Apie pastarąją, laimo ligą, tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su „Affidea“ šeimos gydytoja Elena Šuke ir iš Mažeikių atvykusia Agne Kleins, kuri itin arti susidūrė su laimo liga.
Erkinį encefalitą vadina klastingu
Šeimos gydytoja E.Šukė sako, kad laimo liga yra bakterinė infekcija, kuri turi būti gydoma antibiotikais. Ir nors kartais gali būti, kad laimo liga ėmė ir praėjo pakankamai greitai, vis tik ji, kaip vaiduoklis, gali išnirti po kurio laiko ir pasirodyti su trenksmu.
Taip pat šeimos gydytoja, dalyvavusi laidoje, paaiškino ir apie erkinį encefalitą. Pasak medikės, tai itin pavojinga ir klastinga liga, kuri pakerta net labai jaunus ir sveikus žmones.
Erkinis encefalitas – tai virusų sukeliamas galvos smegenų uždegimas. Tai ne šiaip paprasta liga. Galvos smegenų uždegimas pasireiškia visais centrinės nervų sistemos požymiais.
Dažniausia pradžia – ūmus skausmas, kaklo raumenų rigidiškumas, kitaip tariant, kaklo surakinimas, ima kilti aukšta temperatūra ir vėliau seka kiti požymiai. Paprastai tai būna traukuliai, sąmonės sutrikimas, veido ar kitų kūno vietų aptirpimai, paralyžius.
Sukelia virusas
Baigiausia yra tai, kad šią ligą sukelia virusas, todėl nėra vaistų. Yra tik simptominis gydymas – skysčių lašinimas, tačiau tokio gydymo, kaip, pavyzdžiui, laimo ligos atveju, nėra. Iš esmės viskas priklauso nuo žmogaus imuniteto ir organizmo.
Kas tikrai baisu su šia liga yra tai, kad labai didelė dalis žmonių lieka su liekamaisiais reiškiniais – paralyžiumi, psichologiniais, emocijų sutrikimais, traukuliais.
Apie tai, atskirti laimo ligą nuo erkinio encefalito ir kuo šios ligos itin pavojingos bet kurio amžiaus žmonės, kviečiame žiūrėti naujausioje „Sveikatos DNR“, kurią rasite straipsnio pradžioje.
Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:
Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:
Apie ką kalbėjomės:
00:20 temos ir pašnekovų pristatymas
00:50 laimo liga
01:20 Agnės ligos istorija
03:30 paradimas laimo ligos atveju
05:10 antibiotikų atsisakė
06:00 bakterinę infekciją būtina gydyti antibiotikais
09:50 Agnės gydymo kelias
14:00 kraujo tyrimai
16:00 imuniteto nusilpimas
19:30 savęs priežiūra
21:00 netradicinis gydymo būdas
22:30 kaip apsisaugoti nuo erkių
24:20 repelentų nauda
25:50 kaip ištraukti erkę
30:00 erkinio encefalito požymiai
35:00 erkės aktyvios ištisus metus
36:00 kaip padėti sau
40:00 antroji laidos dalis
42:00 kepenų ligos
44:00 suriebėjusios kepenys
47:00 kaip apsaugoti kepenis