Kaip atpažinti magnio trūkumą?
A. Unikauskas sako, kad tyrimų duomenimis, nuo magnio trūkumo kenčia net apie 50 proc. europiečių.
„Magnio trūkumą galima lengvai supainioti su kalio trūkumu, bet gera žinia yra ta, kad tiek vieno, tiek kito yra daržovėse ir salotose. Taigi, kol valgote pakankamą kiekį šių produktų, jaudintis nevertėtų“, – tikina profesorius.
„Esant magnio trūkumui pirmiausia pasireiškia nuovargis“, – aiškina A. Unikauskas ir priduria, jog vėliau pacientai ima skųstis raumenų mėšlungiu, aritmija, atsparumu insulinui, nemiga, prasta nuotaika ir kortizolio sutrikimais.
Norint, kad netrūktų magnio, būtina valgyti salotas. Pasak laidos vedėjo, per dieną reikėtų suvalgyti bent 400 gramų salotų arba lapinių daržovių.
Kas per daug – tas nesveika
Vis dėlto, nutinka ir taip, jog magnio organizme yra per daug. Tuomet pacientus kamuoja pykinimas, viduriavimas, pilvo skausmai, žemas kraujospūdis, apatija, oro trūkumas ir aritmija.
„Prieš imantis vitaminų ir mikroelementų papildų vartojimo, pirmiausia vertėtų pasidaryti kraujo tyrimus ir išsiaiškinti, ko organizme trūksta, o ko yra pakankamai. Vitaminų ir mineralų trūkumo ir pertekliaus simptomai gali būti labai panašūs“, – įspėja A. Unikauskas.
Jam pritaria ir „Eurovaistinės“ vaistininkė J. Aleknienė. Specialistė pasakoja, kad perdozavus vitaminų dažniausiai atsiranda pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmai bei viduriavimas. Tuo tarpu B grupės vitaminai neretai gali sukelti alergines reakcijas, pavyzdžiui, bėrimą.
„Skubantiems galime pasiūlyti greitąjį vitaminų ir mikroelementų tyrimą, kurį vaistinėje atliekame nemokamai. Šio tyrimo metu galima išsiaiškinti ar žmogui trūksta vitamino C, seleno, cinko, vitamino E, biotino, B1, B2 ir B6. Tyrimo rezultatai pateikiami iškart, tačiau, jeigu paaiškėja, kad kažko stipriai trūksta, tuomet rekomenduojame atlikti kraujo tyrimą“, – teigia J. Aleknienė.
Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.30 val. per TV3!