -- ūkio įvertinimo (kaip jis atitinka teisės aktų nustatytus valdymo ir geros agrarinės bei aplinkosaugos būklės reikalavimus ir darbo saugos standartus), nustatytų valdymo ir GAAB reikalavimų neatitikimų ar pažeidimų pašalinimo bei darbo saugos standartų įgyvendinimo ir ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymo konsultavimo klausimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalyvaujantys arba ketinantys dalyvauti agrarinės aplinkosaugos priemonėse gali kreiptis paramos pagal ketvirtą veiklos sritį – konsultacijoms aplinkosaugos klausimais. Tuo tarpu miškininkai konsultacijų išlaidas gali kompensuoti – pagal priemonės penktą veiklos sritį.

Svarbu pažymėti, kad paramą pagal trečiąją, ketvirtąją ir penktąją veiklos sritis galima gauti tik jau pateikus paraišką paramai pagal pirmąją ir/ar antrąją veiklos sritis gauti. Šis reikalavimas netaikomas miško ūkio savininkams ir valdytojams.

REKLAMA

Pagal trečią, ketvirtą ir penktą veiklos sritis konsultavimo paslaugos suteikiamos tik asmenims, užsiimantiems miškų ūkio veikla ir neteikusiems paraiškų tiesioginėms išmokoms už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus gauti. Šis paramos teikimo apribojimas taikomas taip pat gaunantiems atskirąsias tiesiogines išmokas už baltąjį cukrų bei paramą pagal KPP plotines priemones asmenims.

REKLAMA

Mokėjimo prašymai kartu su sąskaitomis

Kartu su mokėjimo prašymu pateikiami šie dokumentai: konsultavimo paslaugų suteikimo aktas, sąskaita už suteiktas konsultavimo paslaugas, kurioje detaliai nurodomos suteiktos konsultavimo paslaugos, jas suteikęs konsultantas, paslaugų teikimo trukmė ir mokėtinos sumos už kiekvieną konsultavimo paslaugą pagal veiklos sritis. Taip pat išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentai bei konsultavimo paslaugų suteikimo sutartis su konsultavimo paslaugų teikėju, jei tokia sutartis yra sudaroma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verta pažymėti, kad paramos gavėjų atsiskaitymai su konsultavimo paslaugų teikėjais gali vykti tik per finansines institucijas.

Yra naujovių

Pagal priemonės „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ naujas taisykles pirmą mokėjimo prašymą reikia pateikti per einamuosius ir kitus kalendorinius metus nuo pareiškėjo patvirtinimo paramos gavėju dienos. Šis reikalavimas galioja pateikusiems paraiškas nuo šių metų rugpjūčio 25d.

REKLAMA

Tuo tarpu paramos gavėjams, pateikusiems paraiškas prieš taisyklių pasikeitimą, galioja senoji tvarka – pirmąjį mokėjimo prašymą jie turi pateikti per 3 kalendorinius metus nuo patvirtinimo paramos gavėjais dienos.

Pažymėtina, kad paramos gavėjui laiku nepateikus mokėjimo prašymo parama jam nebus išmokėta.

REKLAMA

Paramos gavėjas gali pateikti po vieną mokėjimo prašymą kiekvieną metų ketvirtį (keturis mokėjimo prašymus per metus).

Skirta 110 milijonų litų

Nuo paraiškų rinkimo pradžios, t.y. nuo 2008 metų, iki šių metų spalio vidurio paramos kreipėsi  1803 pareiškėjai.

Jiems patvirtinta per 8,6 mln. litų paramos suma.

Viso (2007–2013 metų laikotarpiui)  šiai priemonei skirta daugiau nei 110 mln. litų.

Paramos dydis

* Pagal pirmąją veiklos sritį -- iki 1209 Lt, kompensuojant 80 procentų tinkamų išlaidų.

* Pagal antrąją veiklos sritį  --  iki 2244 Lt, kompensuojant 80 procentų tinkamų išlaidų.

REKLAMA
REKLAMA

* Pagal trečiąją veiklos sritį  --  iki 1726 Lt, kompensuojant 80 procentų tinkamų išlaidų.

* Pagal ketvirtąją veiklos sritį -- iki 1726 Lt, kompensuojant 50 procentų tinkamų išlaidų.

* Pagal penktąją veiklos sritį -- iki 1726 Lt, kompensuojant 80 procentų tinkamų išlaidų.

Bendra maksimali paramos suma vienam paramos gavėjui pagal visas veiklos sritis per 2007–2013 metų laikotarpį negali viršyti 5179 Lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų